Fotó: Brassó megyei tanács
Egyelőre úgy tűnik, elhamarkodottan jelentette be múlt héten a Dan Air légitársaság, hogy több európai városba is járatokat indít az idén elkészülő brassói repülőtérről.
2023. március 23., 15:152023. március 23., 15:15
Adrian Veștea, a megyei önkormányzat elnöke a román közszolgálati rádió területi stúdiójának úgy nyilatkozott: meglepte a légitársaság bejelentése, azt megelőzően ugyanis sem vele, sem a repülőtér igazgatójával nem tárgyaltak.
Hozzátette ugyanakkor: lesznek külföldi járatok, mivel több fapados légitársaság is érdeklődött, azonban az új járatokra vonatkozó bejelentéseket majd „a megfelelő időben” teszik meg.
Eddig törökországi és görögországi charterjáratok indulását erősítették meg.
Mint arról beszámoltunk, a Boardingpass.ro portál exkluzív értesülésként tálalta múlt héten, hogy már idén júniustól hat országba indít járatokat a légikikötőből a román érdekeltségű Dan Air társaság, amely korábban Just Us Air néven futott.
A kiszivárgott információk szerint a következő járatok máris biztosra vehetők:
• Brassó–Barcelona–Brassó (minden kedden);
• Brassó–Brüsszel– Brassó (minden szerdán);
• Brassó–Budapest–Brassó (kedden és vasárnap);
• Brassó–London LGW–Brassó (péntekenként);
• Brassó– Milánó LIN–Brassó (hétfőnként);
• Brassó–München–Brassó (szombatonként);
• Brassó–Nürnberg–Brassó (csütörtökönként);
• Brassó– Stuttgart–Brassó (minden csütörtökön).
Mint ismeretes, a korábbi bejelentések értelmében a Brassó–Vidombák Nemzetközi Repülőtéren június 15-én indulhat a légi forgalom. Menetrendszerinti járatokat még nem hivatalosan jelentettek be, de nyári charter járatokra már kínálják a repülőjegyeket az utazásszervezők. A brassói lesz az első rendszerváltás után megépült romániai repülőtér. A nagyjából 130 millió eurós beruházásból megépült légikikötő kapacitása és az utasterminál is bővíthető.
A romániai cégvezetők egyelőre megkísérlik felmérni, milyen hatással lesznek majd az ország gazdaságára az amerikai elnök által szerdán bejelentett új vámok.
A kormány elfogadta a különleges ipari létesítményekre kivetett úgynevezett oszlopadó szabályozását módosító sürgősségi rendeletet – jelentette be a Ciolacu-kabinet csütörtöki ülése után a pénzügyminiszter.
Románia schengeni övezeti csatlakozásával 2025-ben 25 százalékkal bővül a nemzetközi szállítási volumen, amit a romániai fogyasztók növekvő külföldi vásárlási kedve és az eladók külföldi piacokon való terjeszkedése táplál – vetíti előre egy elemzés.
Donald Trump elnök döntése, hogy 10 százalékos vámot vet ki az Egyesült Államokba importált legtöbb árura, valamint magasabb vámokat vet ki több tucat országra a riválisoktól a szövetségesekig, felerősítette a globális kereskedelmi háborút.
Nehezen teljesíthető adóemelés nélkül a 2025-ös évi állami költségvetésben rögzített 7 százalékos hiánycél – jelentette ki a Krónika megkeresésére Rácz Béla Gergely, a BBTE Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Karának docense.
Jelenleg két forgatókönyv van terítéken a sokat vitatott különleges nyugdíjak reformjára, ami mérföldkőként szerepel az országos helyreállítási tervben, vagyis 231 millió euró úszhat el, ha nem sikerül rendezni a kérdést.
Az Országos Katasztrófavédelmi Alap április elsején elindított a „Nem a katasztrófa, hanem a felkészültség hiánya az igazi tragédia” elnevezésű figyelemfelkeltő kampányt, amelynek célja felhívni a figyelmet a természeti katasztrófák pusztító hatásaira.
Finn cég vásárolta fel a legnagyobb romániai egészségügyi magánszolgáltatót, a Regina Mariát – írja az economedia.ro a cég közleménye alapján.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) kedden közzétett szezonális és naptárhatásoktól megtisztított adatai szerint 2025 februárjában 5,6 százalék volt a munkanélküliségi ráta Romániában, 0,1 százalékponttal nagyobb, mint januárban.
Teljesen új vasúti koncepcióval kötnék össze Európa valamennyi országát: egy dán agytröszt olyan szupergyors vonat hálózatának tervezetét dolgozta ki, mely 400 kilométer/órás sebességgel száguldó szerelvényeket képzel el.
szóljon hozzá!