A gyár székhelye a Brassó megyei Keresztényfalván
Fotó: Facebook/Schaeffler
Elbocsátásokat jelentett be a Schaeffler romániai leányvállalata – írta az economedia.ro a cég tájékoztatása alapján. A létszámcsökkentést, amely a gazdasági portál értesülései szerint eléri a 800 főt, az év végéig tervezi végrehajtani a német tulajdonban levő cég.
2024. október 07., 19:022024. október 07., 19:02
A cégvezetés nem erősítette meg, de nem is cáfolta a sajtóban megjelent számot. „Kihívásokkal teli az üzleti környezet, amelyben működünk, ami főleg a csapágy- és az ipari megoldások üzletágunkat érinti. Folyamatosan alkalmazkodunk a piaci körülményekhez, és vizsgáljuk az összes lehetőséget, hogy a versenyképességünket hosszú távon megőrizzük” – idézi az economedia.ro a vállalat közleményét.
A cégnek a Brassó megyei Keresztényfalván (Cristian) működő gyárában mintegy 4900 fő dolgozik. Az economedia.ro érdeklődésére a vállalat elismerte, hogy szeptember végén kényszerszabadságra küldte dolgozóinak egy részét, azt azonban nem közölte, hogy az intézkedés hány dolgozót érint, és az időtartamát sem.
Korábban Klaus Rosenfeld, a Schaeffler csoport vezérigazgatója közölte, hogy az elektromos autóalkatrészeket gyártó Vitesco Technologies-zal való fúzió következményeként elbocsátások lesznek a vállalatnál.
Az olasz Taffarello SpA, a Romanbag Production papírzacskó-gyártó cég tulajdonosa, úgy döntött, hogy bezárja erdélyi, a Kolozs megyei Désen található gyárát.
A Schaeffler AG a világ vezető autóalkatrészgyártói közé tartozik. A vállalat 2002 óta van jelen Romániában: a Schaeffler Romania 3,9 milliárd lejes tavalyi árbevétele 11 százalékkal haladta meg a 2022-es értéket, azonban a nettó nyeresége 61 százalékkal, 36 millió lejre csökkent.
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
szóljon hozzá!