Fotó: Gecse Noémi
A használtautó-piac egyik legelterjedtebb csalása a kilóméteróra visszatekerése – a gépjárművek előéletét mutató CarVertical informatikai adatszolgáltató összefoglalta, mely gépkocsik esetében fordul elő a leggyakrabban futásteljesítmény-hamisítás.
2023. február 08., 13:382023. február 08., 13:38
Az Amerikai Egyesült Államokban és Európa számos országában 12 hónap alatt generált 11,1 millió jelentést górcső alá vevő elemzés szerint a német autók, azon belül is az Audi A8-as esetében találkoztak a legtöbb alkalommal a vevők megtévesztése érdekében eszközölt csalással.
A CarVertical által nyilvánosságra hozott adatsorok szerint a futásteljesítmény-hamisításban leginkább érintett tíz autómodellből hat számít drágának, ott találjuk az Audi A7, a BMW X5 és a BMW 7-es modellt is.
Futottak még: Audi A7 – 24,5%, BMW 7 – 24,1%, VW Transporter – 24%, BMW X6 – 23,6%, BMW X5 – 23,4%, Audi A6 – 22,2%, Ford Fusion – 22%, VW CC – 21,8%, VW Sharan – 21,5%, VW Jetta – 21,2%, Volvo XC70 – 21,1%, BMW 6 – 21%, Audi Q7 – 20,4%, Audi A5 – 20,2%, VW Passat – 19,6%, Opel Insignia – 19,5%, BMW 5 – 18,3%.
Az elemzés szerint az nem számít, hogy benzines vagy dízel modellről van szó, és – például a Volkswagen Jetta esetében – az sem jelent garanciát, ha hibrid modellről van szó.
2020 decembere és 2022 utolsó hónapja között 46 százalékkal nőtt a Romániában eladásra kínált használt autók ára a többnyire second hand személygépkocsik értékesítésére szakosodott online platform, az Autovit által összesített adatsorok szerint.
A Romániában 2022-ben forgalomba helyezett új autók száma elérte a 129 328-at, ami 6,7 százalékkal több az egy évvel korábban jegyzettnél – közölte kedden a Romániai Gépkocsigyártók Egyesülete (ACAROM).
Jóváhagyta pénteki ülésén a kormány a munkaügyi minisztérium rendelet-tervezetét, amely szerint a villanyáram hatósági árszabályozásának kivezetése után a kiszolgáltatott fogyasztók havi 50 lej értékű elektronikus energiautalványra lesznek jogosultak.
Pénteki ülésén a kormány további három hónappal meghosszabbította az alapélelmiszerek kereskedelmi árrésének korlátozását.
A munkaügyi minisztérium társadalmi párbeszéd bizottságának pénteki ülésén a szakszervezetek képviselői a Háromoldalú Érdekegyeztető Tanács sürgős összehívását kérték a deficitcsökkentő csomag egészének megvitatására.
Az EU tagállamai közül tavaly Romániában voltak a legolcsóbbak az élelmiszerek és az alkoholmentes italok – közölte pénteken az Eurostat adataira hivatkozva az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A villanyáram hatósági árszabályozásának július elsejei kivezetése után a kiszolgáltatott fogyasztók havi 50 lej értékű elektronikus energiautalványra lesznek jogosultak – derül ki egy sürgősségirendelet-tervezetből.
A 2025-ös turisztikai év eddig rosszul alakult a vendéglátósok számára, az ágazatot az életszínvonal csökkenése és az áfa 19 százalékra emelése egyaránt fenyegeti – jelentette ki a Turisztikai Ügynökségek Országos Szövetségének (ANAT) alelnöke.
Dragoș Pâslaru miniszter szerint 7,8 milliárd euróra rúg azon projektek összege, amelyek az országos helyreállítási terv (PNRR) részeként kaptak uniós finanszírozást, ám jelenleg erősen kérdéses, hogy határidőre meg lehet-e őket valósítani.
Megkezdődött az aratás Arad megyében, de a szárazság miatt nem jók a kilátások. Nagy Zsolt falugazdász szerint örvendhetnek, ha nullszaldósok lesznek a gazdák a kevés gabonatermés, és az alacsony, tíz évvel ezelőtti szintű felvásárlási ár miatt.
Megadóztathatják a betegszabadságokat az új kormány tervei szerint. Az egészségügyi miniszter szerint sok ilyen kérés fiktív, hamis okokon alapul, a tervezett intézkedésnek pedig kettős haszna lenne.
Az európai autópiac az áprilisi zsugorodás után májusban visszatért a növekedés útjára, de a kontinensen Romániában esett vissza a legnagyobb mértékben a gépkocsi-beíratások száma az előző évhez képest.
1 hozzászólás