Ismét meghosszabbították az egyéni radiátoros hőmennyiségmérő órák felszerelésének betartására vonatkozó határidőt
Fotó: Barabás Ákos
Az energiaügyi minisztérium még egy évvel, 2025. december 31-ig meghosszabbítja az egyéni radiátoros hőmennyiségmérő órák felszerelésének betartására vonatkozó határidőt, és 750 lejt juttat a kiszolgáltatott családoknak a vonatkozó költségek kompenzálására – olvasható a tárca közleményében.
2024. december 31., 10:252024. december 31., 10:25
Az egyéni radiátoros hőmennyiségmérő beszerelési határidejét 2006 óta hétszer halasztották el – emlékeztet a Hotnews portál.
„Az energiaügyi minisztérium kezdeményezésére, a kormány által támogatott sürgősségi rendelet révén időt adunk a romániaiaknak arra, hogy a központi hőenergia-ellátó rendszerhez csatlakozó társasházakban az egyéni hőenergia-fogyasztás meghatározására szolgáló műszaki rendszereket (mérőórákat) vásároljanak és telepítsenek. Ezzel eleget teszünk a civil társadalom kérésének, és egy utolsó egyéves hosszabbítást adunk arra az időszakra, amelyen belül ezeket a berendezéseket be kell szerelni” – mondta Sebastian Burduja szakminiszter.
A következő időszakban az energiaügyi minisztérium sürgősségi rendeletet fog előterjeszteni a rászorulóknak nyújtandó, lakásonként/háztartásonként legfeljebb 750 lejes névleges összegű támogatás mechanizmusára vonatkozóan, azt követően, hogy 2025. december 31-ig egy erre felhatalmazott vállalat telepítette a hőenergia költségeit elosztó rendszereket, beleértve a hőenergiafogyasztás szabályozására szolgáló csapokat is.
Észszerű költekezésre, a kiadások csökkentésére, takarékoskodásra intik a romániai lakosságot elemzők, vállalkozók, akik szerint a második Ciolacu-kormány által foganatosított megszorítások sem lesznek elegendőek az államháztartási hiány pótlására.
Komolyabb fagyokra, tartós hidegre lenne szükség a kórokozók, kártevők számának csökkenéséhez – közölte agrometeorológiai elemzésében a HungaroMet. A következő 8-10 napban nincs kilátás tartós lehűlésre, így a kártevők túlélik az enyhe időjárást.
Szerda óta nem érkezik több orosz gáz Ukrajnán keresztül Európába. Ez egyelőre nem okoz problémát, azonban a jövő még bizonytalan, a legnagyobb bizonytalansági tényezőt pedig az árak jelentik – mutat rá elemzésében az olasz Avvenire című lap.
Jelentős mértékben megdrágult az üzemanyag az új év beköszöntével, Románia valamennyi töltőállomásánál megemelték a gázolaj és a benzin árát. Az üzemanyag-drágulás megannyi termék árának emelkedését vonja maga után.
Drágul a bukaresti metró, a jövedéki adó emelése miatt nő az üzemanyagok ára, illetve bizonyos adók is módosulnak idén január elsejétől – írja az Agerpres.
Görcsös erőlködésnek tartja a Krónikának nyilatkozó energetikai szakértő a magyarországi MVM-nek az E.ON romániai kereskedelmi érdekeltsége felvásárlásával kapcsolatos bukaresti kormányzati megnyilatkozásokat és sajtóanyagokat.
A több mint 6 milliárd lejes tartozásának rendezéséig a fejlesztési minisztérium nem fogad új kifizetési kérelmeket az Anghel Saligny közművesítési program és a helyi fejlesztések országos programja (PNDL) keretében – közölte Cseke Attila tárcavezető.
Románia jövőre nem engedheti meg magának a ,,kilengéseket”, amit belefoglalnak a költségvetésbe, azt tiszteletben kell tartani – szögezte le a hétfői kormányülést követő sajtótájékoztatóján Tánczos Barna.
Egy év alatt több mint hárommilliárd italcsomagolást váltott vissza a lakosság a betétdíjas visszaváltási rendszeren keresztül – közölte hétfőn a rendszert működtető RetuRoű vállalat.
Idén decemberben 4 703 349 nyugdíjast tartottak nyilván Romániában, 13 399-cel többet, mint egy hónappal korábban; az átlagnyugdíj 2748 lej volt az egy hónappal korábban regisztrált 2740 lej után.
szóljon hozzá!