Fotó: Jakab Mónika
Népszerűek a külföldi nyaralások a romániai lakosság körében, de minden évben sokan döntenek az itthoni vakáció mellett. Ki anyagi megfontolásból, ki azért, mert itthon is számos felfedezni való célpont van, ki pedig azért, mert közalkalmazottként üdülési csekket kapott, amit csak belföldi szálláshelyeken lehet értékesíteni. A Travelminit összegyűjtötte, milyen árakra kell a belföldön utazóknak számítaniuk.
2023. július 02., 19:252023. július 02., 19:25
Már 200 lejért megszállhat egy éjszakára két személy a nyári hónapokban a hegyvidéki szálláshelyeken, a Fekete-tenger romániai partszakaszán 280 lej/két fő kezdődnek az árak – derül ki a Travelminit.ro szállásfoglalási online platform friss elemzéséből.
Az árak természetesen úti céltól függően változnak, de a Travelminit adatai szerint a tengerparton 280 lej és 1250 lej/éj között mozognak 2 főre, a hegyvidéken 200 és 500 lej/éj, a gyógyfürdőhelyeken 220 és 859 lej között, a nagyvárosokban pedig 210 és 812 lej között.
Ami a nyári szezonban az elemzés szerint kevésbé népszerű, de a nyaralásra kiválóan alkalmas úti célokat illeti, az árak a következőképpen alakulnak:
A tengerparti üdülőhelyek sorában – immár hagyományosan – Mamaia a legdrágább, ahol 490 lej/2 fő/éjtől kezdődnek az árak, Észak-Eforien 390 lej/2 fő/éj, Costinești-en pedig 330 lej/2 fő/éj a díjszabás.
„Az erdélyi rusztikus falvak, amelyek megőrizték hagyományaikat, a gyógyfürdőhelyek, amelyek egyszerre kínálnak kezelési lehetőségeket különböző betegségek kezelésére és szórakozási lehetőségeket az egész család számára, a Duna-delta, Máramaros és Bukovina mind nagyon keresettek” – tudhatjuk meg az elemzésből.
A kolozsvári alapítású Travelminit 2017-től a romániai szállásfoglalási piac egyik legnagyobb szereplője. Portfóliójában 7500 romániai szálláshely – szállodák, hostelek, apartmanok – aktív a platformon.
A Székelyföldön a kulturálisörökség-turizmusra kellene összpontosítani, nem a tömegturizmusra, de sok még a tennivaló, amíg nem szinte kizárólag a magyarországi vendégek érkeznek a térségbe – vallja Horváth Alpár turisztikai szakember.
A romániaiak közel 80 százaléka európai országokba készül idén nyáron, és több mint felük legfeljebb 300 eurót hajlandó repülőjegyre költeni – derül ki a Vola.ro online felmérésének szerdán közzétett eredményeiből.
A romániai polgárok közel háromnegyede szerint az ország gazdasági helyzete rosszabb, mint egy éve – derül ki egy friss közvélemény-kutatásból.
Az Európai Bizottság az üvegházhatást okozó gázok nettó kibocsátásának 90 százalékos csökkentését javasolja 2040-ig – jelentette be a versenypolitikáért felelős biztos.
A romániaiak tavaly mintegy 40 milliárd eurót költöttek el a nagy kiskereskedelmi üzletláncokban, 7,1 százalékkal többet, mint 2023-ban – derül ki a Cushman & Wakefield Echinox szerdán közzétett tanulmányából.
A pénzügyminisztérium és az adóhatóság (ANAF) több mint 9 ezer alkalmazottja tiltakozik szerdán spontán munkabeszüntetéssel az ártalmas munkakörülményekért járó bérpótlék csökkentése ellen – közölte Vasile Marica, a Sed Lex elnöke.
A szezonális és naptárhatásoktól megtisztított adatok szerint 2025 májusában 5,8 százalék volt a munkanélküliségi ráta Romániában, 0,1 százalékponttal nagyobb, mint áprilisban – közölte szerdán az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Tönkretenné a közép-európai gazdákat az Ukrajnával megkötött brüsszeli alku, amely tovább könnyítené az ukrán mezőgazdasági termékek behozatalát – közölte Nagy István agrárminiszter. A tárcavezető szerint a magyar kormány ezt nem fogadja el.
A kormánykoalíció várhatóan szerdán véglegesíti a deficitcsökkentő intézkedéscsomagot, amelyet július 7-ig kell „törvénybe önteni” – jelentette be Dragoș Anastasiu reformokért felelős miniszterelnök-helyettes kedd este.
Szó sincs a nyugdíjak és a bérek kifizetésének elhalasztásáról vagy blokkolásáról, ahogyan az a nyilvánosságban felmerült – jelentette ki Alexandru Nazare pénzügyminiszter.
Jelenleg 900 ezer romániai munkavállaló él a nyugdíjrendszer harmadik pillére, a fakultatív magánnyugdíjalap adta megtakarítási lehetőséggel, míg további mintegy 96 ezren már megkapták az itt felgyűlt pénzüket az első 18 év után.
Drágul a hitelfelvétel az év második felében – figyelmeztetnek szakemberek.
szóljon hozzá!