Mennyi az annyi? Sok esetben csak az állásinterjún derül ki, mekkora fizetést kínál a munkáltató
Fotó: Borbély Fanni
Az idei év első három hónapjában meghirdetett több mint 110 000 állásból összesen 37 000 hirdetésben tüntették fel a várható fizetést is – derül ki az eJobs.ro munkaerő-toborzó platform szerdán közzétett elemzéséből.
2024. május 15., 14:582024. május 15., 14:58
A platformra feltöltött állások 83 százalékát amőgy romániai munkáltatók hirdették meg, 13,2 százalék pedig külföldi munkalehetőséget, 3,9 százalék távmunkát kínált.
Az állásközvetítő platformon jelenleg fellelhető álláshirdetések közül csaknem 8000-ben közlik a bért is. Ez a hirdetések szintén mintegy 30 százalékát teszi ki.
Az Agerpres hírügynökség által szemlézett elemzésből az is kiderül, hogy
Az eJobs bérösszehasonlító szolgáltatása, a Salario szerint ezekben az ágazatokban a kínált bérek 3700 és 5000 lej között mozognak.
A turisztikai alkalmazottak átlagos havi bére nettó 3700 lej, az élelmiszeripari dolgozóké 3800 lej, a kiskereskedelmi dolgozóké 4000 lej. A szolgáltatások ágazatában 4300 lej, a szállítás/logisztika ágazatában 4400, a szállítás-forgalmazás ágazatban 4000, az építőiparban 5000 lej a nettó átlagfizetés.
Mint ismeretes, egy nemrég elfogadott, a fizetések és a vállalati bérpolitika átláthatóvá tételéről szóló európai uniós irányelv szerint 2026 nyaráig a bérezési szinteket minden ágazatban publikussá kell tenni.
Márciusban februárhoz képest 309 lejjel (6,3 százalékkal) 5185 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte az Országos Statisztikai Intézet . A bruttó átlagbér 8502 lej volt, 512 lejjel (6,4 százalékkal) több, mint egy hónappal korábban.
2023 első három hónapjához képest az idei év első negyedében közel 10 százalékkal, 75 ezerre csökkent az eJobs munkaerőtoborzó platformra feltöltött új álláshirdetések száma, és ezeknek majdnem egyharmadát a kiskereskedelmi ágazat munkáltatói adták fel.
Csak az ország északi felében az év első hat hónapjában 8,5 millió lej értékben loptak áramot és gázt – közölte a Delgaz Grid szolgáltató.
Románia nem tud befejezni a megszabott határidőig a helyreállítási tervbe (PNRR) foglalt mintegy 6,3 milliárd euró értékű projekteket – jelentette ki kedden Dragoș Pîslaru európai projektekért és beruházásokért felelős miniszter.
A fejlesztési minisztérium alárendeltségébe tartozó minden intézmény esetében felülvizsgálták a vezetők fizetését és az igazgatótanácsok tagjainak tiszteletdíját – és ahol szükséges volt, módosították azokat – tájékoztatott kedden az RMDSZ sajtóirodája.
Előbb-utóbb bevezetik a progresszív adót Romániában – vélekedik Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
Az új adótörvénykönyv a magánnyugdíjakra is kiveti az egészségügyi szolgáltatási járulék kifizetésének kötelezettségét, ami a haszonélvezők adóterhének megduplázódásához vezethet.
Az Alfa Kartell Szakszervezeti Szövetség hétfőn felkérte a többi szakszervezetet, hogy csatlakozzanak a parlamentnél délutánra meghirdetett felvonulásukhoz.
Az előrejelzések szerint Románia államadóssága az idei év végére eléri a GDP 60 százalékát – jelentette ki Alexandru Nazare pénzügyminiszter, hozzátéve, hogy az adósság elmúlt öt évben 20 százalékkal, 570 milliárdról több mint 1,1 milliárd lejre nőtt.
A nyaralások a hackerek kedvenc célpontjává váltak: rengeteg online csalás tapasztalható a foglalások terén.
Nagy nyomás nehezedik az új otthonban gondolkodókra, hiszen a deficitcsökkentés miatt augusztus elsejétől megszűnik a kedvezményes áfakulcs, és 21 százalékosra emelkedik az új építésű lakások értékesítésekor felszámolt általános forgalmi adó.
A román vízügyi igazgatóság (ANAR) átszervezése veszélyezteti a vízgazdálkodási infrastruktúrát és pusztító hatása lesz az alkalmazottakra és családjaikra – közölte egy nyílt levélben az intézmény szakszervezete (SMAR).
szóljon hozzá!