Törökországnak nem tetszik, hogy a kurdok fegyverhez jutnak
Donald Trump amerikai elnök jóváhagyta a Szíriában harcoló kurdoknak történő fegyverszállításokat. Az ABC televízió információi szerint döntését az amerikai kormányzat hosszas mérlegelés után hozta meg, mert e döntéssel vitába keveredhet Törökországgal, amely a szíriai kurdokat az autonómiát követelő és ezért terroristáknak nyilvánított törökországi kurdok segítőjeként tartja számon.
2017. május 10., 08:282017. május 10., 08:28
2017. május 10., 08:302017. május 10., 08:30
Az ABC meg nem nevezett hírforrásokra hivatkozva közölte, hogy az amerikai kormányzat nehézfegyverzetet szállít a Szíriában harcoló kurdoknak, de föld-levegő rakétákat nem.
A mostani döntés azt hivatott elősegíteni, hogy az Egyesült Államok és szövetségesei felgyorsítsák Rakka, az IÁ szíriai „fővárosa” megtisztítását.
Az ABC szerint az információkat közlő kormányzati tisztségviselők – kifejezetten névtelenséget kérve – elmondták, hogy a döntésről már informálták a kongresszus legbefolyásosabb politikusait.
Magas rangú amerikai tisztségviselők, köztük Joseph Dunford, a vezérkari főnökök egyesített bizottságának vezetője, korábban többször is találkoztak török tisztségviselőkkel, hogy egyeztessenek a Rakka elleni, és Ankara számára is elfogadható hadműveletekről.
Recep Tayyip Erdogan török államfő tanácsadója, Ibrahim Kalin kedden Washingtonban tárgyalt erről Thomas Shannon helyettes külügyminiszterrel. James Mattis védelmi miniszter pedig – szintén kedden – Dániában, a dán védelmi miniszterrel tartott tárgyalásai utáni sajtóértekezleten közölte újságírókkal, hogy „hasznos megbeszéléseket” folytatott török tisztségviselőkkel, éppen a Szíriában az Iszlám Állam terroristái ellen harcoló kurdok felfegyverzéséről.
A radikális jobbdali Osztrák Szabadságpárt (FPÖ) nyerte az Ausztriában vasárnap rendezett szövetségi parlamenti választásokat a közvélemény-kutatások alapján.
Megtalálták a romok között a libanoni síita Hezbollah szervezet vezetőjének, Haszan Naszrallah sejknek a holttestét Bejrútban, ahol Izrael intézett légicsapást a szervezet katonai parancsnoksága ellen.
Legkevesebb hét ember megsebesült és lakóépületek is súlyosan megrongálódtak a dél-ukrajnai Zaporizzsja ellen indított orosz légicsapásokban – közölte Ivan Fedorov regionális kormányzó vasárnap a Telegramon.
Az Európai Unió azt tanácsolta a légitársaságoknak, hogy az Izrael és a Hezbollah libanoni síita fegyveres szervezet között rendszeressé vált légicsapások és rakétatámadások miatt október végéig kerüljék el az izraeli és libanoni légteret.
Több mint harmincan megsérültek, amikor egy szír férfi felgyújtott egy lakóházat Éjszak-Rajna-Vesztfália központjában, Essenben.
Megölték Szájed Haszan Naszrallahot, a Hezbollah vezetőjét – erősítette meg szombaton az Irán támogatását élvező libanoni síita mozgalom.
Mircea Barbu újságíró védelmét kérte szombaton a román hatóságoktól az Országos Audiovizuális Tanács (CNA).
Az izraeli hadsereg (IDF) szombaton közölte, hogy egy nappal korábban megölte a libanoni síita fegyveres mozgalom, a Hezbollah vezetőjét, Haszan Naszrallahot a csoport központi főhadiszállására mért légicsapásban Bejrút déli külvárosában.
Az Egyesült Államok dél-keleti részén meghaladta a negyvenet a Helene-hurrikán halálos áldozatainak száma, a vihar áradásokat, komoly károkat, és nagy területen áramkimaradást okozva halad keresztül több államon pénteken.
Nem állt szándékomban félreérthetően fogalmazni 1956 ügyében – írta közösségi oldalán pénteken Orbán Viktor politikai igazgatója, akiről a miniszterelnök elmondta, hogy félreérthetően fogalmazott.
szóljon hozzá!