Fotó: Jakab Mónika
A kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás (kgfb, RCA) ára idén márciusig a tavaly február 28-i szinten marad – szögezte le csütörtökön a Biztosítók és Viszontbiztosítók Országos Szövetsége (UNSAR).
2024. január 11., 14:452024. január 11., 14:45
A szervezet a közúti fuvarozóknak arra a követelésére reagált, hogy a kormány fagyassza be az kötelező biztosítás árát. Közleményükben emlékeztettek arra, hogy a kgfb árát 2023. április 11-én a február 28-i szinten rögzítette a Ciucă-kabinet. Az intézkedés eredetileg fél évre szólt, de kétszer egymás után három hónappal meghosszabbították – részletezte az UNSAR.
Emlékeztetettek arra is, hogy
Ugyanakkor a biztosítók egyre több adót és járulékot fizetnek: az RCA-ból származó bruttó bevételük 13 százalékát 2023-ban a 2021-es 6,6 százalék helyett.
Az UNSAR közölte, hogy a kgfb árát a gépjármű-felelősségbiztosítási kárigények gyakorisága és az egyes balesetekben kifizetett kár alapján számítják ki. Emlékeztették a fuvarozókat arra, hogy
és a kárkifizetések összege is jelentősen meghaladja az átlagot.
Az UNSAR úgy véli, hogy a fentiek miatt a kgfb-t szabályozó törvény alapos módosításra szorul, amire ígéretet is tett tavaly a kormány.
– olvasható a közleményben.
A Romániai Szállítmányozók Szövetségének (FORT) elnöke, Augustin Hagiu az Agerpres-nek elmondta, hogy szerdán mintegy 6000 kamion vett rész a közúti fuvarozóknak a kötelező biztosítás magas ára miatti forgalomlassító tiltakozásában.
Sorin Grindeanu egyeztetett a közúti fuvarozókkal, a tárgyalásokat jövő szerdán folytatják
Sorin Grindeanu közlekedési miniszter csütörtökön egyeztetett a közúti fuvarozók fontosabb szervezeteinek képviselőivel, a tárgyalásokat jövő szerdán folytatják.
A minisztérium közleménye szerint „a megbeszélések középpontjában a fuvarozók problémáinak reális és működőképes megoldása áll majd”.
Hamarosan partiumi gyártású villamosok furikázhatnak Belgrád utcáin, miután a szerb főváros önkormányzata felvette a kapcsolatot az aradi Astra céggel száz új villamos beszerzése ügyében – jelentette be a Helyi Önkormányzatok Központja (CLS).
A Román Nemzeti Bank (BNR) igazgatótanácsa hétfői ülésén úgy döntött, hogy 6,5 százalékon tartja az alapkamatot. A jegybank enyhe inflációs növekedést jósol, és aggódik az amerikai vámok miatt.
Az év első két hónapjában a nyers adatok szerint 2,8 százalékkal, a szezonális és naptárhatásoktól megtisztított adatok szerint pedig 3,7 százalékkal nőtt a kiskereskedelmi forgalom Romániában 2024 januárjához és februárjához képest.
Az amerikai Greenbrier bezárja aradi vagongyárát, amely egyike a cég Romániában működő három gyárának – jelentette be a vállalat.
Téves az a következtetés, hogy az Egyesült Államok által kivetett importvámoknak elhanyagolható hatása lesz Románia gazdaságára – szögezi le a Romanian Economic Monitor (RoEM) kutatócsoport friss elemzése.
A tavalyi negyedik negyedévben 8568 lej volt a romániai háztartások átlagjövedelme és 3424 lej az egy főre jutó bevétel; a kiadások háztartásonként 7277 lejt, személyenként 2908 lejt tettek ki – közölte hétfőn az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Az idei év első hónapjában 6327 vállalkozást töröltek a cégjegyzékből Romániában, 31,61 százalékkal kevesebbet, mint 2024 januárjában – derül ki az országos cégbíróság (ONRC) vasárnap közölt adataiból.
Donald Trump amerikai elnök vasárnap azt mondta, hogy a külföldi kormányoknak „sok pénzt” kellene fizetniük az általa „gyógyszerként” jellemzett átfogó vámok feloldásáért, ami további esést váltott ki a globális pénzügyi piacokon.
Felfüggeszti az Egyesült Államokba irányuló exportját a Jaguar Land Rover (JLR) brit autóipari csoport az amerikai vámemelések miatt.
Donald Trump elnök „gazdasági forradalomnak” nevezte a héten bejelentett új amerikai vámrendszert szombaton.
szóljon hozzá!