Fotó: Veres Nándor
A kormánypárt a szavazókorú népesség 40 százalékának és a választani tudó szavazók 50 százalékának a támogatását élvezi a Medián március végi felmérése szerint.
2022. március 30., 20:482022. március 30., 20:48
2022. március 30., 20:492022. március 30., 20:49
A kormányzó Fidesz–KDNP 128 képviselői helyet szerezhet a vasárnapi országgyűlési választáson, míg az Egységben Magyarországért csak 71-et a Medián mandátumbecslése szerint – írta a Hvg.hu szerdán. A cikket idéző sajtóorgánumok szerint a 128 mandátum közelít a kétharmadhoz, de nem éri el azt, ahhoz ugyanis 133 képviselői helyet kellene szereznie a kormánypártoknak.
A közvélemény-kutató cég szerint sem a Mi Hazánk, sem pedig a Kétfarkú Kutya Párt nem fogja elérni a parlamenti bejutáshoz szükséges 5 százalékot.
Azt is megjegyezték, hogy a februári 75 százalék után most már a megkérdezettek 80 százaléka állította, hogy április 3-án biztosan elmegy szavazni. Mint írták, bár az ilyen „ígéretek” többnyire felülbecslik a majdani valóságot – ez akár rekordrészvételt is jelezhet. Ugyanis 2018-ban a választásra jogosult összes választópolgár (levélben szavazókkal együtt) részvételi aránya 69,7 százalék volt.
A 2018-as parlamenti választás előtt a Medián volt az egyetlen közvélemény-kutató, amelyik eltalálta, hogy a kormánypártoknak kétharmados többségük lesz.
Donald Trump amerikai elnök hétfőn közölte, hogy további védelmi fegyvereket tervez küldeni Ukrajnának, miután kormánya a múlt héten leállított bizonyos szállítmányokat.
Az Európai Unió nem foglalkozik a nemzeti kisebbségek ügyével, azt minden ország belügyének tekinti – jelentette ki Szili Katalin miniszterelnöki főtanácsadó a Kisebbségvédelem Európában című nyári egyetemen hétfőn Budapesten.
Donald Trump amerikai elnök keményen bírálta korábbi közeli szövetségesét, Elon Muskot, amiért a multimilliárdos új politikai pártot akar indítani.
Izrael az izraeli-iráni tűzszünet óta először mért csapásokat jemeni húszi célpontok ellen, hétfőre virradóra kikötőket és egy erőművet támadott.
Drónok támadták meg vasárnap éjjel az orosz fekete-tengeri flottát a Krasznodari területen lévő Novorosszijszk kikötőjénél – jelentette az Astra orosz portál.
A Hezbollah nem szándékozik feladni fegyvereit, amíg Izrael nem hagyja el teljes egészében Dél-Libanont, és nem szünteti meg légicsapásait – mondta Náim Kászem, a libanoni síita Hezbollah radikális szervezet vezetője.
Legkevesebb 51 ember halt meg, és 27 lányt továbbra is eltűntként tartanak nyilván a közép-texasi áradások miatt, amelyek péntek hajnalban sújtották Texas déli részét.
Texas déli részén a villámáradás halálos áldozatainak száma szombatra meghaladta a húszat, miközben további több mint húsz embert, főként egy gyerektábor lakóit változatlanul keresték.
Az ukrán külügyminisztériumba bekérették Magyarország kijevi nagykövetét, Heizer Antalt, a Budapestről érkező „barátságtalan nyilatkozatok” miatt – közölte a Kárpáthír portál.
Az amerikai képviselőház maratoni vita után elfogadta az adócsökkentésről, egyben kiadáscsökkentésről szóló átfogó törvényjavaslatot csütörtökön, ami szinte azonnal Donald Trump elnök elé kerülhet aláírásra.
szóljon hozzá!