Mehetnek. Kitoloncolás vár Amerikából több mint 4400 román állampolgárra
Fotó: Pixabay.com
Több mint 4400 román állampolgárt fenyeget kitoloncolás a múlt héten hivatalba lépett amerikai elnök, Donald Trump új bevándorlási politikája nyomán.
2025. január 30., 22:332025. január 30., 22:33
Ők is azon közel 1,5 millió illegális bevándorló között vannak, akiktől Trump a lehető leghamarabb meg akar szabadulni, ahogy azt választási kampányában ígérte, így hamarosan kitoloncolás várhat rájuk – mutat rá a Digi 24 hírcsatorna.
A számok 2024 novemberére vonatkoznak, és az amerikai bevándorlási hivatal honlapján olvashatók. Kevesebb mint 10 nappal Donald Trump beiktatása után már több mint 3500 illegális bevándorlót toloncoltak ki különböző országokból, főként Latin-Amerikából.
Esetükben jogerős kitoloncolási végzés született, és arra várnak, hogy visszaküldjék őket hazájukba.
Már minden jogi lehetőséget kimerítettek, hogy megtámadják a döntést, így hamarosan Romániába tartó repülőkre ültetik őket.
Olyan személyekről van szó, akik többszörösen megszegték az amerikai törvényeket, vagy visszatértek Amerikába a kitoloncolás után, vagy olyan szökevények, akiket külföldön elkövetett bűncselekmények miatt köröznek.
Mellettük olyanok is szerepelnek a listán, akiket már elítéltek, vagy akik ellen folyamatban van az eljárás, akik megszegték az amerikai bevándorlási törvényeket, vagy a vízumuk lejárta után is az államokban maradtak. Közülük 1910-en máris őrizetben vannak.
A Fehér Ház vasárnap este közölte, hogy Kolumbia beleegyezett abba, hogy az Egyesült Államok visszaszállítsa az országba a hazatoloncolt migránsokat.
Románia új elnöke, Nicușor Dan egy politikai szerelmi háromszög középpontjában áll, mivel Emmanuel Macron francia elnök és Friedrich Merz német kancellár páneurópai pártjai egyaránt udvarolnak neki, hogy csatlakozzon hozzájuk – írja a Politico.
Románia nemzetbiztonsági okok miatt kitiltotta területéről Ion Cebant, Chisinău főpolgármesterét, a Nemzeti Alternatíva Mozgalom (MAN) vezetőjét és másik két moldovai állampolgárt – erősítette meg szerdán a bukaresti külügyminisztérium.
Nem reagált érdemben a Kreml Donald Trump azon kijelentésére, miszerint Vlagyimir Putyin orosz elnök ostobaságokat mondott neki Ukrajna kapcsán.
Románia jelentős lépéseket tett afelé, hogy figyelembe vegye a Velencei Bizottság igazságügyi törvényekre ajánlásait, amelyek az igazságszolgáltatási rendszer függetlenségével foglalkoztak – közölte az Európai Bizottság 2025-ös jogállamisági jelentésében.
Pete Hegseth védelmi miniszter nem tájékoztatta a Fehér Házat, mielőtt a múlt héten engedélyezte az Ukrajnába irányuló fegyverszállítmányok szüneteltetését, ami a kormányzaton belül nagy kavarodást váltott ki – közölte a CNN öt, a
Átadta kedden megbízólevelét Nicuşor Dan államfőnek Magyarország új romániai nagykövete, Kissné Hlatki Katalin.
Ilie Bolojan román miniszterelnök kedd este megbeszélést folytatott ukrán kollégájával, Denisz Smihallal a háborúról és annak regionális hatásairól, valamint az ukrajnai román kisebbség jogairól.
Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnök szerint Izrael állam történelme során soha nem volt olyan fokú az összehangoltság, együttműködés és bizalom az Egyesült Államokkal, mint jelenleg.
Donald Trump lehetőségként tekint az Oroszország elleni további súlyos szankciókról szóló, az amerikai szenátus előtt lévő törvényre – az amerikai elnök erről kedden kabinetjének nyilvános ülésén beszélt a washingtoni Fehér Házban.
Brüsszel beverte a szöget a gazdák koporsójába, hiszen olyan kereskedelmi megállapodást kötött Ukrajnával, amely több mezőgazdasági termék esetében magasabb vagy korlátlan importot engedélyez – közölte közösségi oldalán Nagy István agrárminiszter.
1 hozzászólás