Fotó: Facebook/Florin Birta
Nagyvárad is versenyben van a legjobb 2022-es európai úti cél címért, összesen húsz célpont közül választják majd ki a nyerőt.
2022. február 07., 13:112022. február 07., 13:11
2022. február 07., 13:362022. február 07., 13:36
A Körös-parti város és a régió turizmusát népszerűsítő egyesület (Visit Oradea) hétfői közleménye rámutat, a EuropeanBestDestinations.com portál által immár tizenharmadik alkalommal kiírt verseny keretében több szempontot is figyelembe vettek a jelöltek kiválasztásakor,
A turisztikai portál szerint a város „maximálisan kiélvez minden évszakot és energiát”, meglepő az épített öröksége, és
Nagyvárad további tizenkilenc várossal versenyez a legjobb európai úti cél címért. A listán találjuk Ausztriából Grazot és Bécset, Törökországból Isztambult, Nagy-Britanniából Londont, Olaszországból az Amalfi-partot és Rómát, Görögországból Kréta szigetét és Athént, Bulgáriából Plovdivot, Franciaországból Amiens-t, Svájcból Lucernát, Finnországból Lahtit, Belgiumból Leuvent, Szlovéniából Ljubljanát, Csehországból Prágát, Németországból Bajorországot, Spanyolországból Marbellát, Írországból Clonakilty-t és Hollandiából Nijmenjent.
Ide kattintva lehet február 10-éig szavazni.
Mint ismeretes, ugyanez a portál 2020-ban Nagyváradot választotta az egyik legbiztonságosabb európai célpontnak (Europe Safest Destinations 2020).
Az elmúlt évek súlyos aszályai és szélsőséges időjárása jelentősen visszavetette a romániai bortermelést, amely 2024-ben 20 százalékkal esett vissza. A tendencia globális: a szőlőültetvények rendkívül érzékenyek az éghajlatváltozásra.
A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) újabb felhívást tett közzé a magyarországi állattartó gazdák felé a ragadós száj- és körömfájás terjedésének megakadályozására.
Idén januárban és februárban 1,26 millió tonna kőolaj-egyenértékű (toe) földgázt termelt Románia, 1,9 százalékkal (23 800 toe) kevesebbet, mint 2024 első két hónapjában – közölte az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A kedvezőtlen klímaviszonyok, a jégeső és az aszály miatt 2023-hoz képest mintegy 19,8 százalékkal 3,7 millió hektoliterre csökkent tavaly Románia bortermelése; ez volt az egyik legjelentősebb visszaesés európai uniós viszonylatban.
Megvásárolná a román kormány a Moldovai Köztársaság egyetlen dunai kikötőjét – írta az economedia.ro. Az olajterminállal is rendelkező giurgiulești-i kikötő tengeri hajók fogadására is alkalmas.
Románia nincs olyan helyzetben, hogy a Nemzetközi Valutaalaphoz (IMF) kelljen fordulnia segítségért, és kormányválságra utaló jelek sincsenek – közölte szerdán az elnöki hivatal.
Amerikai vállalatok új romániai beruházásainak lehetőségéről is tárgyalt Marcel Ciolacu miniszterelnök az Egyesült Államok kongresszusi delegációjának tagjaival kedden a Victoria-palotában. Erről a szerdai kormányülés elején beszélt.
Az Európai Unió éves inflációs rátája márciusban tovább csökkent, 2,5 százalékra a februári 2,7 százalékról, Románia viszont ismét a legmagasabb inflációval rendelkező ország lett, 5,1 százalékos éves áremelkedéssel – közölte az Eurostat.
Bár a román hatóságok váltig állítják, nem áll fenn a teljes áramszünet veszélye húsvétkor, a példátlan óvintézkedések hallatán sejteni lehet, hogy ilyen közel ritkán kerül az ország a rettegett „blackouthoz”.
Nyolc hónapos késéssel, de az illetékesek szerint most már tényleg a végéhez közeledik a nyugdíjak újraszámítása.
szóljon hozzá!