Mennyi az annyi? Sok esetben csak az állásinterjún derül ki, mekkora fizetést kínál a munkáltató
Fotó: Borbély Fanni
Az idei év első három hónapjában meghirdetett több mint 110 000 állásból összesen 37 000 hirdetésben tüntették fel a várható fizetést is – derül ki az eJobs.ro munkaerő-toborzó platform szerdán közzétett elemzéséből.
2024. május 15., 14:582024. május 15., 14:58
A platformra feltöltött állások 83 százalékát amőgy romániai munkáltatók hirdették meg, 13,2 százalék pedig külföldi munkalehetőséget, 3,9 százalék távmunkát kínált.
Az állásközvetítő platformon jelenleg fellelhető álláshirdetések közül csaknem 8000-ben közlik a bért is. Ez a hirdetések szintén mintegy 30 százalékát teszi ki.
Az Agerpres hírügynökség által szemlézett elemzésből az is kiderül, hogy
Az eJobs bérösszehasonlító szolgáltatása, a Salario szerint ezekben az ágazatokban a kínált bérek 3700 és 5000 lej között mozognak.
A turisztikai alkalmazottak átlagos havi bére nettó 3700 lej, az élelmiszeripari dolgozóké 3800 lej, a kiskereskedelmi dolgozóké 4000 lej. A szolgáltatások ágazatában 4300 lej, a szállítás/logisztika ágazatában 4400, a szállítás-forgalmazás ágazatban 4000, az építőiparban 5000 lej a nettó átlagfizetés.
Mint ismeretes, egy nemrég elfogadott, a fizetések és a vállalati bérpolitika átláthatóvá tételéről szóló európai uniós irányelv szerint 2026 nyaráig a bérezési szinteket minden ágazatban publikussá kell tenni.
Márciusban februárhoz képest 309 lejjel (6,3 százalékkal) 5185 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte az Országos Statisztikai Intézet . A bruttó átlagbér 8502 lej volt, 512 lejjel (6,4 százalékkal) több, mint egy hónappal korábban.
2023 első három hónapjához képest az idei év első negyedében közel 10 százalékkal, 75 ezerre csökkent az eJobs munkaerőtoborzó platformra feltöltött új álláshirdetések száma, és ezeknek majdnem egyharmadát a kiskereskedelmi ágazat munkáltatói adták fel.
Az Országos Katasztrófavédelmi Alap április elsején elindított a „Nem a katasztrófa, hanem a felkészültség hiánya az igazi tragédia” elnevezésű figyelemfelkeltő kampányt, amelynek célja felhívni a figyelmet a természeti katasztrófák pusztító hatásaira.
Finn cég vásárolta fel a legnagyobb romániai egészségügyi magánszolgáltatót, a Regina Mariát – írja az economedia.ro a cég közleménye alapján.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) kedden közzétett szezonális és naptárhatásoktól megtisztított adatai szerint 2025 februárjában 5,6 százalék volt a munkanélküliségi ráta Romániában, 0,1 százalékponttal nagyobb, mint januárban.
Teljesen új vasúti koncepcióval kötnék össze Európa valamennyi országát: egy dán agytröszt olyan szupergyors vonat hálózatának tervezetét dolgozta ki, mely 400 kilométer/órás sebességgel száguldó szerelvényeket képzel el.
A finn Nokian Tyres megkezdi a gumiabroncsok szállítását abból a gyárból, amelyet hivatalosan 2024 szeptemberében nyitottak meg Nagyváradon, 650 millió eurós beruházás nyomán.
Egy év alatt több mint 22 százalékkal nőtt az átlagnyugdíj Romániában. Érdekesség, hogy a 2024-ben országos szinten a legnagyobb összeget felmutató dél-erdélyi megyében az átlagnyugdíj értéke nincs messze az átlagfizetéstől.
Meghaladta a 200 ezret a romániai napelemes áramtermelő-fogyasztók, azaz a prosumerek száma, akik egy évvel korábban még csak 114 ezren voltak. A prosumerré válás „motorja” az állami támogatást nyújtó Zöld ház program.
A romániai lakosság az elmúlt három évben kezdett ráérezni az aranybefektetések ízére – állapította meg Victor Dima, a nemesfémek és devizák értékesítésével foglalkozó Tavex Románia igazgatója.
A romániai sörértékesítés kilencven százaléka a hipermarketekben, szupermarketekben és kisboltokban zajlik, míg a vendéglátóhelyek – éttermek, bárok és kávézók – csupán tíz százalékos részesedéssel bírnak.
Az Egyesült Államok a jelenleg tervezettnél „jóval nagyobb” mértékű vámokat vethet ki az Európai Unióra és Kanadára, ha közösen próbálnak fellépni az amerikai vámok ellen – közölte Donald Trump amerikai elnök a saját közösségi oldalán csütörtökön.
szóljon hozzá!