Lebegtetett álláspont. Lavrov szerint Moszkva nem megy bele olyan kompromisszumba, ameloy szerinte emberéleteket veszélyeztet
Fotó: Facebook/Russian Foreign Ministry - МИД России
Moszkva nem fogadja el az olyan kompromisszumokat, amelyek életeket veszélyeztetnek – mondta Szergej Lavrov orosz külügyminiszter szerdán, amikor az Egyesült Államok és Ukrajna között kedden létrejött békemegállapodásról kérdezték – közölte a Sky News.
2025. március 12., 10:012025. március 12., 10:01
2025. március 12., 23:242025. március 12., 23:24
A miniszter annak kapcsán ismertette Moszkva álláspontját, hogy, mint arról beszámoltunk, Washington 30 napos tűzszünetet javasolt, amely során a teljes frontvonalon leállítanák a rakéta-, drón- és bombatámadásokat.
Lavrov megismételte, hogy
Az orosz külügyminisztérium szóvivője, Marija Zaharova szerda reggel azt mondta, hogy Oroszország meghozza a saját döntéseit.
– kommentálta a nő.
Ursula von der Leyen európai bizottsági, valamint António Costa európai tanácsi elnök üdvözölte, hogy kedden Ukrajna az Egyesült Államokkal folytatott szaúd-arábiai megbeszélések során beleegyezett egy 30 napos átmeneti tűzszünetbe.
Lavrov azt mondta, hogy az amerikai küldöttség az orosz féllel Rijádban folytatott tárgyalások során jelezte, hogy Washington normális kapcsolatokat akar az Oroszországi Föderációval, és készek a komoly tárgyalásokra.
„Amikor Rijádban találkoztunk – azt hiszem, nem árulok el titkot – Marco Rubio amerikai külügyminiszterrel, Mike Waltz amerikai elnöki nemzetbiztonsági tanácsadóval és Steve Witkoff amerikai elnöki közel-keleti különmegbízottal, azt mondták, hogy
– mondta az orosz miniszter.
Elfogadta Ukrajna az Egyesült Államok tűzszüneti javaslatát, ennek nyomán Washington újraindítja Kijev katonai és hírszerzési támogatását – ebben állapodott meg a két ország tárgyalódelegációja Szaúd-Arábiában.
Ugyanakkor – tette hozzá – az amerikaiak „felismerik, hogy más országoknak is megvannak a saját nemzeti érdekeik, és ezekkel az államokkal, amelyeknek megvannak a saját nemzeti érdekeik, és nem akarnak másokkal együtt haladni, készek a komoly tárgyalásokra”.
Ukrajna külügyminisztere csütörtökön azt mondta, hogy Oroszország többször is megsértette saját háromnapos tűzszünetét órákkal annak kezdete után, és „bohózatnak” nevezte a kezdeményezést, míg Moszkva szerint Kijev folytatta a harcokat.
Felszállt a fehér füst a vatikáni Sixtus-kápolna kéményéből csütörtökön este, ami azt jelenti, hogy sikerült megválasztani a katolikus egyház új vezetőjét.
Az Orbán-kormány „őszödi beszédeként” harangozott be a napokban Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke egy hangfelvételt, amelyet csütörtökön hozott nyilvánosságra a Facebook-oldalán.
Az Európai Parlament strasbourgi plenáris ülésén tartott szavazásán támogatta az élőhelyvédelmi irányelv módosítását célzó európai bizottsági javaslatot annak érdekében, hogy az uniós farkasvédelmi státuszt összhangba hozza a vonatkozó Berni Egyezménnyel.
Gyurcsány Ferenc, a DK elnöke, frakcióvezetője lemond a DK elnöki tisztségéről, lemond frakcióvezetői posztjáról, országgyűlési képviselői mandátumáról, visszavonul a közélettől, a választásokon nem indul – jelentette be csütörtökön Dobrev Klára.
Az Egyesült Államok és Európa ugyanazon „civilizációs csapat” tagja, kultúrájuk szorosan összefonódik, de ez nem jelenti azt, hogy nem bírálhatják egymást – jelentette ki J. D. Vance amerikai alelnök szerdán Washingtonban.
A csütörtöki első két szavazáson sem sikerült pápát választaniuk a konklávéra összegyűlt bíborosoknak: a pápaválasztó gyűlésnek otthont adó vatikáni Sixtus-kápolna kéményéből fekete füst szállt fel kelet-európai idő szerint nem sokkal egy óra előtt.
George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, a szélsőjobboldal államfőjelöltje megválasztása esetén népszavazást írna ki arról, hogy megtartsák-e a tavalyi elnökválasztás alkotmánybíróság által eltörölt második fordulóját.
Európának közösen kell megoldania a migráció ügyét, és jobb európai szabályozásra kell törekedni – jelentette ki Friedrich Merz új német kancellár szerdán Varsóban a Donald Tusk lengyel kormányfővel tartott közös sajtókonferencián.
Az Egyesült Államok és Izrael megvitatta annak lehetőségét, hogy Washington irányítsa a Gázai övezet háború utáni ideiglenes közigazgatását – közölte öt, az ügyet jól ismerő személy a Reut
szóljon hozzá!