Fotó: Facebook/Banca Transilvania
A Transilvania Bank (BT) a világ harmadik legerősebb bankmárkája – adta hírül szerdán a kolozsvári alapítású pénzintézet, a londoni székhelyű Brand Finance márkaértékelési és tanácsadó cég legfrissebb rangsorára hivatkozva.
2024. március 06., 18:132024. március 06., 18:13
A globális szinten vezető brandminősítő szerdán tette közzé a bankok top 500-as idei listáját. Amint a BT közleményéből kiderül, a román pénzintézet évről évre kiemelkedő eredményeket mutatott fel a brand értékét és erejét tekintve, a 2024-es listán az eddigi legjobb helyezéseket érték el.
A Transilvania Bank egy évvel korábban a szintén rendkívül megtisztelő 7. helyen állt e tekintetben, de idén még ezen is sikerült javítani. Az első hallásra igencsak hihetetlennek tűnő eredményről, a hétköznapi emberek számára nehezen érthető számításokról annyit érdemes tudni, hogy – amint a minősítő honlapján is olvasható – egy-egy brand erősségét a nem anyagi, eszmei értékének, teljesítményének felmérése nyomán határozzák meg, a versenytársak hasonló mutatóihoz viszonyítva.
A számítások során bizonyos eszközökkel a pénzügyi teljesítményen, piaci részesedésen kívül olyan adottságokat is számszerűsítenek egy 0-100-as skálán, mint például a marketingjelenlét, ismertség, hírnév, megfontoltság, felvásárlási és megtartási magatartás, érzelmi kötődés vagy fenntarthatóság. Tehát ebben a „különversenyben” nem feltétlenül a legnagyobb bankok a legjobbak.
A tavalyi 297. helyet 513 millió dolláros értékkel kapta az ezen számok alapján összeállított rangsorban. Egyébként az 500-as listára két másik román pénzintézet is felkerült: a BRD hat helyet visszacsúszva a 463., míg a BCR húsz helyet előrelépve a 466. helyen áll.
„Nagyon jó hír mindez a BT és Románia számára is. A Transilvania Bank által a globális bankbrandek között elfoglalt hely még egyszer hangsúlyozza az erős helyi márkák építésének fontosságát, mely által sikeresen felvehetik a versenyt a kiváló nemzetközi megítélésű vállalatokkal is. Így bebizonyítjuk, hogy lehet jól dolgozni itt, Romániában” – idézte a közlemény Ӧmer Tetik vezérigazgatót.
Amint arról nemrég beszámoltunk, igazi sikertörténet a Transilvania Banké, amely az elmúlt három évtizedben a csaknem félszáz, nagyrészt kolozsvári üzletember által „összedobott” néhány millió dolláros indulótőkét olyan jól forgatta-fialtatta, hogy az aktívák által képviselt vagyon immár csaknem 30 milliárd euróra rúg. Az eredetileg csak Erdélynek szánt regionális pénzintézet évek óta nemcsak Románia, hanem Délkelet-Európa legnagyobb bankja is.
Igazi sikertörténet a Transilvania Banké, amely az elmúlt három évtizedben a csaknem félszáz, nagyrészt kolozsvári üzletember által „összedobott” néhány millió dolláros indulótőkét jól forgatta-fialtatta.
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
szóljon hozzá!