Van, aki készpénzt, és akad, aki utalványt kap karácsonyra céges ajándékként
Fotó: Páva Adorján
A romániai munkáltatók 76 százaléka mondta azt, hogy karácsonyra különböző juttatásokkal készül kedveskedni alkalmazottainak az eJobs munkaerő-közvetítő platform és Up Románia, a helyi piac egyik legnagyobb utalványkibocsátója közös felmérésének szerdán közzétett adatai szerint. 16 százalékuk nem különített el költségvetést erre a célra, 8 százalékuk pedig még nem hozta meg a végső döntést.
2024. december 11., 18:362024. december 11., 18:36
Mint minden évben, a legtöbb vállalat a karácsonyi juttatási forrásokat készpénzes bónuszokra fordítja majd – ezt a juttatást a válaszadók 79 százaléka említette. 40,7 százalékuk csapatbulit rendez, 33,3 százalékuk ajándékutalványokat, 28,4 százalékuk speciális ünnepi termékeket tartalmazó kosarat, 18,5 százalékuk extra szabadnapokat és 2,5 százalékuk üdülési csekket ajánl fel.
Ezek mindig motiváló hatással vannak a munkavállalókra, és pozitívan zárják az évet. Ellenben eltérő a kínált ösztönzőtípusok közötti dinamika. Míg a készpénzes bónuszok továbbra is a fő juttatásnak számítanak, évről évre változik a többi juttatás helyzete. Idén például gyakrabban említik a csapatpartikat, az ajándékutalványokat vagy a plusz szabadnapokat, mint a korábbi években” – vont mérleget Ana Călugăru, az eJobs Románia kommunikációs vezetője.
22 százalékuk 400 és 600 lej közötti, és ugyanennyien 1000 lej feletti ajándékot terveznek nyújtani alkalmazottaiknak.
A munkáltatók 7 százaléka 600 és 800 lej közötti, illetve 800 és 1000 lej közötti összeget különít el, 6 százalékuk pedig 100 és 200 lej közötti költségvetéssel rendelkezik egy főre.
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
szóljon hozzá!