Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Az üdülési utalványok adták az első lendületet az utazáshoz a koronavírus-járvány miatt bevezetett korlátozások lazítását követően. Újdonság ugyanakkor, hogy az útra kelők utolsó pillanatban, 1-2 héttel utazás előtt foglalnak. A szállás ára a tavalyihoz képest nem változott jelentősen.
2020. június 21., 13:272020. június 21., 13:27
2020. június 21., 13:282020. június 21., 13:28
Úgy tűnik, a romániai szállásadók nagy többsége nem merte bevállalni az áremelést, és a tavalyi árakon várja a vendégeket. Legalábbis ez derül ki a Travelminit.ro szállásfoglaló oldal által készített árelemzésből. A nyári szezon lerövidülése, az extra higiéniai intézkedések és a távolságtartás olyan tényezők, amelyek a közvéleményt arra engedték következtetni, hogy a szállásárak növekedni fognak.
A Travelminit.ro adatai szerint a belföldön utazók az utóbbi időben szállástípustól függően 90 és 350 lej közötti árat fizettek egy éjszakáért két személy esetében, félpanziós ellátással. Így egy 3 éjszakás üdülés átlagára egy pár számára 734 lej, egy 2 felnőttből és 2 gyerekből álló család számára pedig eléri az 1000 lejt.
A legolcsóbb szálláslehetőségeket az agroturisztikai üdülőhelyek, panziók jelentik, ahol egy éjszaka ára 150 lej körül alakul két fő számára, reggelivel együtt. A legdrágább opciók jelenleg az 5 csillagos tengerparti hotelek, amelyeknél az ár meghaladja a 350 lejt egy éjszakára, két főre. A legkeresettebb belföldi célpontok eddig a hegyvidéki üdülőhelyek és a gyógyfürdők, a természetközeli, valamint az elszigetelt panziók és hotelek.
Inkább az utolsó pillanatban (last minute) foglalnak, ennek köszönhetően a Travelminit.ro oldalon 12 százalékkal növekedett azon foglalások száma, amelyeknél az érkezés előtt kevesebb mint 14 nappal foglaltak a vendégek.
A szállásfoglaló platfomron az újraindulást követő első három hétben regisztrált foglalásoknak különben közel fele gyermekes családoktól származik. Az üdülési csekkek jelentős lendületet adtak az iparágnak, így a Travelminit.ro júniusban 23 százalékkal több vakációs utalványos foglalást jegyzett, mint 2019-ben.
Az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) szombaton közölt adatai szerint 2024 októberében 11 723 különnyugdíjat fizettek ki, 54-gyel kevesebbet, mint előző hónapban.
Donald Trump magabiztos győzelme az amerikai elnökválasztáson új „arcot” ad nemcsak az Egyesült Államoknak, hanem az egész világnak.
Az Európai Unió statisztikai hivatala, az Eurostat csütörtökön közzétett adatai szerint 2023-ban a teljes munkaidőben foglalkoztatott munkavállalók éves kiigazított átlagbére 37 900 euró volt az EU-ban.
Több mint 1,2 milliárd lejt fordít a kormány a tömegközlekedés korszerűsítésére – jelentette be a csütörtöki kormányülés elején Marcel Ciolacu miniszterelnök.
Megközelítőleg 100 millió eurós állami támogatást nyújt a kormány a Nokian Tyres nagyváradi üzemének. Az erről szóló határozatot csütörtöki ülésén hagyja jóvá a kabinet.
Csütörtökön nyílik meg a forgalom előtt a moldvai (A7-es) autópálya első, 11 kilométer hosszú szakasza – jelentette be szerdán Marcel Ciolacu miniszterelnök.
Különleges reklámhadjárat keretében Nagy-Britanniában népszerűsíti turisztikai célpontként Románát a bukaresti gazdasági minisztérium.
A romániai hiteligénylők 500–800 lejjel, vagyis 100–150 euróval magasabb banki törlesztőrészletet fizetnek, mint a szomszédos európai uniós országokban élők – derül ki a román hitelpiacon működő AVBS Broker de Credite cég elemzéséből.
Elutasította szerdán az Európai Unió Bírósága (EUB) a Wizz Air keresetét, amelyet a Tarom állami légitársaságnak megítélt román állami támogatásról szóló határozat ellen nyújtott be.
A romániai lakosság egyharmada tervezi, hogy legalább 1000 lejt költ a 2024-es fekete pénteken, de több mint 43 százalékuk azt állítja, hogy nincs félretett pénze, hanem a fizetésére vagy a hitelekre támaszkodik – derül ki egy felmérésből.
szóljon hozzá!