Górcső alatt. A nagy vagyonnal rendelkező magánszemélyek kerülnek az ANAF célkeresztjébe
Fotó: Gecse Noémi
Az adózási fegyelem javítása érdekében az Országos Adóhatóság (ANAF) kidolgozott egy határozattervezetet, amelynek célja azoknak a személyeknek az azonosítása, akik nagy vagyonnal rendelkeznek. A listára való „feljutási küszöböt” 25 millió euróban határoznák meg.
2023. február 03., 10:442023. február 03., 10:44
Az adóhatóság meghatározása szerint nagy vagyonnal rendelkező az a Romániában élő személy, akinek az ingatlanjainak, ingóságainak és pénzügyi eszközeinek értéke meghaladja a 25 millió eurót. Az értékbecslést az ANAF szakértői végzik.
Az adóhatóság értesíteni fogja azokat a személyeket, akik felkerülnek erre a listára, amelyről egyelőre nem lehet tudni, hogy mindössze az ANAF saját adatbázisát gazdagítja, vagy nyilvánosságra hozzák, mint a cégek fehér-, illetve feketelistáját.
Az ANAF célja, hogy javítsa az önkéntes adózási kedvet, azonosítsa azokat a személyeket, akik esetében fennáll annak a kockázata, hogy nem adóznak vagyonuk után.
A lista összeállítása része az adóhatóság 2021–2024-es stratégiájának, amellyel „innovatívvá és hatékonnyá” akarják tenni az adó- és vámügyeket, és javítani akarják az önkéntes adózást.
egy romániai látogatás során a washingtoni székhelyű pénzintézet delegációja egyebek mellett azt javasolta, hogy összpontosítsanak a nagy vagyonnal rendelkező magánszemélyekre.
A most nyilvánosságra hozott határozattervezetet a hatályba lépéshez el kell fogadnia Lucian Heiuș ANAF-elnöknek, és meg kell jelennie a Hivatalos Közlönyben.
Rendkívül alacsony jövedelmet vallanak be az adóhatóságnak (ANAF) a romániai fogorvosok, miközben köztudott, hogy országos szinten a rendkívül jól kereső réteghez tartoznak.
„Sok millió lejt” hajtott be az Országos Adóhatóság (ANAF) olyan személyektől, akik jövedelemhez jutottak a közösségi oldalakon közzétett bejegyzéseik révén – jelentette ki egy televíziós interjúban Lucian Heiuş, az intézmény vezetője.
A romániai autópályák összhosszának egyötödét az utóbbi két évben adták át a forgalomnak – jelentette ki vasárnap Sorin Grindeanu közlekedésügyi miniszter.
Az államnak az áramszolgáltatókkal szembeni tartozásai az energiaár-szabályozási rendszer alkalmazása után 2024-re mintegy 1 milliárd euróra becsülhetők, de ezt az összeget az Országos Energetikai Szabályozó Hatóság (ANRE) nem ismerte el.
A Versenytanács valószínűleg arra fogja kérni a Mega Image üzletláncot, hogy értékesítse valamivel kevesebb mint száz üzletét a Profi átvétele érdekében azokon a településeken, ahol a két üzletlánc átfedésben van.
A KBK Kraft Kraft Project Kovászna megyében építi fel Románia első fotovoltaikuspanel-gyárát – a vállalat csütörtökön írt alá szerződést az energiaügyi tárcával, hogy 19,3 millió eurós támogatást kapjon a helyreállítási tervből – közölték.
A Román Nemzeti Bank (BNR) árfolyama szerint pénteken a csütörtöki 394,4609 lejről 5,4592 lejjel (1,38 százalékkal) 399,9201 lejre nőtt egy gramm arany ára, ami újabb rekordot jelent.
Sokan érdeklődnek a kormány roncstraktorvásárlási programja iránt. Hírek szerint a novemberre tervezett start helyett december elején indítanák. Hatvanöt százalékos állami támogatás mellett az 500 millió lejes keret 2800 traktor vásárlására elegendő.
Az augusztusi 2,4 százalékról szeptemberben 2,1 százalékra csökkent az éves infláció az Európai Unióban; a tagállamok közül ezúttal is Romániában volt a legmagasabb az inflációs ráta – derül ki az Eurostat csütörtökön közzétett adataiból.
Nagy bajban van az európai autóipar – annak részeként a romániai is –, és ha az Európai Bizottság nem lép közbe, még súlyosabbá válhat a helyzet, akár tömeges elbocsátások is jöhetnek – jelentette ki csütörtökön Marcel Ciolacu miniszterelnök.
Nem kellett volna megemelni az országos bruttó minimálbért, mert ez már a második emelés volt az elmúlt hat hónapban – jelentette ki szerdán Sterică Fudulea, a Kis- és Közepes Vállalkozások Országos Tanácsának (CNIPMMR) főtitkára.
A nagy hiánnyal küzdő román államkassza arra készteti a hatóságokat, hogy több pénzt szedjenek be az adófizetőktől. Országszerte megszaporodtak a céges ellenőrzések, de az engedély nélküli, feketemunkából élő természetes személyekre is lecsap a hatóság.
szóljon hozzá!