Van, aki készpénzt, és akad, aki utalványt kap karácsonyra céges ajándékként
Fotó: Páva Adorján
A romániai munkáltatók 76 százaléka mondta azt, hogy karácsonyra különböző juttatásokkal készül kedveskedni alkalmazottainak az eJobs munkaerő-közvetítő platform és Up Románia, a helyi piac egyik legnagyobb utalványkibocsátója közös felmérésének szerdán közzétett adatai szerint. 16 százalékuk nem különített el költségvetést erre a célra, 8 százalékuk pedig még nem hozta meg a végső döntést.
2024. december 11., 18:362024. december 11., 18:36
Mint minden évben, a legtöbb vállalat a karácsonyi juttatási forrásokat készpénzes bónuszokra fordítja majd – ezt a juttatást a válaszadók 79 százaléka említette. 40,7 százalékuk csapatbulit rendez, 33,3 százalékuk ajándékutalványokat, 28,4 százalékuk speciális ünnepi termékeket tartalmazó kosarat, 18,5 százalékuk extra szabadnapokat és 2,5 százalékuk üdülési csekket ajánl fel.
Ezek mindig motiváló hatással vannak a munkavállalókra, és pozitívan zárják az évet. Ellenben eltérő a kínált ösztönzőtípusok közötti dinamika. Míg a készpénzes bónuszok továbbra is a fő juttatásnak számítanak, évről évre változik a többi juttatás helyzete. Idén például gyakrabban említik a csapatpartikat, az ajándékutalványokat vagy a plusz szabadnapokat, mint a korábbi években” – vont mérleget Ana Călugăru, az eJobs Románia kommunikációs vezetője.
22 százalékuk 400 és 600 lej közötti, és ugyanennyien 1000 lej feletti ajándékot terveznek nyújtani alkalmazottaiknak.
A munkáltatók 7 százaléka 600 és 800 lej közötti, illetve 800 és 1000 lej közötti összeget különít el, 6 százalékuk pedig 100 és 200 lej közötti költségvetéssel rendelkezik egy főre.
Romániát „nagymértékű” áramkimaradások veszélye fenyegeti az energiaimporttól való fokozott függőség miatt – kongatta meg a vészharangot az energiaügyi minisztérium.
A postai szolgáltatások, a friss gyümölcs és a margarin drágult a legnagyobb mértékben 2024 novemberében 2023 novemberéhez képest – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) szerdán közzétett adataiból.
A Román Nemzeti Bank (BNR) adatai szerint a nemteljesítő hitelek aránya 2024 szeptemberének végén 2,54 százalék volt, szemben a júniusi 2,49 százalékkal.
Az októberi 4,67 százalékról novemberben 5,11 százalékra nőtt az éves infláció Romániában – közölte kedden az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Az Európai Unióban tavaly nyugdíjba vonult személyek 13 százaléka dolgozott tovább, míg a lista végén álló Romániában mindössze 1,7 százalékuk vállalt munkát – derül ki az Eurostat munkaerő-felmérésének hétfőn közzétett adataiból.
Versenykorlátozó magatartás gyanúja miatt vizsgálatot indított a Nike ellen a Versenytanács.
Két, illetve négy banival csökkentette a normál benzin és a standard gázolaj literenkénti árát a legnagyobb romániai piacvezető olajipari vállalat, a Petrom. Az áresésnek köszönhetően egyes töltőállomásokon már 7 lej alatti áron lehet benzint tankolni.
Miközben már a múlt héten kiderült, hogy csak azért nem haladta még meg az 5 lejes lélektani határt a lej–euró-árfolyam, mert a BNR devizatartalékokat adott el, hétfőn a váltóknál 5 lej feletti árfolyamon kínálták az eurót.
A tömbházlakók villanyszámlájának jelentős csökkenését eredményezheti az energiaügyi minisztérium által kezdeményezett Urban Up program.
Rég nem látott hosszúságú új autópálya- és autóút-hálózatot használhatott a Mikulás idén Romániában, ha netalántán ezt a közlekedési módot választotta, az angyal pedig már rekordot jelentő hosszon száguldozhat.
szóljon hozzá!