Fotó: 123RF
Egyelőre nem kíván élni a román kormány bizonyos termékek árának korlátozásával. Adrian Oros mezőgazdasági miniszter szerint ugyanis ez negatív hatással bírna mind a fogyasztókra, mind pedig a termelőkre nézve szükségállapot idején is.
2020. március 29., 18:412020. március 29., 18:41
2020. március 29., 19:112020. március 29., 19:11
Véleménye szerint ugyanakkor a kereslet megugrásakor valóban növekedésnek indult bizonyos termékek ára, a hazai áruk esetében viszont ez azóta visszaállt a normális kerékvágásba. „Amennyiben mi, az állam korlátozzuk a polcokon alkalmazható árakat,
– nyilatkozta a mezőgazdasági tárca vezetője a Digi 24 hírtelevíziónak.
Bogdan Chirițoiu, a Versenytanács elnöke szintén a Digi 24-nek nyilatkozva azt mondta, az élelmiszerek ára nem nőtt számottevő mértékben, inkább az olyan egészségügyi és orvosi termékek esetében beszélhetünk nagyobb mértékű drágulásról, mint a védőfelszerelések, fertőtlenítőszerek, maszkok. Leszögezte ugyanakkor, hogy
„Nagyon nagy bírság róható ki, az eladások 10 százaléka. Tartós vizsgálatokról van szó, és megpróbálunk már most intézkedéseket foganatosítani” – fogalmazott a versenyhivatal elnöke.
Újabb, menetrendszerű tiltakozó akciókat hirdetett kedden az Országos Szakszervezeti Tömb (BNS) a kormány deficitcsökkentő intézkedései ellen.
Ilie Bolojan miniszterelnök kedd este azt nyilatkozta, ügyvivő államfőként meglepetéssel értesült arról, hogy a bírák és ügyészek átlagosan 48 éves korban vonulnak nyugdíjba és az átlagnyugdíjuk 5000 euró.
A költségvetési hiány korrekciója prioritás Románia számára – jelentette ki Alexandru Nazare pénzügyminiszter kedden, az uniós pénzügyminiszterek tanácsának (Ecofin) ülésén.
Az első deficitcsökkentő csomagról szóló törvénytervezet idén a GDP 0,6 százalékának, jövőre pedig a GDP 3,35 százalékának megfelelő összeggel javít a költségvetési egyenlegen – állapította meg a Költségvetési Tanács.
A benzin és a gázolaj jelentősen drágul augusztus 1-jétől, amikor mind az üzemanyagok jövedéki adója, mind az általános forgalmi adó (áfa/TVA) értéke emelkedik a Bolojan-kormány deficitcsökkentő intézkedéscsomagjának hatályba lépése nyomán.
A nyugdíjpénztárak alkalmazottai ezen a héten minden reggel kétórás munkabeszüntetéssel tiltakoznak a megszorító intézkedések ellen – közölte kedden a Társadalmi Szolidaritás Országos Szakszervezeti Szövetség elnöke.
Ilie Bolojan miniszterelnök szerint fennáll az a veszély, hogy Románia a jövő év közepéig nem tudja lehívni a rendelkezésére álló uniós helyreállítási forrásokat, ezért a kormánynak a megvalósítható beruházásokra kell összpontosítania.
Nicușor Dan kérte, hogy ne legyen áfaemelés, de az államháztartás helyzetének elemzése után a kormány döntése az volt, hogy ezt meg kell lépni – jelentette ki hétfőn este Ilie Bolojan miniszterelnök.
Kétszeresére emelték nemrég a Tarom román légitársaság igazgatótanácsi tagjainak illetményét. A döntést azzal magyarázzák, hogy a cég a 2024-ben profitot termelt, ami „példátlan” az elmúlt tíz évben.
A Romániai Prosumerek és Energiaközösségek Szövetsége (APCE) azzal vádolta meg Diana Buzoianu új környezetvédelmi minisztert, hogy a roncsprogramok és a Zöld ház program 2025-ös programjainak teljes leállítását tűzte ki célul.
szóljon hozzá!