Fotó: 123RF
Az Európai Unióban több mint 591 millió példányban állították ki ez idáig a koronavírus-járvány elleni védettséget igazolni hivatott, digitális Covid-igazolványt, négy kontinens 43 országa csatlakozott már az uniós rendszerhez – közölte az Európai Bizottság.
2021. október 19., 07:302021. október 19., 07:30
A vírus elleni oltásra, tesztre és gyógyultságra vonatkozó tanúsítvány megkönnyíti a polgárok biztonságos utazását, és kulcsfontosságú a válság által súlyosan érintett európai turisztikai ágazat támogatásában is.
Összesen 60 olyan unión kívüli ország vette fel a kapcsolatot a brüsszeli testülettel, amely csatlakozni kívánt az uniós rendszerhez. Ezek egy része már csatlakozott, 28 országgal pedig technikai szintű egyeztetés folyik.
Az Európai Parlament Eurobarométer-felmérése szerint
Húsz uniós tagállam – köztük Románia – használja a tanúsítványt belföldi célokra is, például tömeges rendezvényekre, éttermekbe, mozikba vagy múzeumokba való belépésre.
A létszükségleti cikkeket árusító boltokban nem tervezik bevezetni a zöldigazolás megkövetelését – jelentette ki Raed Arafat belügyminisztériumi államtitkár.
Az Európai Bizottság 2022. március 31-ig felülvizsgálja az igazolványról szóló rendelet alkalmazását, és a járvány alakulásától függően jogalkotási javaslatot terjeszthet elő az alkalmazási időszak meghosszabbítására.
Egyetért a BBTE, a Sapientia és Székelyudvarhelyi Egyetemi Központ képviselője is a Rektorok Országos Tanácsának kérésével, miszerint csak Covid-igazolvánnyal rendelkező hallgatóknak engedélyezzék a belépést a felsőoktatási intézmények épületeibe.
,,Ukrajna háborúban álló ország, de ez nem jogosítja fel mindenre. Az ukránoknak nincs joguk a kényszersorozás során embereket agyonverni" – idézte szombaton a hirado.hu Orbán Viktort.
Donald Trump amerikai elnök 30 százalékos vámot vetett ki az Európai Unióból és Mexikóból érkező importtermékekre szombaton augusztus 1-jei hatállyal.
A nyomozók ijesztő felfedezést tettek az Air India 171-es járatának júniusban történt, 279 ember életét követelő balesetének előzetes vizsgálata során – számolt be a BBC.
A 45 éves Sebestyén Józsefet Beregszász főutcájáról hurcolták el, majd egy vasdoronggal olyan súlyosan bántalmazták az ukrán karhatalmiak, hogy később már lábra sem tudott állni. Az ügy országos felháborodást váltott ki.
Megsebesült a román zsoldosokból álló, ukrán oldalon harcoló Getica harccsoport két katonája a frontvonalban egy orosz dróntámadásban.
Az a magyar–ukrán kettős állampolgár, akit Ukrajnában a napokban kényszersorozás közben agyonvertek, egy közülünk, ezt komolyan kell venni – jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában pénteken.
Izraeli légicsapás ért palesztinokat egy gázai egészségügyi központ közelében csütörtökön, tíz gyermek és hat felnőtt meghalt – közölték a helyi egészségügyi hatóságok, miközben a tűzszüneti tárgyalások elhúzódnak, és nem várható azonnali megállapodás.
A romániai mezőgazdasági termelők támogatása együtt jár az Ukrajnának nyújtott támogatással – közölte a román külügyminisztérium az ukrajnai mezőgazdasági termékek európai uniós importja kapcsán.
Donald Trump elnök csütörtökön az NBC-nek azt mondta, hogy megállapodást kötött a NATO-val arról, hogy az Egyesült Államok a szövetségen keresztül fegyvereket küld Ukrajnának, és hogy a NATO „száz százalékban” fizetni fogja ezeket a fegyvereket.
Nem bántalmazástól bekövetkezett tüdőembólia okozta az ukrán hadseregben szolgált Sebestyén József kárpátaljai magyar férfi halálát – közölte az ukrán szárazföldi erők parancsnoksága csütörtökön a hivatalos Facebook-oldalán.
szóljon hozzá!