2010. szeptember 10., 10:172010. szeptember 10., 10:17
A felújítási és karbantartási munkálatok volumene ellenben 0,1 százalékkal nőtt a júniusi szinthez képest. Az első fél év viszonylatában valamivel kedvezőbbek az adatok, hiszen 2009 azonos időszakával összevetve a visszaesés ágazati szinten csak 17 százalék.
Lakóépületből 37,3 százalékkal épült kevesebb 2010 januárja és júniusa között, mint egy évvel korábban. Növekedés, 9,1 százalékos, kizárólag a karbantartási és részleges felújítási munkálatok terén következett be, az új épületek tekintetében 24,2, az általános felújításokat illetően pedig 13,2 százalékos volt a csökkenés az év első hat hónapjában.
Profitál Románia az Ukrajnában zajló háborúból: az ország csatornái és kikötői jelentős bevételre tettek szert az azokat használó ukrán tranzitforgalom nyomán.