Fotó: Jakab Mónika
Népszerűek a külföldi nyaralások a romániai lakosság körében, de minden évben sokan döntenek az itthoni vakáció mellett. Ki anyagi megfontolásból, ki azért, mert itthon is számos felfedezni való célpont van, ki pedig azért, mert közalkalmazottként üdülési csekket kapott, amit csak belföldi szálláshelyeken lehet értékesíteni. A Travelminit összegyűjtötte, milyen árakra kell a belföldön utazóknak számítaniuk.
2023. július 02., 19:252023. július 02., 19:25
Már 200 lejért megszállhat egy éjszakára két személy a nyári hónapokban a hegyvidéki szálláshelyeken, a Fekete-tenger romániai partszakaszán 280 lej/két fő kezdődnek az árak – derül ki a Travelminit.ro szállásfoglalási online platform friss elemzéséből.
Az árak természetesen úti céltól függően változnak, de a Travelminit adatai szerint a tengerparton 280 lej és 1250 lej/éj között mozognak 2 főre, a hegyvidéken 200 és 500 lej/éj, a gyógyfürdőhelyeken 220 és 859 lej között, a nagyvárosokban pedig 210 és 812 lej között.
Ami a nyári szezonban az elemzés szerint kevésbé népszerű, de a nyaralásra kiválóan alkalmas úti célokat illeti, az árak a következőképpen alakulnak:
A tengerparti üdülőhelyek sorában – immár hagyományosan – Mamaia a legdrágább, ahol 490 lej/2 fő/éjtől kezdődnek az árak, Észak-Eforien 390 lej/2 fő/éj, Costinești-en pedig 330 lej/2 fő/éj a díjszabás.
„Az erdélyi rusztikus falvak, amelyek megőrizték hagyományaikat, a gyógyfürdőhelyek, amelyek egyszerre kínálnak kezelési lehetőségeket különböző betegségek kezelésére és szórakozási lehetőségeket az egész család számára, a Duna-delta, Máramaros és Bukovina mind nagyon keresettek” – tudhatjuk meg az elemzésből.
A kolozsvári alapítású Travelminit 2017-től a romániai szállásfoglalási piac egyik legnagyobb szereplője. Portfóliójában 7500 romániai szálláshely – szállodák, hostelek, apartmanok – aktív a platformon.
A Székelyföldön a kulturálisörökség-turizmusra kellene összpontosítani, nem a tömegturizmusra, de sok még a tennivaló, amíg nem szinte kizárólag a magyarországi vendégek érkeznek a térségbe – vallja Horváth Alpár turisztikai szakember.
A romániaiak közel 80 százaléka európai országokba készül idén nyáron, és több mint felük legfeljebb 300 eurót hajlandó repülőjegyre költeni – derül ki a Vola.ro online felmérésének szerdán közzétett eredményeiből.
Jövő héten újabb egyeztetésekre kerül sor a Romániában feldolgozott hazai élelmiszertermékek árrésének korlátozásáról – jelentette be csütörtökön a mezőgazdasági miniszter.
A Kolozs megyeiek veszik fel a legnagyobb törlesztőrészletű és a legmagasabb összegű jelzáloghiteleket, de ők is fizetnek a legtöbbet az országban az ingatlanokért, míg a Konstanca megyeiek igénylik a legkisebb összegű jelzáloghiteleket.
Az Európai Bizottság csütörtökön kétmilliárd lej (400 millió euró) értékű román állami támogatási programot hagyott jóvá a 2023 szeptembere és 2024 augusztusa közötti súlyos aszály által érintett romániai gazdák kártalanítására.
A Romániából induló járatokra a legolcsóbban vasárnap, ezt követően pedig szombaton lehet repülőjegyet foglalni, a legolcsóbb lehetőségek pedig 30, sőt 45 nappal az indulás előtt elérhetőek – erre a következtetésre jutottak a Vola.ro szakemberei.
A kormány jóváhagyja a sör jövedéki adójának fokozatos emelésére vonatkozó ütemtervet – közölte szerdán Marcel Ciolacu miniszterelnök.
Egy két felnőttből és két gyermekből álló család tisztességes megélhetéséhez szükséges minimális fogyasztói kosár havi értéke a 2023. szeptemberi 9978 lejről 4,7 százalékkal 10 450 lejre nőtt idén szeptemberre.
A kormány 2026. január elsejéig elhalasztja az ingatlanadók piackutatásokon alapuló kiszámítási módjának alkalmazását – jelentette be szerdán Marcel Ciolacu miniszterelnök.
A Nemzetközi Valutaalap (IMF) az áprilisi 2,8 százalékról 1,9 százalékra módosította a román gazdaság idei növekedésére vonatkozó előrejelzését a kedden közzétett, Világgazdasági kilátások (World Economic Outlook) elnevezésű jelentésében.
A minimálbér kiszámításának uniós irányelvekhez igazodó új mechanizmusáról fogadott el kedden törvénytervezetet a képviselőház. A jogszabályjavaslat a megfelelő európai uniós minimálbérekről szóló 2022/2041-es irányelvet ülteti át a román jogrendbe.
Az Eurostat kedden közzétett adatai szerint az EU tagállamainak átlagos GDP-arányos költségvetési hiánya a 2022-es 3,2 százalékról 3,5 százalékra nőtt 2023-ban.
szóljon hozzá!