Röviden

Virtuális hitellehetőségek Tizenhat hitelintézet 78 hitelkonstrukcióját ajánlja a www.creditimobiliar.ro weblap azon magánszemélyeknek, akik ingatlanvásárlás céljából szeretnének kölcsönt felvenni. Az igénylők lej-, euró-, dollár- és svájcifrank-alapú kölcsönök között válogathatnak. A kamatok széles skálán mozognak: 4,95–11,50 százalék (lej), 3,95–10 százalék (euró), 7,9–10,5 százalék (dollár) és 3,99–5,50 százalék (svájci frank). Az érdeklődőknek nem kell végigböngészniük a terjedelmes adatbázist, jövedelmük, a szükséges pénzösszeg, az előleg vagy a lefutási idő megadásával megtalálhatják a számukra hozzáférhető lehetőségeket, és kiválaszthatják ezek közül a számukra legelőnyösebbet. A weblapot adminisztráló hitelügynökség ingyenes elekronikus levélen keresztül történő tanácsadással is szolgál az ügyfeleknek.

Gazda Árpád

2008. szeptember 05., 00:002008. szeptember 05., 00:00

Szeminárium a hőszigetelésről

A romániai lakóházak hőszigetelésének társfinanszírozása iránt érdeklődő bankok számára rendezett szemináriumot szeptember 2-án a Fejlesztési, Középítkezési és Lakásügyi Minisztérium. A rendezvényen jelen volt Borbély László miniszter is. A tárcavezető arról számolt be, hogy a kommunizmus idején épült hazai lakások fűtése, a rossz hőszigetelés miatt, körülbelül kétszer annyiba kerül, mint egy hasonló felületű, korszerű nyugat-európai ingatlané. Mint mondta, idén a kormány 25 millió lejt különített el tömbházak hőszigetelésére. Tizennégy tömbház szigetelése már befejeződött, 145 ingatlan esetében pedig még folynak a munkálatok.

Rádupláz a Carpatcement

Százötven millió eurós befektetéssel 2011-re megduplázza termelési kapacitását a Carpatcement, a német HeidelbergCement cégcsoport tagja. A Romániában három gyárral rendelkező vállalat jelenleg maximális kapacitással működik, miközben a kereslet folyamatosan nő. A fejlesztés első fázisában a Carpatcement békási gyárát fogják kibővíteni, ami lehetővé teszi majd, hogy a jelenleginél évente mintegy egymillió tonnával több cementet gyártsanak. Idén a cement ára 20–30 százalékkal nőtt, annak ellenére, hogy a termelők csupán 10–15 százalékkal drágítottak, a viszonteladók ugyanis kihasználják, hogy a kereslet meghaladja a kínálatot.

Románia a harmadik helyen

Több mint 10 milliárd euró értékű épületet húznak fel 2008-ban az országban, de ha az év hátralévő időszakában is marad az eddigi fejlődési ütem, akkor elképzelhető, hogy az ágazat eléri a 12 milliárd eurós határt, derül ki a Deloitte nemzetközi tanácsadó ügynökség által készített tanulmányból. Ezáltal Románia a harmadik helyre küzdötte fel magát a régióban, ingatlanfejlesztés terén immár csak Csehország és Lengyelország jár előttünk. Tavaly Románia régiós szinten még a negyedik helyen állt, a már említett két piacvezető ország és Magyarország mögött. Magyarország, ahol idén 7,8 milliárd euró értékben építkeznek, a negyedik helyre csúszott.

Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2024. június 03., hétfő

Románia is profitál az ukrajnai háborúból, jól fizetnek a csatornákat és kikötőket használó ukrán áruszállító hajók

Profitál Románia az Ukrajnában zajló háborúból: az ország csatornái és kikötői jelentős bevételre tettek szert az azokat használó ukrán tranzitforgalom nyomán.

Románia is profitál az ukrajnai háborúból, jól fizetnek a csatornákat és kikötőket használó ukrán áruszállító hajók