Fotó: Bihar Megyei Tanács
Áprilisban elkezdődnek a Nagyváradi Nemzetközi Repülőtér teherforgalmi termináljának építési munkálatai, a május 2–15. időszakban pedig a tervek szerint össze is kapcsolják az új gurulóutat a kifutópályával, erre az időre pedig leáll a légi közlekedés a Körös-parti városban – derül ki a repülőtér pénteki közleményéből.
2022. március 18., 12:292022. március 18., 12:29
2022. március 18., 12:312022. március 18., 12:31
A hivatalos tájékoztatás szerint azoknak az utasoknak, akiknek erre az időszakra már megvásárolt repülőjegyük van, felajánlják az újratervezés lehetőségét. Mint a Krónikához eljuttatott közlemény emlékeztet,
A CTPark Oradea Cargo Terminal elnevezésű beruházás egy 14,4 hektáros területen kap helyet, a három különálló épülete 67 776 négyzetméteres lesz, és további 22 100 négyzetmétert szánnak magának a reptéri infrastruktúrának, így a gurulóútnak, a bejárati platformnak és a repülőgépek parkolójának.
Két év múlva már az árut szállító repülőgépek fogadására is alkalmas lehet a nagyváradi nemzetközi repülőtér – a cargo terminál megépítéséről kedden kötött megállapodást a Bihar megyei és a nagyváradi önkormányzat képviseletében Ilie Bolojan megyei tanácselnök, illetve Florin Birta pol
Jelezte egyúttal, hogy a légikikötőben más munkálatok is zajlanak párhuzamosan, amelyek célja a légikikötő korszerűsítése, a szolgáltatások minőségének javítása, illetve a versenyképesség növelése.
A nagyváradi nemzetközi repülőtér fejlesztéséről és korszerűsítéséről szóló határozatot fogadott el a Bihar megyei közgyűlés, a tervek szerint nagyjából egy év múlva rajtoló munkálatokat európai uniós forrásokból tervezik finanszírozni.
Közel 25 millió lejes veszteséget könyvelt el 2024 első hat hónapjában a Romaero, a polgári és katonai utasszállító és teherszállító repülőgépek gyártására, szolgáltatásaira, valamint kutatás-fejlesztésére szakosodott román állami tulajdonú vállalat.
Bár 2010. július 15-e óta valamennyi romániai lakásnak kötelező biztosítással kellene rendelkeznie, még mindig nem érte el a 25 százalékot a bebiztosított otthonok aránya. Úgy tűnik viszont, hogy tavaly megnőtt és rekordot döntött a lakásbiztosítási kedv.
A tavalyi évhez hasonlóan 2025-re is 100 000, a romániai munkaerőpiacra újonnan belépő külföldi munkavállalóból álló kvótát állapít meg a bukaresti munkaügyi minisztérium honlapján elérhető határozattervezet.
Észszerű költekezésre, a kiadások csökkentésére, takarékoskodásra intik a romániai lakosságot elemzők, vállalkozók, akik szerint a második Ciolacu-kormány által foganatosított megszorítások sem lesznek elegendőek az államháztartási hiány pótlására.
Komolyabb fagyokra, tartós hidegre lenne szükség a kórokozók, kártevők számának csökkenéséhez – közölte agrometeorológiai elemzésében a HungaroMet. A következő 8-10 napban nincs kilátás tartós lehűlésre, így a kártevők túlélik az enyhe időjárást.
Szerda óta nem érkezik több orosz gáz Ukrajnán keresztül Európába. Ez egyelőre nem okoz problémát, azonban a jövő még bizonytalan, a legnagyobb bizonytalansági tényezőt pedig az árak jelentik – mutat rá elemzésében az olasz Avvenire című lap.
Jelentős mértékben megdrágult az üzemanyag az új év beköszöntével, Románia valamennyi töltőállomásánál megemelték a gázolaj és a benzin árát. Az üzemanyag-drágulás megannyi termék árának emelkedését vonja maga után.
Drágul a bukaresti metró, a jövedéki adó emelése miatt nő az üzemanyagok ára, illetve bizonyos adók is módosulnak idén január elsejétől – írja az Agerpres.
Az energiaügyi minisztérium még egy évvel, 2025. december 31-ig meghosszabbítja az egyéni radiátoros hőmennyiségmérő órák felszerelésének betartására vonatkozó határidőt.
Görcsös erőlködésnek tartja a Krónikának nyilatkozó energetikai szakértő a magyarországi MVM-nek az E.ON romániai kereskedelmi érdekeltsége felvásárlásával kapcsolatos bukaresti kormányzati megnyilatkozásokat és sajtóanyagokat.
szóljon hozzá!