Orbán Viktort újraválasztották a Fidesz elnökének
Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd
A határon túli magyarok számíthatnak a nemzeti kormányra – mondta a Krónikának a Fidesz tisztújító kongresszusát értékelve Deák Dániel elemző, aki szerint ezt üzeni az is, hogy a kormánypárt egyik új alelnöke, Gál Kinga Erdélyből származik.
2021. november 16., 11:562021. november 16., 11:56
2021. november 16., 12:002021. november 16., 12:00
A budapesti XXI. Század Intézet vezető elemzője lapunknak úgy vélekedett, a Fidesz vasárnapi kongresszusa igazi erődemonstráció volt, és világosan megmutatta, hogy a magyar kormánypárt képes választ adni a XXI. század kihívásaira, világos és koherens világmagyarázattal, illetve erős politikusgárdával bír. „Mindez a balliberális oldalon nemigen van meg, még saját bevallásuk szerint is káderhiánytól szenvednek, nincsen megfelelő, kompetens ember az egyes pozíciókra” – fogalmazott a Fidesz kongresszusát értékelve lapunknak az elemző.
„Mindez azért fontos, mert a Fidesz ezekben a kérdésekben a saját szavazótáborán túl is meg tud szólítani szavazókat, míg a baloldal egy szűk kisebbség álláspontját képviseli, így jelentősen romlanak az esélyeik. Ezért is érthetetlen, hogy miközben energiaválság és rezsiválság sújtja Európát, a baloldali miniszterelnök-jelölt, Márki-Zay Péter miért ellenzi a magyar rezsicsökkentést, ami jelentős tehercsökkentést jelent a lakosságnak” – hangsúlyozta a XXI. Század Intézet elemzője.
Gál Kinga európai parlamenti képviselő, alelnök beszédet mond a Fidesz 29. tisztújító kongresszusán
Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd
Deák Dániel a Fidesz szervezettségére is felhívta a figyelmet, s nyomatékosította, hogy a párt mögött stabil közösség van. „Orbán Viktornak nincsen politikai ellenfele a párton belül, ami a jobboldal hatékony működésének az egyik alapja, így a kongresszuson sem volt kihívója vagy ellenfele” – mondta az elemző. Hozzátette: ez egyébként a baloldal jól működő pártjaira is igaz. Mint mondta, akkor kezd egy párt szétesni és belső válságtól szenvedni, ha a belső viták kirobbannak és például egy tisztújításon végletekig megosztódik a párt. „Korábban például az SZDSZ vagy az MDF végét is az jelentette, hogy a belső villongások megindultak. A Fidesz esetében ilyenről nincsen szó, Orbán Viktor támogatottsága elsöprő a társadalomban és a párton belül is” – fogalmazott Deák Dániel.
„Ez világos üzenet: a határon túli magyarok számíthatnak a nemzeti kormányra, az minden magyarért felelősnek érzi magát. Ezzel szemben a baloldal továbbra sem törődik a külhonban élő magyarokkal, sőt, a balliberális oldal legerősebb pártja, a Demokratikus Koalíció még mindig jogokat venne el tőlük” – emlékeztetett Deák Dániel. Az elemző szerint a nemzetpolitikai egység nagyszerűen működik a Fidesz és a különféle határon túli szervezetek között, ami garantálja azt is, hogy a magyarok érdekei hatékonyan érvényesülnek a Kárpát-medencében.
Deák Dániel elemző
Fotó: Facebook/Deák Dániel
„Ennek köszönhetően a legtöbb, Magyarországgal szomszédos országban normalizálódott a magyarság helyzete, hiszen érdekeltté tette őket az Orbán-kormány abban, hogy együttműködjenek Magyarországgal, ne pedig az ellenfelet keressék benne” – állapította meg Deák. Úgy véli, ez a politika nagyon sikeres, ráadásul az anyaország gazdasági erősödésének köszönhetően a határon túli magyarságot is lényegesen jobban tudja támogatni a kormány, mint korábban. „Az erdélyi magyarság számára tehát a Fidesz 2022-es választási győzelme az érdek, ugyanis így garantálható Magyarország, így a határon túli magyarság további erősödése is” – hangsúlyozta a Krónikának a XXI. Század Intézet vezető elemzője.
Pete Hegseth védelmi miniszter nem tájékoztatta a Fehér Házat, mielőtt a múlt héten engedélyezte az Ukrajnába irányuló fegyverszállítmányok szüneteltetését, ami a kormányzaton belül nagy kavarodást váltott ki – közölte a CNN öt, a
Átadta kedden megbízólevelét Nicuşor Dan államfőnek Magyarország új romániai nagykövete, Kissné Hlatki Katalin.
Ilie Bolojan román miniszterelnök kedd este megbeszélést folytatott ukrán kollégájával, Denisz Smihallal a háborúról és annak regionális hatásairól, valamint az ukrajnai román kisebbség jogairól.
Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnök szerint Izrael állam történelme során soha nem volt olyan fokú az összehangoltság, együttműködés és bizalom az Egyesült Államokkal, mint jelenleg.
Donald Trump lehetőségként tekint az Oroszország elleni további súlyos szankciókról szóló, az amerikai szenátus előtt lévő törvényre – az amerikai elnök erről kedden kabinetjének nyilvános ülésén beszélt a washingtoni Fehér Házban.
Brüsszel beverte a szöget a gazdák koporsójába, hiszen olyan kereskedelmi megállapodást kötött Ukrajnával, amely több mezőgazdasági termék esetében magasabb vagy korlátlan importot engedélyez – közölte közösségi oldalán Nagy István agrárminiszter.
Az Ukrajnába irányuló fegyverszállítások „az ellenségeskedések folytatásának” kedveznek – így kommentálta kedden Oroszország, hogy Donald Trump amerikai elnök közölte: az Egyesült Államok további fegyvereket küld Kijevnek.
A gázai háború befejezéséről szóló tárgyalások „nagyon jól haladnak” – jelentette ki hétfőn este Donald Trump amerikai elnök, miután Washingtonban fogadta Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnököt.
Az Európai Bizottság elleni bizalmatlansági indítvány szélsőségesek legrégibb kézikönyvéből származik, célja a társadalom megosztása, a demokráciába vetett bizalom aláásása – jelentette ki a brüsszeli testület elnöke hétfőn Strasbourgban.
Donald Trump amerikai elnök hétfőn közölte, hogy további védelmi fegyvereket tervez küldeni Ukrajnának, miután kormánya a múlt héten leállított bizonyos szállítmányokat.
szóljon hozzá!