Fotó: Gov.ro
Az Oroszország elleni nyugati szankciók nem érik el a kívánt hatást, ha nem zárják ki a bankrendszerét a nemzetközi bankközi elszámolási rendszerből. Illetve nem lehetetlenítik el az orosz állam legfontosabb bevételi forrását jelentő energia-, az olaj- és a gázexportot – véli Florin Cîţu.
2022. február 25., 12:502022. február 25., 12:50
A Nemzeti Liberális Párt elnöke a parlamentben a sajtónak elmondta, a jelek szerint az Európai Bizottság és az Egyesült Államok fokozatosan vezeti be a büntetőintézkedéseket. Az eddigi szankciók szerinte nem gátolják meg Oroszország finanszírozását, így nem érik el a kívánt hatást. Emlékeztetett arra, hogy Oroszországnak hatalmas – 650 milliárd dolláros – devizatartaléka van.
– idézi az Agerpres a volt kormányfőt.
Florin Cîţu szerint az illetékes hazai intézményeknek – a Csalásellenes Hivatalnak, az Országos Hatóságnak – vizsgálódniuk kellene az orosz tulajdonú romániai vállalatoknál, annál is inkább, mert ezeknek a cégeknek egy része támogatást is kapott a román államtól. „Meg kell nézni, hogy mire fordították ezt a pénzt” – jelentette ki.
A PNL elnöke szerint meg kell vizsgálni a Romániába irányuló orosz befektetéseket is. „Meg kell vizsgálni, hogy ezek a beruházások hozzájárulnak-e az orosz propaganda finanszírozásához” – magyarázta.
„Minél tovább késik ez az intézkedés, annál tovább nő Oroszország jövedelme. Remélem, hogy az Egyesült Államok és Európa vezetői a későbbiekben konszenzusra jutnak, és bevezetik ezt a szankciót is” – fogalmazott a politikus.
Mircea Geoană független államfőjelölt szerint Marcel Ciolacu miniszterelnök nyilatkozatai a választási kampányba bevont trollfarmokról hivatali visszaélésnek minősülnek.
Feljelentést akart tenni Diana Şoşoacă európai parlamenti képviselő csütörtökön a legfőbb ügyészségen az elnökjelöltségét elutasító öt alkotmánybíró ellen, de nem engedték be az épületbe, mert csütörtökönként nincs ügyfélfogadás az intézménynél.
Pénteken éjfélkor kezdődik és november 30-án reggel 7 óráig tart a parlamenti választások kampánya.
A Központi Választási Iroda (BEC) csütörtökön bejelentette, hogy 31 politikai párt és választói szövetség, valamint 19 nemzeti kisebbségi szövetség jelöltjeinek jelölése maradt végleges az idei parlamenti választásokra.
Az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóságnak (DNSC) nincs tudomása arról, hogy Romániában a választások kimenetelét befolyásolni akaró, kibertámadásokat végrehajtó trollfarm működne” – jelentette ki az intézmény igazgatója a Geoană-botrányról.
Ha elnökké választják, nem kéri fel kormányalakításra aaz AUR miniszterelnök-jelöltjét, a PSD pedig nem köt koalíciót a szélsőséges párttal – ígérte meg Marcel Ciolacu miniszterelnök, a PSD elnöke és államfőjelöltje.
„Az állam a polgárt védje, ne az intézményeket!” – konkrét megoldásokkal mutatta be Kelemen Hunor, milyen változásra van szükség ahhoz, hogy az állam a polgárokat szolgálja, és ne a polgárok szolgálják az államot.
A PNL, a PSD és az USR szavazói szerint a Demokrata Párt elnökjelöltje, Kamala Harris jobb barátja lenne Romániának, míg George Simion és az AUR szavazótábora a republikánusok jelöltjét, Donald Trumpot preferálja – derül ki az INSCOP felméréséből.
Több mint tízezer ukrán állampolgár lépte át idén illegálisan Románia északi határát, ami nagyságrendileg háromszorosa a tavalyi év azonos időszakában feljegyzett adatnak.
Több mint 180 mozit, színházat és koncerttermet ellenőrzött október 7. és 11. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC), és 36 bírságot rótt ki több mint 272 ezer lej értékben.
szóljon hozzá!