Több vendég érkezett a romániai szálláshelyekre az első négy hónapban, mint egy évvel korábban
Fotó: Haáz Vince
Az év első négy hónapjában 3,36 millió vendéget fogadtak a romániai kereskedelmi szálláshelyeken (beleértve a kiadó apartmanokat és szobákat is), 1,9 százalékkal többet, mint 2023 azonos időszakában – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) kedden közzétett adataiból.
2024. június 04., 14:552024. június 04., 14:55
A kereskedelmi szálláshelyeken január és április között bejelentkezett turisták 82,3 százaléka hazai, 17,7 százaléka külföldi volt.
A vendégéjszakák száma 2024 első négy hónapjában éves összevetésben 1,3 százalékkal 6,36 millióra nőtt. Ezek 79,6 százalékát belföldön utazó turisták, 20,4 százalékát külföldiek vették igénybe.
Az Agerpres által idézett statisztikák szerint az idei első négy hónapban a belföldön utazó turisták 1,8, míg a külföldiek 2,2 éjszakát töltöttek el a romániai szálláshelyeken. Ezek nettó kihasználtsági mutatója 23,4 százalékos volt ebben az időszakban, 0,5 százalékponttal kisebb, mint tavaly ilyenkor.
Az év első három hónapjában 2,47 millió vendéget fogadtak a romániai kereskedelmi szálláshelyeken (beleértve a kiadó apartmanokat és szobákat is), 2,4 százalékkal többet a 2023 januárja és márciusa között jegyzettnél.
A vendégéjszakák számának tekintetében szintén Bukarest (1,188 millió), Brassó megye (798 000) és Prahova megye (356 900) állt az élen.
A határátkelőknél 3,91 millió külföldi érkezését regisztrálták ebben az időszakban. Külföldre 5,67 millió romániai utazott.
Idén áprilisban a kereskedelmi szálláshelyekre érkezett turisták száma 0,3 százalékkal 897.200-ra, míg a vendégéjszakáké 1,6 százalékkal 1,69 millióra nőtt a múlt év negyedik hónapjához képest.
A romániaiak több mint 80 százaléka már tervezi az idei szabadságát, a legtöbben a legtöbben a korai foglalási ajánlatokat kihasználva foglalnak húsvétra és a nyárra szálláshelyet – derül ki a Travelminit felmérésének szerdán közzétett eredményeiből.
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
szóljon hozzá!