Termopán ajtó svéd fenyőből

•  Fotó: A szerző felvétele

Fotó: A szerző felvétele

Az elmúlt években a fém- és PVC- ajtók szinte egyeduralkodókká váltak a kültéri nyílászárók hazai piacán. Az átlagember számára a fémajtó a biztonság és az időtállóság szinonimájává vállt, a PVC pedig árának köszönhetően hódít.

Pengő Zoltán

2009. október 02., 09:152009. október 02., 09:15

Egy székelyudvarhelyi vállalkozás a közelmúltban olyan, svéd technológiával, fenyőből készült ajtókat dobott piacra, mely gyártóinak elmondása szerint a kiemelkedően előnyös tulajdonságokat kedvező árral ötvözi.

„Az országban egyetlen más cég sem alkalmazza az általunk használt technológiát” – nyilatkozta Dávid Zoltán értékesítési igazgató, hozzátéve, hogy minden alapanyagot, a vasazatot is beleértve, Svédországból importálnak. Az ajtónak a tokja és a kerete fenyőből készül. A keretbe nagy, 30 kg/köbméter sűrűségű polisztirénlap, egy 0,5 centiméter vastagságú alumíniumlemez, valamint egy vízálló MDF-lap kerül.

Felületkezelésként festik és lakkozzák az ajtót. „Más kültéri nyílászáróktól eltérően, a mi ajtóink nem kell fedél alatt legyenek, verheti őket az eső. A tűzállóságát leteszteltük a cégnél, 30 percig bírta a nyílt lángot” – mondta Dávid Zoltán. Az értékesítési igazgató állítása szerint a Tabula ajtóknak – réteges szerkezetüknek köszönhetően – rendkívül alacsony a hőáteresztési együtthatójuk: 0,82-0,90 W/m2K (egy PVC-ajtó esetében az együttható értéke 1,3-1,4 W/m2K).

A székelyudvarhelyi cég nyílászárói árban körülbelül egy minőségi fémajtó szintjén vannak. A Tabula ajtókat kezdetben kizárólag a skandináv országokba exportálták, jelenleg azonban már az Ambient raktáráruházakban és néhány kisebb szakboltban is megtalálhatók.

Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2024. június 03., hétfő

Románia is profitál az ukrajnai háborúból, jól fizetnek a csatornákat és kikötőket használó ukrán áruszállító hajók

Profitál Románia az Ukrajnában zajló háborúból: az ország csatornái és kikötői jelentős bevételre tettek szert az azokat használó ukrán tranzitforgalom nyomán.

Románia is profitál az ukrajnai háborúból, jól fizetnek a csatornákat és kikötőket használó ukrán áruszállító hajók