Temesváron fejlesztett a világ egyik legnagyobb autóipari vállalatának számító német Continental
Fotó: Facebook/Continental Romania
Egyik legnagyobb európai tesztlaboratóriumát nyitotta meg a Continental Temesváron – közölte a vállalat.
2024. július 23., 15:002024. július 23., 15:00
2024. július 23., 15:012024. július 23., 15:01
Az Economedia.ro gazdasági portál által idézett tájékoztatás szerint a 800 négyzetméteres, teljesen új laboratóriumban 23 mérnök és technikus dolgozik. A laboratóriumot többek között hő- és nyomásterheléses teszteléshez használt számítógépes tomográffal, utolsó generációs optikai profilométerrel és vibrációs tesztszobával szerelték fel.
A temesvári Freidorf ipari parkban található ContiTech Románia 2002-ben kezdte meg a termelést. A gyár évente mintegy 18 millió, személygépkocsikba, haszonjárművekbe és ipari gépekbe való hajtószíjat, valamint körülbelül 10 millió klímaegységet gyárt. A cégnek 2023-ban 860 millió lejt meghaladó árbevétele és közel 1500 dolgozója volt.
A tesztlaboratóriumot legutóbb 2017-ben korszerűsítették, de időközben ismét szükségessé vált a fejlesztés méretben és technológiai téren egyaránt.
A világ egyik legnagyobb autóipari vállalatának számító német Continental AG-nak Nagyszebenben is több üzeme van. A cég júniusban jelentette be, hogy Nagyszebenben 45 millió eurós beruházással új üzemet épít, melynek, a tervek szerint, 2026-ban kell megkezdenie a termelést.
A Continental német autóipari konszern tavaly több mint 100 millió eurót költött romániai, nagyrészt Erdélyben található telephelyein, és 1300-zal növelte alkalmazottai számát.
Marcel Ciolacu miniszterelnök csütörtökön bejelentette, hogy hétfőn találkozót tart az üzleti szféra képviselőivel az esetleges 2025-ös adóintézkedésekről, ugyanakkor megbeszélést kezdeményez a jelenleg 175 milliárd lejre becsült hátralékok behajtásáról.
„Egyetlen nyugdíj sem csökken. Hadd legyek nagyon világos. Egyetlen nyugdíjas sem fog szeptemberben alacsonyabb nyugdíjat kapni, mint augusztusban” – jelentette ki immár sokadjára Simona Bucura-Oprescu munkaügyi miniszter csütörtöki sajtótájékoztatóján.
Románia jelenleg 2,878 milliárd köbméter földgázt tárol föld alatti tárolókban, és a töltöttségi szint 90,79 százalékos, ami azt jelenti, hogy az ország több mint 70 nappal a tervezettnél korábban teljesítette a földgáztárolási célját.
Elképesztő, 3000 lejt közelítő összegbe is belekerülhet egy igazolás, amelyet a nyugdíj újraszámításához megkövetelnek az állami hatóságok, emiatt a munkaügyi minisztérium a Versenytanácshoz fordul.
Az idei év első hat hónapjában 834 800 tonna kőolaj-egyenértékű (toe) földgázt importált Románia, 19,9 százalékkal (138 800 toe) többet, mint az előző év azonos időszakában – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közölt adataiból.
Éjszakánként és személyenként 38 lejes kezdőáron kínál szállást a turistáknak a román tengerparti hotelek egy része a szeptember 1–30. között zajló Tengerpart mindenkinek elnevezésű program keretében.
Az állategészségügyi hatóság fellépésének köszönhetően nem terjedt át újabb megyékre a juhpestis, ennek ellenére az exportlehetőségek beszűkültek. A védőoltás kötelezővé tételével Románia három évre le kellene mondjon az élőállatexportról.
A Nestlé immár hetedik éve vezeti az élelmiszermárkák globális rangsorát, annak ellenére, hogy az elmúlt év során értéke 7 százalékkal, 20,8 milliárd dollárra csökkent – áll a Brand Finance brit piackutató és üzleti tanácsadó vállalat honlapján.
A nyár eleje óta a sofőr, a menedzser és az egészségügyi asszisztens posztok szerepelnek a három legkeresettebb állás között – derül ki egy online munkaerő-közvetítő platform friss elemzéséből.
Az OTP Bank Románia ügyfelei a bankjuk által kibocsátott bankkártyákat a továbbiakban a Transilvania Bank automatáinál is ugyanazon költségfeltételek mellett használhatják, mint az OTP ATM-jeinél – tájékoztatott szerdán a kolozsvári székhelyű pénzintézet.
szóljon hozzá!