Fotó: Facebook/Banca Transilvania
A Transilvania Bank (BT) a világ harmadik legerősebb bankmárkája – adta hírül szerdán a kolozsvári alapítású pénzintézet, a londoni székhelyű Brand Finance márkaértékelési és tanácsadó cég legfrissebb rangsorára hivatkozva.
2024. március 06., 18:132024. március 06., 18:13
A globális szinten vezető brandminősítő szerdán tette közzé a bankok top 500-as idei listáját. Amint a BT közleményéből kiderül, a román pénzintézet évről évre kiemelkedő eredményeket mutatott fel a brand értékét és erejét tekintve, a 2024-es listán az eddigi legjobb helyezéseket érték el.
A Transilvania Bank egy évvel korábban a szintén rendkívül megtisztelő 7. helyen állt e tekintetben, de idén még ezen is sikerült javítani. Az első hallásra igencsak hihetetlennek tűnő eredményről, a hétköznapi emberek számára nehezen érthető számításokról annyit érdemes tudni, hogy – amint a minősítő honlapján is olvasható – egy-egy brand erősségét a nem anyagi, eszmei értékének, teljesítményének felmérése nyomán határozzák meg, a versenytársak hasonló mutatóihoz viszonyítva.
A számítások során bizonyos eszközökkel a pénzügyi teljesítményen, piaci részesedésen kívül olyan adottságokat is számszerűsítenek egy 0-100-as skálán, mint például a marketingjelenlét, ismertség, hírnév, megfontoltság, felvásárlási és megtartási magatartás, érzelmi kötődés vagy fenntarthatóság. Tehát ebben a „különversenyben” nem feltétlenül a legnagyobb bankok a legjobbak.
A tavalyi 297. helyet 513 millió dolláros értékkel kapta az ezen számok alapján összeállított rangsorban. Egyébként az 500-as listára két másik román pénzintézet is felkerült: a BRD hat helyet visszacsúszva a 463., míg a BCR húsz helyet előrelépve a 466. helyen áll.
„Nagyon jó hír mindez a BT és Románia számára is. A Transilvania Bank által a globális bankbrandek között elfoglalt hely még egyszer hangsúlyozza az erős helyi márkák építésének fontosságát, mely által sikeresen felvehetik a versenyt a kiváló nemzetközi megítélésű vállalatokkal is. Így bebizonyítjuk, hogy lehet jól dolgozni itt, Romániában” – idézte a közlemény Ӧmer Tetik vezérigazgatót.
Amint arról nemrég beszámoltunk, igazi sikertörténet a Transilvania Banké, amely az elmúlt három évtizedben a csaknem félszáz, nagyrészt kolozsvári üzletember által „összedobott” néhány millió dolláros indulótőkét olyan jól forgatta-fialtatta, hogy az aktívák által képviselt vagyon immár csaknem 30 milliárd euróra rúg. Az eredetileg csak Erdélynek szánt regionális pénzintézet évek óta nemcsak Románia, hanem Délkelet-Európa legnagyobb bankja is.
Igazi sikertörténet a Transilvania Banké, amely az elmúlt három évtizedben a csaknem félszáz, nagyrészt kolozsvári üzletember által „összedobott” néhány millió dolláros indulótőkét jól forgatta-fialtatta.
A KBK Kraft Kraft Project Kovászna megyében építi fel Románia első fotovoltaikuspanel-gyárát – a vállalat csütörtökön írt alá szerződést az energiaügyi tárcával, hogy 19,3 millió eurós támogatást kapjon a helyreállítási tervből – közölték.
A Román Nemzeti Bank (BNR) árfolyama szerint pénteken a csütörtöki 394,4609 lejről 5,4592 lejjel (1,38 százalékkal) 399,9201 lejre nőtt egy gramm arany ára, ami újabb rekordot jelent.
Sokan érdeklődnek a kormány roncstraktorvásárlási programja iránt. Hírek szerint a novemberre tervezett start helyett december elején indítanák. Hatvanöt százalékos állami támogatás mellett az 500 millió lejes keret 2800 traktor vásárlására elegendő.
Az augusztusi 2,4 százalékról szeptemberben 2,1 százalékra csökkent az éves infláció az Európai Unióban; a tagállamok közül ezúttal is Romániában volt a legmagasabb az inflációs ráta – derül ki az Eurostat csütörtökön közzétett adataiból.
Nagy bajban van az európai autóipar – annak részeként a romániai is –, és ha az Európai Bizottság nem lép közbe, még súlyosabbá válhat a helyzet, akár tömeges elbocsátások is jöhetnek – jelentette ki csütörtökön Marcel Ciolacu miniszterelnök.
Nem kellett volna megemelni az országos bruttó minimálbért, mert ez már a második emelés volt az elmúlt hat hónapban – jelentette ki szerdán Sterică Fudulea, a Kis- és Közepes Vállalkozások Országos Tanácsának (CNIPMMR) főtitkára.
A nagy hiánnyal küzdő román államkassza arra készteti a hatóságokat, hogy több pénzt szedjenek be az adófizetőktől. Országszerte megszaporodtak a céges ellenőrzések, de az engedély nélküli, feketemunkából élő természetes személyekre is lecsap a hatóság.
A bukaresti kormány a nagyvárosok közötti korszerű vasúti összeköttetést biztosító nagyszabású beruházási projektet hagy jóvá, amelynek keretében 58 elektromos vonatot szereznek be – jelentette be Marcel Ciolacu a szerdai kormányülés elején.
A román kormány megegyezett az Európai Bizottsággal a deficitcsökkentési tervről – jelentette be szerdán Marcel Ciolacu kormányfő.
Elkezdte utalni a Mezőgazdasági Kifizetési és Intervenciós Ügynökség (APIA) szerdán a mezőgazdasági támogatások előlegét.
szóljon hozzá!