Fotó: Jakab Mónika
A 2023. február 28-i szinten fagyasztaná be hat hónapra a kötelező gépjármű-felelősségbiztosítások (kgfb/RCA) árát a hétfő este közzétett új kormányhatározat-tervezetében a pénzügyminisztérium.
2023. március 28., 09:562023. március 28., 09:56
Az Agerpres által idézett jogszabályjavaslat szerint a biztosítótársaságok fél éven keresztül nem értékesíthetnek kötelező kötvényeket a múlt hónap végén alkalmazott tarifáiknál drágábban. Az intézkedés csak a kormányhatározat hatályba lépése után kötött szerződésekre érvényes. A minisztérium közleménye szerint a határozattervezet előírja azt is, hogy
Ugyanakkor a biztosítók ebben a 6 hónapban csak akkor kötelesek fedezi a megrongálódott jármű ideiglenes pótlásának költségeit, ha a műszaki állapota miatt a gépkocsival már nem lehet közlekedni.
Jövő heti ülésén tervezi elfogadni a kormány a kötelező gépjármű-felelősségbiztosítási (RCA) díjak maximálásáról szóló határozattervezetet, miután a pénzügyi felügyelet összehangolja azt a közvita nyomán beérkezett észrevételekkel.
„A jelenlegi helyzet válsághelyzetnek minősíthető, mert felbomlott a kereslet és a kínálat közötti egyensúly, és a piac működésképtelen” – olvasható a közleményben.
Mint ismeretes, a pénzügyminisztérium egy múlt héten közzétett határozattervezetben a 2022. március elsejei szinten fagyasztotta volna be az RCA árát. Ezt a jogszabályjavaslatot két nap elteltével visszavonta.
Ellenzik a Romániában tevékenykedő biztosítótársaságok a kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás (kgfb/RCA) árát befagyasztó kormányhatározat-tervezetet.
A korábbi 2,5 százalékról 1,4 százalékra csökkentette a román bruttó hazai termék (GDP) növekedésére vonatkozó prognózisát a hétfőn közzétett tavaszi gazdasági előrejelzésében az Európai Bizottság.
A befektetők kedvezően fogadták Nicuşor Dan független jelölt választási győzelmét.
Az idei év első négy hónapjában 2214 cég jelentett fizetésképtelenséget, 12,35 százalékkal kevesebb, mint 2024 azonos időszakában, amikor 2526 esetet regisztráltak – közölte hétfőn a cégbíróság (ONRC).
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
szóljon hozzá!