Górcső alatt. A nagy vagyonnal rendelkező magánszemélyek kerülnek az ANAF célkeresztjébe
Fotó: Gecse Noémi
Az adózási fegyelem javítása érdekében az Országos Adóhatóság (ANAF) kidolgozott egy határozattervezetet, amelynek célja azoknak a személyeknek az azonosítása, akik nagy vagyonnal rendelkeznek. A listára való „feljutási küszöböt” 25 millió euróban határoznák meg.
2023. február 03., 10:442023. február 03., 10:44
Az adóhatóság meghatározása szerint nagy vagyonnal rendelkező az a Romániában élő személy, akinek az ingatlanjainak, ingóságainak és pénzügyi eszközeinek értéke meghaladja a 25 millió eurót. Az értékbecslést az ANAF szakértői végzik.
Az adóhatóság értesíteni fogja azokat a személyeket, akik felkerülnek erre a listára, amelyről egyelőre nem lehet tudni, hogy mindössze az ANAF saját adatbázisát gazdagítja, vagy nyilvánosságra hozzák, mint a cégek fehér-, illetve feketelistáját.
Az ANAF célja, hogy javítsa az önkéntes adózási kedvet, azonosítsa azokat a személyeket, akik esetében fennáll annak a kockázata, hogy nem adóznak vagyonuk után.
A lista összeállítása része az adóhatóság 2021–2024-es stratégiájának, amellyel „innovatívvá és hatékonnyá” akarják tenni az adó- és vámügyeket, és javítani akarják az önkéntes adózást.
egy romániai látogatás során a washingtoni székhelyű pénzintézet delegációja egyebek mellett azt javasolta, hogy összpontosítsanak a nagy vagyonnal rendelkező magánszemélyekre.
A most nyilvánosságra hozott határozattervezetet a hatályba lépéshez el kell fogadnia Lucian Heiuș ANAF-elnöknek, és meg kell jelennie a Hivatalos Közlönyben.
Rendkívül alacsony jövedelmet vallanak be az adóhatóságnak (ANAF) a romániai fogorvosok, miközben köztudott, hogy országos szinten a rendkívül jól kereső réteghez tartoznak.
„Sok millió lejt” hajtott be az Országos Adóhatóság (ANAF) olyan személyektől, akik jövedelemhez jutottak a közösségi oldalakon közzétett bejegyzéseik révén – jelentette ki egy televíziós interjúban Lucian Heiuş, az intézmény vezetője.
Jelenleg 900 ezer romániai munkavállaló él a nyugdíjrendszer harmadik pillére, a fakultatív magánnyugdíjalap adta megtakarítási lehetőséggel, míg további mintegy 96 ezren már megkapták az itt felgyűlt pénzüket az első 18 év után.
Drágul a hitelfelvétel az év második felében – figyelmeztetnek szakemberek.
Bár az alapélelmiszerek ára egyelőre nem nő – legalábbis nem az árrés megemelése miatt –, számos területen hozott drágulásokat az év második fele. A legnagyobb áremelkedés a villamosenergia esetében lesz.
A fejlesztési és közigazgatási minisztérium ma közvitára bocsátott egy jogszabálytervezetet, amely szerint szigorú, teljesítményalapú feltételekhez kötik az európai uniós forrásokból finanszírozott beruházásokon dolgozó közalkalmazottak bérpótlékát.
Lesújtó képet vázolt fel Alexandru Nazare pénzügyminiszter a román gazdaság helyzetéről.
Ismét egy aszályos nyárra kell számítani, ami nagyon megnehezíti a gazdák dolgát. Miközben a Kárpátokon túli területeken – ha lassan is, de – bővülnek az öntözhető mezőgazdasági területek, Erdély egyelőre kimaradt a román állami irrigációs beruházásokból.
Jóváhagyta pénteki ülésén a kormány a munkaügyi minisztérium rendelet-tervezetét, amely szerint a villanyáram hatósági árszabályozásának kivezetése után a kiszolgáltatott fogyasztók havi 50 lej értékű elektronikus energiautalványra lesznek jogosultak.
Pénteki ülésén a kormány további három hónappal meghosszabbította az alapélelmiszerek kereskedelmi árrésének korlátozását.
A munkaügyi minisztérium társadalmi párbeszéd bizottságának pénteki ülésén a szakszervezetek képviselői a Háromoldalú Érdekegyeztető Tanács sürgős összehívását kérték a deficitcsökkentő csomag egészének megvitatására.
Az EU tagállamai közül tavaly Romániában voltak a legolcsóbbak az élelmiszerek és az alkoholmentes italok – közölte pénteken az Eurostat adataira hivatkozva az Országos Statisztikai Intézet (INS).
szóljon hozzá!