Fotó: Jakab Mónika
A 2023. február 28-i szinten fagyasztaná be hat hónapra a kötelező gépjármű-felelősségbiztosítások (kgfb/RCA) árát a hétfő este közzétett új kormányhatározat-tervezetében a pénzügyminisztérium.
2023. március 28., 09:562023. március 28., 09:56
Az Agerpres által idézett jogszabályjavaslat szerint a biztosítótársaságok fél éven keresztül nem értékesíthetnek kötelező kötvényeket a múlt hónap végén alkalmazott tarifáiknál drágábban. Az intézkedés csak a kormányhatározat hatályba lépése után kötött szerződésekre érvényes. A minisztérium közleménye szerint a határozattervezet előírja azt is, hogy
Ugyanakkor a biztosítók ebben a 6 hónapban csak akkor kötelesek fedezi a megrongálódott jármű ideiglenes pótlásának költségeit, ha a műszaki állapota miatt a gépkocsival már nem lehet közlekedni.
Jövő heti ülésén tervezi elfogadni a kormány a kötelező gépjármű-felelősségbiztosítási (RCA) díjak maximálásáról szóló határozattervezetet, miután a pénzügyi felügyelet összehangolja azt a közvita nyomán beérkezett észrevételekkel.
„A jelenlegi helyzet válsághelyzetnek minősíthető, mert felbomlott a kereslet és a kínálat közötti egyensúly, és a piac működésképtelen” – olvasható a közleményben.
Mint ismeretes, a pénzügyminisztérium egy múlt héten közzétett határozattervezetben a 2022. március elsejei szinten fagyasztotta volna be az RCA árát. Ezt a jogszabályjavaslatot két nap elteltével visszavonta.
Ellenzik a Romániában tevékenykedő biztosítótársaságok a kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás (kgfb/RCA) árát befagyasztó kormányhatározat-tervezetet.
A pénzügyminisztérium vasárnap közzétett adatai szerint tavaly decemberben 964,345 milliárd lejre nőtt az államadósság az előző havi 936,995 milliárd lejről.
A Moody's hitelminősítő ügynökség pénteken stabilról negatívra módosította Románia államadós-osztályzatának kilátását.
Úgy tűnik, komolyan fontolgatja a román állami tulajdonban levő Romgaz a marosvásárhelyi Azomureș vegyipari kombinát megvásárlását: szakértők bevonásával kívánják felmérni a kiszemelt célpont helyzetét.
A hónap végétől árat emel a Román Vasúttársaság (CFR): a legtöbb esetben néhány lejjel drágulnak a különböző díjszabások, de a rövidebb utak esetében jelentős drágítás jöhet.
Ilie Bolojan szerint Romániának nagyon magas a költségvetési deficitje, emiatt az államapparátus reformja, a költségek csökkentése és a bevételek növelése elkerülhetetlen.
Januárban tavaly decemberhez képest 5,6 százalékkal 5328 lejre csökkent a nettó átlagbér Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS). A bruttó átlagbér 8910 lej volt januárban, 341 lejjel kevesebb, mint az előző hónapban.
A minimálbérnél magasabb, tisztességes megélhetést biztosító új bérfogalom, egyfajta új létminimum hivatalos bevezetését kéri az Országos Szakszervezeti Tömb.
A tavalyi negyedik negyedévben az előzőhöz viszonyítva 12,2 százalékkal 2898 lejre emelkedett az átlagnyugdíj Romániában – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) pénteken közzétett adataiból.
A margarin, a higiéniai és kozmetikai szolgáltatások, valamint a postai szolgáltatások drágultak a legnagyobb mértékben februárban a múlt év első második hónapjához képest.
A Donald Trump amerikai elnök által szerdán az amerikai acél- és alumíniumimportra kivetett vámok nem kis mértékben érintik Romániát is.
szóljon hozzá!