Fotó: Bihar Megyei Tanács
Áprilisban elkezdődnek a Nagyváradi Nemzetközi Repülőtér teherforgalmi termináljának építési munkálatai, a május 2–15. időszakban pedig a tervek szerint össze is kapcsolják az új gurulóutat a kifutópályával, erre az időre pedig leáll a légi közlekedés a Körös-parti városban – derül ki a repülőtér pénteki közleményéből.
2022. március 18., 12:292022. március 18., 12:29
2022. március 18., 12:312022. március 18., 12:31
A hivatalos tájékoztatás szerint azoknak az utasoknak, akiknek erre az időszakra már megvásárolt repülőjegyük van, felajánlják az újratervezés lehetőségét. Mint a Krónikához eljuttatott közlemény emlékeztet,
A CTPark Oradea Cargo Terminal elnevezésű beruházás egy 14,4 hektáros területen kap helyet, a három különálló épülete 67 776 négyzetméteres lesz, és további 22 100 négyzetmétert szánnak magának a reptéri infrastruktúrának, így a gurulóútnak, a bejárati platformnak és a repülőgépek parkolójának.
Két év múlva már az árut szállító repülőgépek fogadására is alkalmas lehet a nagyváradi nemzetközi repülőtér – a cargo terminál megépítéséről kedden kötött megállapodást a Bihar megyei és a nagyváradi önkormányzat képviseletében Ilie Bolojan megyei tanácselnök, illetve Florin Birta pol
Jelezte egyúttal, hogy a légikikötőben más munkálatok is zajlanak párhuzamosan, amelyek célja a légikikötő korszerűsítése, a szolgáltatások minőségének javítása, illetve a versenyképesség növelése.
A nagyváradi nemzetközi repülőtér fejlesztéséről és korszerűsítéséről szóló határozatot fogadott el a Bihar megyei közgyűlés, a tervek szerint nagyjából egy év múlva rajtoló munkálatokat európai uniós forrásokból tervezik finanszírozni.
A költségvetési hiány korrekciója prioritás Románia számára – jelentette ki Alexandru Nazare pénzügyminiszter kedden, az uniós pénzügyminiszterek tanácsának (Ecofin) ülésén.
Az első deficitcsökkentő csomagról szóló törvénytervezet idén a GDP 0,6 százalékának, jövőre pedig a GDP 3,35 százalékának megfelelő összeggel javít a költségvetési egyenlegen – állapította meg a Költségvetési Tanács.
A benzin és a gázolaj jelentősen drágul augusztus 1-jétől, amikor mind az üzemanyagok jövedéki adója, mind az általános forgalmi adó (áfa/TVA) értéke emelkedik a Bolojan-kormány deficitcsökkentő intézkedéscsomagjának hatályba lépése nyomán.
A nyugdíjpénztárak alkalmazottai ezen a héten minden reggel kétórás munkabeszüntetéssel tiltakoznak a megszorító intézkedések ellen – közölte kedden a Társadalmi Szolidaritás Országos Szakszervezeti Szövetség elnöke.
Ilie Bolojan miniszterelnök szerint fennáll az a veszély, hogy Románia a jövő év közepéig nem tudja lehívni a rendelkezésére álló uniós helyreállítási forrásokat, ezért a kormánynak a megvalósítható beruházásokra kell összpontosítania.
Nicușor Dan kérte, hogy ne legyen áfaemelés, de az államháztartás helyzetének elemzése után a kormány döntése az volt, hogy ezt meg kell lépni – jelentette ki hétfőn este Ilie Bolojan miniszterelnök.
Kétszeresére emelték nemrég a Tarom román légitársaság igazgatótanácsi tagjainak illetményét. A döntést azzal magyarázzák, hogy a cég a 2024-ben profitot termelt, ami „példátlan” az elmúlt tíz évben.
A Romániai Prosumerek és Energiaközösségek Szövetsége (APCE) azzal vádolta meg Diana Buzoianu új környezetvédelmi minisztert, hogy a roncsprogramok és a Zöld ház program 2025-ös programjainak teljes leállítását tűzte ki célul.
Bár a Bolojan-kormány által az óriásira dagadt költségvetési hiány visszaszorítására kidolgozott megszorítások még csak ezután jönnek, a lakosság máris visszafogta a kiadásait.
Több módosító javaslatot nyújtott be a Szociáldemokrata Párt (PSD) a deficitcsökkentő intézkedésekről szóló törvénytervezethez, amelyért hétfőn készül felelősséget vállalni a kormány a parlamentben.
szóljon hozzá!