Versenyfutás az idővel. A téli hidegben több tucatnyi ország mentőegységei keresik a túlélőket a romok alatt
Fotó: Facrbook/Román katasztrófavédelem
Már több mint 16 ezer halálos áldozata van a Törökországot és Szíriát hétfőn hajnalban megrázó pusztító földrengéseknek.
2023. február 09., 10:372023. február 09., 10:37
2023. február 09., 10:442023. február 09., 10:44
Törökországból 12 873 halottról érkezett jelentés, míg Szíriában legalább 3162 ember esett a természeti katasztrófa áldozatául.
A mentési munkálatok közben folytatódnak, több tucatnyi országból – köztük Magyarországról és Romániából – is érkeztek mentőegységek, hogy a romok alatt rekedt túlélők után kutassanak.
A munkálatokat továbbra is nehezíti a hideg, télies időjárás, így a mentőcsapatok versenyt futnak az idővel, hogy megtalálják és időben kimentsék a túlélőket.
A helyi lakosok közben a szabad ég alatt vagy autóikban töltik az éjszakákat – gyakran még azok is, akiknek épen maradt az otthonuk, mivel újabb utórengésektől tartva nem mernek visszatérni.
Szíriában a földrengés epicentrumától 250 kilométerre délre, Hamában is követelt halálos áldozatokat a rengéssorozat.
Eközben Raed Arafat katasztrófavédelemért felelős belügyi államtitkár szerdán este közölte, Románia Szíriába nem mentőcsapatokat küld, ahogy azt Törökország esetében, hanem humanitárius segélyt.
Ezt azzal indokolta, hogy logisztikailag is nehéz megszervezni, hogy egyszerre több országba küldjenek mentőegységeket.
Ezért inkább élelmiszert, generátorokat, orvosi eszközöket, gyógyszereket, tábori ágyakat, matracokat és takarókat küldenek.
A román védelmi tárca közben azt közölte, hogy
Hétfő óta összesen 31 román és két lengyel állampolgár érkezett Romániába a földrengés sújtotta Törökországból a katonai repülőgépeken.
Az uniós országok közül a románok élnek a legnagyobb számban más uniós országokban – írja a Profit.ro gazdasági portál.
Miután szerdán bemutatta a 2028–2034 közötti időszakra vonatkozó 2000 milliárd eurós költségvetés tervezetét, az Európai Bizottság pénteken ismertette a tagállami részesedéseket: Romániának folyó áron 60,2 milliárd eurós támogatást irányoznak elő.
Az európai börtönök túlzsúfoltságára figyelmeztetett pénteken közzétett éves jelentésében az Európa Tanács, amely szerint számos országban jelentősen nőtt a fogvatartottak száma, meghaladva a férőhelyekét.
Az Európai Unió jóváhagyta eddigi egyik legszigorúbb szankciós csomagját Oroszország ellen – jelentette be Kaja Kallas uniós külügyi és biztonságpolitikai főképviselő az X-en pénteken.
Izrael csütörtökön közölte, hogy „mélységesen sajnálja” a Gáza egyetlen katolikus templomára mért halálos csapást, amelyben három ember meghalt.
Ukrajna fenntartja magának a jogot arra, hogy megfelelő válaszintézkedéseket tegyen Magyarországgal szemben – írta csütörtökön Andrij Szibiha ukrán külügyminiszter az általa vezetett tárca Telegram-oldalán.
Az Egyesült Államok azon dolgozik, hogy felgyorsítsa az Ukrajnába irányuló fegyverszállításokat, összehangolva Donald Trump elnök új NATO-kezdeményezésével – közölte Matthew Whitaker amerikai NATO-nagykövet, jelentette a Barron's csütörtökön.
Az Air India múlt hónapban lezuhant járatának két pilótája közötti párbeszédet rögzítő, a pilótafülkében készült felvétel alátámasztja azt a nézetet, hogy a kapitány leállította a repülőgép hajtóműveinek üzemanyag-ellátását – mondta egy forrás.
Mihamarabb állítsák elő és vonják felelősségre a palágykomoróci görögkatolikus templom megrongálóit, szólította fel az illetékeseket közös nyilatkozatban a Kárpátaljai Magyar Kulturális Szövetség (KMKSZ) és az Ukrajnai Magyar Demokrata Szövetség (UMDSZ).
Romániát súlyosan érintheti az Európai Bizottság által benyújtott új többéves költségvetési javaslat – figyelmeztet Siegfried Mureșan európai parlamenti képviselő, az Európai Parlament főtárgyalója.
szóljon hozzá!