Fotó: Erdély Bálint Előd
Az aszály a romániai gesztenyetermesztést is negatívan befolyásolta, így a hazai piacokat elárasztotta az importgesztenye, ami nem olcsó.
2024. október 07., 13:432024. október 07., 13:43
A Görögországból és Olaszországból származó gesztenye 25 és 40 lej között mozog, de megeshet, hogy amint még érik, akár 100 lejbe is kerülhet. Amint a digi24.ro riportjából kiderült,
Akadnak vásárlók, akiket is nem feltétlenül az ár zavar, hanem az, hogy a gyümölcsöt más országokból hozzák be. A sült gesztenyét sokan kedvelik, otthon a sütőben is meg lehet sütni, melegen ínyencségnek számít. A gesztenye rostokban és vitaminokban gazdag, gyógyhatása is ismert, lehet sütni, főzni vagy pürésíteni.
Amint az agroforum.hu honlapon olvasható, a szelídgesztenye termésének érési ideje októbertől várható. Ekkor a termés a földre hullik. Felszedést követően a termés tárolása igen nehéz feladat, ugyanis
Nagyüzemi körülmények között a gesztenye fermentálásával van esély pár hónapos tárolási idő elérésére, háztartásokban inkább az azonnali felhasználása, esetleg főzött állapotban történő fagyasztása javasolt.
A szelídgesztenye alapvetően a mediterrán éghajlatot kedvelő faj, ám termése szerte a világban kedvelt étel, nassolnivaló – térségünkben főként az ősz beköszöntével keresik.
Idén októberben szeptemberhez képest 40 lejjel (0,8 százalékkal) 5268 lejre nőtt a romániai nettó átlagbér – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Partneri együttműködést kötött az ország legnagyobb pénzintézetével, a Transilvania Bankkal a Romániai Magyar Közgazdász Társaság (RMKT), amely az elmúlt hét végén tartotta tisztújító küldöttgyűlését Kolozsváron.
Szerda esti Facebook-bejegyzése szerint Sebastian Burduja energiaügyi miniszter arra törekszik, hogy a 2025. április elseje utáni energiaszámlák ne terheljék meg jelentősen a háztartások költségvetését.
Törölte a képviselőház szerdai ülésén a 2024/32-es sürgősségi kormányrendeletet jóváhagyó törvény tervezetéből azt az előírást, amely energiatárolásra kötelezte volna a napelemet telepített áramtermelő-fogyasztókat.
A romániai munkáltatók 76 százaléka mondta azt, hogy karácsonyra különböző juttatásokkal készül kedveskedni alkalmazottainak egy friss felmérés szerint.
Romániát „nagymértékű” áramkimaradások veszélye fenyegeti az energiaimporttól való fokozott függőség miatt – kongatta meg a vészharangot az energiaügyi minisztérium.
A postai szolgáltatások, a friss gyümölcs és a margarin drágult a legnagyobb mértékben 2024 novemberében 2023 novemberéhez képest – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) szerdán közzétett adataiból.
A Román Nemzeti Bank (BNR) adatai szerint a nemteljesítő hitelek aránya 2024 szeptemberének végén 2,54 százalék volt, szemben a júniusi 2,49 százalékkal.
Az októberi 4,67 százalékról novemberben 5,11 százalékra nőtt az éves infláció Romániában – közölte kedden az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Az Európai Unióban tavaly nyugdíjba vonult személyek 13 százaléka dolgozott tovább, míg a lista végén álló Romániában mindössze 1,7 százalékuk vállalt munkát – derül ki az Eurostat munkaerő-felmérésének hétfőn közzétett adataiból.
szóljon hozzá!