Hosszas huzavona után közzétette csütörtökön a Román Nemzeti Bank (BNR) a vezetőség fizetését és az igazgatótanácsi tagságért járó pótlék összegét.
2016. szeptember 02., 16:342016. szeptember 02., 16:34
Mugur Isărescu elnök havi fizetése 42 727 lej, amihez a 18 476 lejes juttatás is hozzáadódik az igazgatótanácsban kifejtett tevékenységért. Florin Grigorescu első elnökhelyettes havi fizetése 40 430 lej, igazgatótanácsi tagságáért 17 313 lejes juttatást kap. Liviu Voinea elnökhelyettes havi 37 764 lejes fizetése mellé 17 103 lejt kap kézhez a tagságért.
A rendes havi bérhez ugyanakkor évente további jövedelmek adódnak hozzá, ilyen a vakációs pótlék – a havi fizetés 100 százaléka, illetve további járandóságok, a havi bér legtöbb 1,6-szorosa, illetve az az alkalmazottak profitrészesedési alapjából egy összeg, amely szintén nem haladhatja meg a havi bér nettó összegét.
Az egyéni munkaszerződés lejártakor a jegybank alkalmazottai 12 fizetésnek megfelelő végkielégítésre jogosultak, ha legalább 6 évig folyamatosan a bankban dolgoztak. Azoknak, akik ennél kevesebbet dolgoztak a jegybank kötelékében megszakítás nélkül, 5 év után tíz-, 4 év után nyolc-, 3 év után pedig hathavi fizetésnyi végkielégítés jár. A BNR igazgatótanácsának nem vezetőségi tagjai – Marin Dinu, Daniel Dăianu, Gheorghe Gherghina, Nagy Ágnes, Virgiliu-Jorj Stoenescu – havi nettó 17 103 lejes juttatásra jogosultak.
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
szóljon hozzá!