Fotó: Barabás Ákos
Az önkormányzatok még öt évig, 2028 nyaráig támogathatják a távhőrendszerek üzemeltetőit a helyi költségvetésből, hogy a lakosság számára a távhő számlázási ára alacsonyabb legyen, mint a rendszerek valós üzemeltetési költségei – derül ki egy, a Profit.ro gazdasági portál által hétfőn ismertetett kormányzati dokumentumból.
2023. június 05., 13:482023. június 05., 13:48
2023. június 05., 13:522023. június 05., 13:52
Az állami támogatási rendszert, amelynek keretében a helyi hatóságok ilyen támogatásokat nyújthatnak, 2028 június30-áig hosszabbítják meg. Ha ezt nem tennék meg, a támogatás hatálya e hónap végén lejárna. Legutóbb 2021 nyarán hagyták jóvá a támogatási rendszer meghosszabbítását.
A támogatásokat egy 2006-os kormányrendelet alapján biztosítják, amely kimondja, hogy amennyiben a helyi hatóságok a lakosságnak kiszámlázott hőenergia helyi árait alacsonyabb szinten szabják meg, mint a valós termelési, szállítási, elosztási és ellátási ára,
A rendelet szerint ha az önkormányzatok ezeket az összegeket nem foglalják bele a helyi költségvetésbe, vagy nem a költségvetésben jóváhagyott ütemterv szerint fizetik ki a hőszolgáltatóknak, a hőszolgáltatók a belügyminisztériumhoz fordulhatnak, és belügyminiszter és pénzügyminiszter közös rendelete alapján a közpénzügyi hatóságok a helyi önkormányzatok rendelkezésére bocsátják a törvény szerint őket megillető jövedelemadó levont részét, ami kizárólag a hőszolgáltatókkal szembeni kötelezettségek kifizetésére használható fel.
Elkezdték utalni a gazdáknak az aszálykárenyhítő juttatásokat – közölte csütörtöki sajtótájékoztatóján Florin Barbu mezőgazdasági miniszter. Lapunknak nemrég falugazdász arra panaszkodott, hogy nem egységes kritériumok szerint mérték fel az aszálykárokat.
A Netflix úgy döntött, hogy megemeli az összes előfizetés árát, amelyet Romániában kínál ügyfeleinek, és ez a döntés a streamingpiac konkurens platformjainak több hasonló bejelentése után született – értesült a Hotnews.ro hírportál.
A bukaresti pénzügyminisztérium meghosszabbítja december 20-ig azt az időszakot, ameddig az adóamnesztiát igénybe vevők rendezhetik az adótartozásaikat – közölte csütörtökön Marcel Boloş tárcavezető.
A minimálbér kiszámításának uniós irányelvekhez igazított új mechanizmusáról szóló törvény kihirdetését követően a kormány megteheti az utolsó lépést a minimálbér 4050 lejre emelése felé – jelentette ki csütörtökön Marcel Ciolacu kormányfő.
Idén január és szeptember között a napelemekkel termelt villamos energia mennyisége 2,93 milliárd kilowattóra volt, 58,6 százalékkal több, mint az előző év azonos időszakában – közölte az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A nyers adatok szerint az idei harmadik negyedévben stagnált, a szezonálisan kiigazított adatok szerint pedig 0,2 százalékkal csökkent a bruttó hazai termék (GDP) 2023 harmadik negyedévéhez képest – közölte az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Nagyon aktuális, de egyúttal sok kérdést felvető és bizonytalanság által övezett témára összpontosított a kolozsvári RMKT Bizniszvitamin elnevezésű rendezvénye, amely egy adóhatósági digitalizációs körképet igyekezett összerakni.
Az elmúlt héten szinte naponta emelkedtek a román 10 éves lejáratú román állampapírok hozamai.
Akárcsak tavaly ősszel, az idei hideg évszak kezdetén is azzal dicsekszenek a bukaresti hatóságok, hogy meghaladja a 100 százalékot Románia gáztározóinak a telítettsége. De hogyan lehetséges mindez? Szakember szolgált magyarázattal.
Tavaly az Európai Unió (EU) mezőgazdasági termelésének összértéke 537,1 milliárd eurót tett ki, ami 1,5 százalékkal kevesebb az egy évvel korábbinál; Románia azok közé a tagállamok közé tartozott, amelyekben nőtt a mezőgazdasági termelés értéke.
szóljon hozzá!