Képünk illusztráció
Fotó: Pixabay
Túl magasnak tartja Alex Florenţa legfőbb ügyész az egymillió eurós összeghatárt, amely alatt megszűnne az adócsalás büntethetősége, ha az elkövető kifizeti az okozott kárt.
2024. február 07., 09:332024. február 07., 09:33
Alex Florenţa a TVR Infónak nyilatkozva kedd este elmondta, „nem feltétlenül elhibázott” a kezdeményezés, hogy a kár megtérítése esetén egy bizonyos összeg alatt megszűnik az adócsalás büntethetősége, de a megszabott összeghatár „vitás”.
„Én úgy gondolom, hogy az egymillió eurós küszöb túl magas, legalábbis a jelenlegi romániai szinthez képest” – idézte a legfőbb ügyész televíziós nyilatkozatát az Agerpres.
attól függően, hogy a büntetőeljárás melyik szakaszában dönt úgy az elkövető, hogy kifizeti a kárt. Ha a vádemelés előtt teszi ezt meg, a büntetőkamatnak kisebb arányúnak, ha a bírósági per folyamán, akkor nagyobbnak kellene lennie – vélekedett.
Egyik előírása szerint nem büntetendő az adócsalás, ha a költségvetésnek okozott kár nem haladja meg az egymillió eurót, és az elkövetője a 15 százalékkal megnövelt adóhátralékát a kamatokkal és büntetőkamatokkal együtt a bűncselekmény megállapítását követő 30 napon belül kifizeti. A tervezetnek egy másik előírása szerint megfelezhető az adócsalásért kiszabott börtönbüntetés, ha az elkövető az első bírósági tárgyalásig teljes mértékben megtéríti a költségvetésnek okozott kárt. Ha pedig a kár nem haladja meg az egymillió eurót, az ítélet szabadságvesztés helyett pénzbüntetés is lehet.
Két ellenzéki alakulat, a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) és a Jobboldal Ereje megtámadta a törvényt az alkotmánybíróságon. A testület decemberben azt közölte, hogy február 7-én tárgyalja a beadványt.
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
szóljon hozzá!