Fotó: Pixabay
A közúti infrastruktúrát kezelő országos vállalat (CNAIR) versenytárgyalást írt ki az észak-erdélyi 41 kilométeres szakaszának megtervezésére és kivitelezésére – ez a szakasz tartalmazza a Meszes alatt áthaladó alagutat.
2020. november 13., 11:592020. november 13., 11:59
2020. november 13., 12:272020. november 13., 12:27
A licit kiírását Lucian Bode közlekedésügyi miniszter jelentette be pénteken Facebook-oldalán.
„Miután néhány hónappal ezelőtt aláírtuk a Magyarzsombor és Vaskapu (12,2 kilométer), a Szilágynagyfalu és Berettyószéplak (13,5 kilométer) és a Magyarnádas–Nádasszentmihály–Magyarzsombor (30 kilométer) szakaszok tervezési és kivitelezési szerződését,
– írta a közlekedési tárca vezetője.
Aláírták kedden az észak-erdélyi autópálya Magyarnádas és Magyarzsombor közötti nagyjából 30 kilométeres szakaszának a megtervezéséről és megépítéséről szóló szerződését.
Az érdeklődő vállalkozások 2021. január 11-én nyújthatják be ajánlataikat. A szerződés becsült értéke áfa nélkül 800 millió euró. A tervezésre 12 hónap, a kivitelezésre pedig 36 hónap áll majd a versenytárgyalásból kikerülő cég vagy társulás rendelkezésére.
Az év végéig további 45 kilométer autópályát adhatnak át a forgalomnak – becsülte meg egy interjúban Lucian Bode közlekedésügyi miniszter. Három különböző autópálya néhány kilométeréből adódhat össze ez a szám.
A Nagykereki–Bors II autópálya-határátkelőhely múlt pénteki megnyitása csak a határ mellett fekvő Nagyváradot teszi elérhetővé gyorsforgalmi úton a romániai nagyvárosok közül. Legalább öt évet kell még várni, míg Várad és Marosvásárhely között is megépül az autópálya, a Marosvás&
Jövő héten újabb egyeztetésekre kerül sor a Romániában feldolgozott hazai élelmiszertermékek árrésének korlátozásáról – jelentette be csütörtökön a mezőgazdasági miniszter.
A Kolozs megyeiek veszik fel a legnagyobb törlesztőrészletű és a legmagasabb összegű jelzáloghiteleket, de ők is fizetnek a legtöbbet az országban az ingatlanokért, míg a Konstanca megyeiek igénylik a legkisebb összegű jelzáloghiteleket.
Az Európai Bizottság csütörtökön kétmilliárd lej (400 millió euró) értékű román állami támogatási programot hagyott jóvá a 2023 szeptembere és 2024 augusztusa közötti súlyos aszály által érintett romániai gazdák kártalanítására.
A Romániából induló járatokra a legolcsóbban vasárnap, ezt követően pedig szombaton lehet repülőjegyet foglalni, a legolcsóbb lehetőségek pedig 30, sőt 45 nappal az indulás előtt elérhetőek – erre a következtetésre jutottak a Vola.ro szakemberei.
A kormány jóváhagyja a sör jövedéki adójának fokozatos emelésére vonatkozó ütemtervet – közölte szerdán Marcel Ciolacu miniszterelnök.
Egy két felnőttből és két gyermekből álló család tisztességes megélhetéséhez szükséges minimális fogyasztói kosár havi értéke a 2023. szeptemberi 9978 lejről 4,7 százalékkal 10 450 lejre nőtt idén szeptemberre.
A kormány 2026. január elsejéig elhalasztja az ingatlanadók piackutatásokon alapuló kiszámítási módjának alkalmazását – jelentette be szerdán Marcel Ciolacu miniszterelnök.
A Nemzetközi Valutaalap (IMF) az áprilisi 2,8 százalékról 1,9 százalékra módosította a román gazdaság idei növekedésére vonatkozó előrejelzését a kedden közzétett, Világgazdasági kilátások (World Economic Outlook) elnevezésű jelentésében.
A minimálbér kiszámításának uniós irányelvekhez igazodó új mechanizmusáról fogadott el kedden törvénytervezetet a képviselőház. A jogszabályjavaslat a megfelelő európai uniós minimálbérekről szóló 2022/2041-es irányelvet ülteti át a román jogrendbe.
Az Eurostat kedden közzétett adatai szerint az EU tagállamainak átlagos GDP-arányos költségvetési hiánya a 2022-es 3,2 százalékról 3,5 százalékra nőtt 2023-ban.
1 hozzászólás