Fogynak a roncsautók

Gépkocsipark-felújítási program: a keret 84 százaléka elkelt Máris elkelt az autópark felújítását célzó program keretében vásárolható autók 84 százaléka: a 16 500 személy számára meghirdetett projekt révén immár 13 868-an „váltották” új autóra 12 évnél idősebb személygépkocsijukat – közölte csütörtökön Sulfina Barbu környezetvédelmi tárcavezető.

2006. július 21., 00:002006. július 21., 00:00

Akárcsak tavaly, a kormány a környezetvédelmi alapból fejenként 3000 erős lejjel támogatja mindazokat, akik 12 évesnél öregebb autójukat kivonják a forgalomból. Ám a támogatás összegét nem kézhez kapják a program résztvevői, hanem az összeget levonják az új autó árából. Hiszen a környezetvédelmi tárca által kezdeményezett program tulajdonképpen a régi, szennyező és balesetveszélyes autók forgalomból való kivonását és az ország gépkocsiparkjának felújítását célozza.
Egyébként az érdeklődők ezúttal is többnyire még a program kezdete előtt feliratkoztak valamely akkreditált gépkocsigyártó és -forgalmazó cég helyi képviseleténél, nehogy elszalaszszák a támogatást a 49,5 millió erős lejes, sokak által szűkösnek tartott keretből. Félelmeik pedig nagyrészt be is igazolódtak, Sulfina Barbu csütörtöki sajtótájékoztatóján arról számolt be, hogy a legolcsóbbnak számító Dacia és Daewoo márkának leosztott keret máris kimerült – mindkét hazai gyártó 4576 gépkocsit adhatott el a program keretében. Azonban amennyiben a más márkákat forgalmazó cégek kerete nem kel el, akkor a szeptember 5-ei határidő előtt a visszamaradt keretet ismét elosztják. Eszerint várhatóan ismét lehet majd Daciát vagy Daewoot is vásárolni.
Románia élen jár világviszonylatban kiöregedett gépkocsiparkját illetően, a forgalomban levő autók átlagkora 13,5 év, a 12 évnél idősebb személygépjárművek kora is meghaladja az egymilliót.
szóljon hozzá! Hozzászólások

Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2024. július 05., péntek

Szakképesítés vs. diploma: mi a jobb választás manapság?

A továbbtanulás és karrierépítés útján elindulva sokakban felmerül a dilemma: egyetemre menni, vagy szerezni egy szakképesítést és belevágni a munka világába? A döntés nem könnyű, és számos tényezőt figyelembe kell venni.

Szakképesítés vs. diploma: mi a jobb választás manapság?