2007. szeptember 28., 00:002007. szeptember 28., 00:00
Az OMV-nél már kedden közölték, hogy az ajánlattételre vonatkozó szándéknyilatkozatot követően „közvetlenül a legfontosabb MOL-részvényesekhez” akarnak fordulni. A részvénytulajdonosokkal folytatott megbeszélések célja nyomást gyakorolni a Mol menedzsmentjére, amely mindez ideig megakadályozta a felvásárlást.
A brüsszeli bizottság illetékes tisztségviselője közölte: az Európai Bizottság szoros figyelemmel kíséri az OMV Mol-felvásárlási próbálkozásának ügyét. „A bizottság nagyon szoros figyelemmel követi a helyzetet, a tőke szabad mozgásával kapcsolatos potenciális konfliktusra való tekintettel” – fogalmazott Oliver Drewes, aki Charlie McCreevynek, a bizottság belső piacért felelős tagjának a szóvivője. Az Európai Bizottság általában arra törekszik, hogy lebontsa a 27 EU-ország közötti beruházási akadályokat.
Szerdai számában a londoni Financial Times úgy vélekedett, hogy Budapest álláspontja valószínűleg ellentétesnek bizonyul azokkal a bizottsági intézkedésekkel, amelyek a protekcionizmus visszaszorítását és az uniós piacnak a nagyobb verseny előtti megnyitását célozzák. A lap szerint a MOL-ra pályázó osztrák OMV előző nap jelezte is, hogy az EU-bizottsághoz fordul támogatásért. Wolfgang Ruttenstorfer, az OMV vezérigazgatója azt mondta a Financial Timesnak: afeletti csalódásában tette nyilvánossá az átvételi terveket, hogy a Mol elvetette a tárgyalásokat.
Hírösszefoglaló
Nicușor Dan államfő kihirdette az első deficitcsökkentő intézkedéscsomagról szóló törvényt.
Felvásárolta a kolozsvári EnergoBitet a francia energetikai nagyvállalat, a Vinci – adta hírül az Economica.net gazdasági portál a cég közleménye alapján.
A kormány elfogadta a fejlesztési minisztérium javaslatát, amelynek értelmében augusztus 1-jétől megszűnik az ülésjáradék a területi közrendi hatóság (ATOP) tagjai számára – tájékoztatott csütörtökön az RMDSZ sajtóirodája.
Jelentősen csökkent júniusban a román gazdasággal szembeni bizalom indexe, a mutató jelenlegi szintje a recesszió kockázatát jelzi – közölte csütörtökön a pénzügyi elemzőket tömörítő CFA Románia Egyesület.
Az S&P Global nemzetközi hitelminősítő szerdán megerősítette Románia BBB-/A-3 szintű befektetési ajánlású adósbesorolását, és a hozzá rendelt negatív kilátás is maradt.
Tánczos Barna RMDSZ-es miniszterelnök-helyettes szerda este a B1 televízióban nyilvánosan bírálta a CFR személyszállító ágazata vezérigazgatójának, Traian Preoteasának a közelmúltban tett kijelentéseit a havi 11 ezer eurót meghaladó jövedelméről.
Új időszámítást jelent a romániai idegenforgalomban, hogy a kormány idén módosította a közalkalmazottak üdülési csekkjeire vonatkozó rendelkezést, és nem jár automatikusan mindenkinek az összeg.
Elkezdődhet az A3-as jelzésű észak-erdélyi autópálya Bisztraterebes és Bihar közötti szakaszának építése, miután a közúti beruházásokért felelős társaság szerdán kiadta az engedélyt a munkálatok elindítására.
Idén júniusban 4 693 581 nyugdíjast tartottak nyilván Romániában, 4132-vel többet, mint az előző hónapban; az átlagnyugdíj 2766 lej volt – derül ki az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) szerdán közzétett adataiból.
Az APIA igazolásokat állít ki az állattartó gazdálkodóknak, akik banki hiteleket szeretnének igénybe venni a folyó tevékenységeik finanszírozására.