Fotó: Jakab Mónika
A kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás (kgfb, RCA) ára idén márciusig a tavaly február 28-i szinten marad – szögezte le csütörtökön a Biztosítók és Viszontbiztosítók Országos Szövetsége (UNSAR).
2024. január 11., 14:452024. január 11., 14:45
A szervezet a közúti fuvarozóknak arra a követelésére reagált, hogy a kormány fagyassza be az kötelező biztosítás árát. Közleményükben emlékeztettek arra, hogy a kgfb árát 2023. április 11-én a február 28-i szinten rögzítette a Ciucă-kabinet. Az intézkedés eredetileg fél évre szólt, de kétszer egymás után három hónappal meghosszabbították – részletezte az UNSAR.
Emlékeztetettek arra is, hogy
Ugyanakkor a biztosítók egyre több adót és járulékot fizetnek: az RCA-ból származó bruttó bevételük 13 százalékát 2023-ban a 2021-es 6,6 százalék helyett.
Az UNSAR közölte, hogy a kgfb árát a gépjármű-felelősségbiztosítási kárigények gyakorisága és az egyes balesetekben kifizetett kár alapján számítják ki. Emlékeztették a fuvarozókat arra, hogy
és a kárkifizetések összege is jelentősen meghaladja az átlagot.
Az UNSAR úgy véli, hogy a fentiek miatt a kgfb-t szabályozó törvény alapos módosításra szorul, amire ígéretet is tett tavaly a kormány.
– olvasható a közleményben.
A Romániai Szállítmányozók Szövetségének (FORT) elnöke, Augustin Hagiu az Agerpres-nek elmondta, hogy szerdán mintegy 6000 kamion vett rész a közúti fuvarozóknak a kötelező biztosítás magas ára miatti forgalomlassító tiltakozásában.
Sorin Grindeanu egyeztetett a közúti fuvarozókkal, a tárgyalásokat jövő szerdán folytatják
Sorin Grindeanu közlekedési miniszter csütörtökön egyeztetett a közúti fuvarozók fontosabb szervezeteinek képviselőivel, a tárgyalásokat jövő szerdán folytatják.
A minisztérium közleménye szerint „a megbeszélések középpontjában a fuvarozók problémáinak reális és működőképes megoldása áll majd”.
A befektetők kedvezően fogadták Nicuşor Dan független jelölt választási győzelmét.
Az idei év első négy hónapjában 2214 cég jelentett fizetésképtelenséget, 12,35 százalékkal kevesebb, mint 2024 azonos időszakában, amikor 2526 esetet regisztráltak – közölte hétfőn a cégbíróság (ONRC).
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
szóljon hozzá!