A Mega Image-nak a tranzakció nyélbe ütése érdekében egy sor kötelezettséget kell teljesítenie
Fotó: Mega-image.ro
Feltételekkel jóváhagyta szerdai ülésén a Versenytanács a Profi üzletlánc Mega Image általi felvásárlását.
2024. december 04., 15:202024. december 04., 15:20
Az intézmény közleménye szerint a Mega Image-nak egy sor kötelezettséget kell teljesítenie, hogy megszüntesse a beszállítókkal és a helyi kiskereskedelmi piaci viszonyok alakulásával kapcsolatos versenyjogi aggályokat. Erre azért van szükség a Versenytanács elnöke, Bogdan Chiriţoiu szerint, hogy ne torzuljon a piaci verseny az élelmiszer-kiskereskedelmi szektorban, és a romániai élelmiszerárak továbbra is a legalacsonyabbak maradjanak az Európai Unióban.
Emellett vállalja azt is, hogy az úgynevezett releváns beszállítók (amelyek a forgalmuk legkevesebb 20-30 százalékát jelenleg a két üzletlánccal bonyolítják le) két/három éven keresztül garantált hozzáférést kapnak a fúzióból létrejövő nagyobb Mega Image-hálózathoz. Ezekkel a cégekkel csak bizonyos egyértelműen meghatározott, törvényes előírásokból fakadó okokból bontható szerződés, vagy abban az esetben, ha a jelentősen csökkent termékeik iránti kereslet.
A Versenytanács valószínűleg arra fogja kérni a Mega Image üzletláncot, hogy értékesítse valamivel kevesebb mint száz üzletét a Profi átvétele érdekében azokon a településeken, ahol a két üzletlánc átfedésben van.
A Versenytanács szerint ez segíti ezeket a cégeket abban, hogy más lehetőségeket keressenek termékeik forgalmazására, és megpróbálják csökkenteni függőségüket a Mega Image-tól.
A tranzakció további feltétele, hogy Mega Image eladja 87 újonnan megszerzett üzletét azon a 44 településen, ahol eddig a Profi is jelen volt, a két üzletlánc közötti átfedések ugyanis a piaci kínálat csökkenéséhez vezethetnek – áll az Agerpres által ismertetett állásfoglalásban.
Felvásárolja a Profi romániai üzletláncát üzemeltető Profi Rom Food vállalatot az Ahold Delhaize, a globális élelmiszer-kiskereskedelmi piac egyik legnagyobb szereplője, amely jelenleg 19 márkát birtokol világszerte, köztük a Mega Image-t.
A korábbi 2,5 százalékról 1,4 százalékra csökkentette a román bruttó hazai termék (GDP) növekedésére vonatkozó prognózisát a hétfőn közzétett tavaszi gazdasági előrejelzésében az Európai Bizottság.
A befektetők kedvezően fogadták Nicuşor Dan független jelölt választási győzelmét.
Az idei év első négy hónapjában 2214 cég jelentett fizetésképtelenséget, 12,35 százalékkal kevesebb, mint 2024 azonos időszakában, amikor 2526 esetet regisztráltak – közölte hétfőn a cégbíróság (ONRC).
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
szóljon hozzá!