Képünk illusztráció
Fotó: Armaan Malik/Twitter
Az Európai Unió a polgári védelmi mechanizmusa révén további 14 tűzoltó repülőgépet, mintegy 1300 mentőautót, 3 helikoptert és 2500 járművet mozgósított Görögország, Észak-Macedónia, Albánia, Olaszország és Törökország kérésére, ahol hetek óta erdőtűz pusztít – közölte az Európai Bizottság hétfőn.
2021. augusztus 09., 18:442021. augusztus 09., 18:44
A sajtóközlemény szerint a legutóbbi felajánlások Franciaországtól, Németországtól, Lengyelországtól, Ausztriától és Szlovákiától érkeztek az elmúlt hétvégén, ezek a tagállamok szárazföldi tűzoltó egységeket küldtek.
Franciaország 2 tűzoltó repülőgépet irányított Olaszországba, Csehország és Hollandia ugyancsak két helikoptert mozgósított a tűzvész sújtott albániai területekre. Szlovéniából, Bulgáriából és Ausztriából szárazföldi erők támogatják Észak-Macedóniát az erdőtüzek megállításában, ahová
Törökországban már folynak az EU által koordinált tűzoltási műveletek. Az Európai Unió a szállítások 75 százalékát finanszírozza a polgári védelmi mechanizmus keretében.
Janez Lenarcic válságkezelésért felelős biztos szerint Európa egyik legnagyobb közös tűzoltási műveletét szervezi az unió, mivel több országot egyszerre több tűzvész is érint. „Ez azt mutatja, hogy
– hangsúlyozta a biztos.
Az EU a mechanizmuson keresztül múlt kedden 4 tűzoltó repülőgépet indított több uniós tagállamból a tüzek megszüntetésére. Az unió koordinációs központja folyamatos kapcsolatban áll az erdőtüzek által érintett országok polgári védelmi hatóságaival, hogy szorosan nyomon kövesse a helyzetet, és irányítsa az uniós segítséget.
A rendkívül forró időjárás miatt az utóbbi hetekben erdőtüzek pusztítanak Törökország déli és nyugati partvidékén, Észak-Macedónia keleti, Görögország északi, Olaszország déli térségeiben, illetve Albánia, Koszovó és Horvátország több régiójában.
Mircea Geoană független államfőjelölt szerint Marcel Ciolacu miniszterelnök nyilatkozatai a választási kampányba bevont trollfarmokról hivatali visszaélésnek minősülnek.
Feljelentést akart tenni Diana Şoşoacă európai parlamenti képviselő csütörtökön a legfőbb ügyészségen az elnökjelöltségét elutasító öt alkotmánybíró ellen, de nem engedték be az épületbe, mert csütörtökönként nincs ügyfélfogadás az intézménynél.
Pénteken éjfélkor kezdődik és november 30-án reggel 7 óráig tart a parlamenti választások kampánya.
A Központi Választási Iroda (BEC) csütörtökön bejelentette, hogy 31 politikai párt és választói szövetség, valamint 19 nemzeti kisebbségi szövetség jelöltjeinek jelölése maradt végleges az idei parlamenti választásokra.
Az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóságnak (DNSC) nincs tudomása arról, hogy Romániában a választások kimenetelét befolyásolni akaró, kibertámadásokat végrehajtó trollfarm működne” – jelentette ki az intézmény igazgatója a Geoană-botrányról.
Ha elnökké választják, nem kéri fel kormányalakításra aaz AUR miniszterelnök-jelöltjét, a PSD pedig nem köt koalíciót a szélsőséges párttal – ígérte meg Marcel Ciolacu miniszterelnök, a PSD elnöke és államfőjelöltje.
„Az állam a polgárt védje, ne az intézményeket!” – konkrét megoldásokkal mutatta be Kelemen Hunor, milyen változásra van szükség ahhoz, hogy az állam a polgárokat szolgálja, és ne a polgárok szolgálják az államot.
A PNL, a PSD és az USR szavazói szerint a Demokrata Párt elnökjelöltje, Kamala Harris jobb barátja lenne Romániának, míg George Simion és az AUR szavazótábora a republikánusok jelöltjét, Donald Trumpot preferálja – derül ki az INSCOP felméréséből.
Több mint tízezer ukrán állampolgár lépte át idén illegálisan Románia északi határát, ami nagyságrendileg háromszorosa a tavalyi év azonos időszakában feljegyzett adatnak.
Több mint 180 mozit, színházat és koncerttermet ellenőrzött október 7. és 11. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC), és 36 bírságot rótt ki több mint 272 ezer lej értékben.
szóljon hozzá!