Archív felvétel
Románia legnagyobb villamosenergia-termelő társasága, a Hidroelectrica felügyelőbizottsága megválasztotta a vállalat új vezetőségét – derül ki a tőzsdére elküldött közleményből. A többségében állami tulajdonú vállalat vezérigazgatójává Borbély Károlyt nevezték ki, aki a Tăriceanu-kormány minisztere volt RMDSZ-es színekben. Kievezése november 7-étől érvényes.
2023. november 07., 13:152023. november 07., 13:15
2023. november 07., 15:412023. november 07., 15:41
„A Hidroelectrica tájékoztatja a részvényeseket és a befektetőket, hogy a 2016/11-es törvénnyel módosított és kiegészített, a részvénytársaságok vállalatirányításáról szóló 2011/109-es számú sürgősségi kormányrendeletbe foglaltakkal összhangban a felügyelőbizottság november 6-ai ülésén úgy döntött, hogy a következő személyeket nevezi ki az igazgatótanács tagjainak 2023. november 7-étől kezdődően 4 éves időtartamra:
Emellett az Orange közkapcsolati igazgatójaként is dolgozott, és az energiához kapcsolódóan üzletfejlesztési és exportigazgató volt az Energobitnél, egy romániai energetikai szolgáltatásokkal és infrastruktúrával foglalkozó vállalatnál. Borbély a Ponta-kormány energiaügyi minisztériumának államtitkára, a Tăriceanu-kormány távközlési minisztere, a szintén a Tăriceanu-kormányban működő Országos Ifjúsági Hatóság államtitkára volt.
A Hotnews.ro információi szerint rokoni kapcsolatban áll egy Buzău megyei üzletemberrel, ahonnan a miniszterelnök származik. A Hotnews szerint Borbély Károly a kormányfőhöz közel álló Ionel Gagu buzăui üzletember lányának a férje.
Az 1976-ban Vajdahunyadon született Borbély Károly a nagyenyedi Bethlen Gábor Kollégiumban érettségizett, majd Kolozsváron, a Babeș–Bolyai Tudományegyetemen diplomázott 1999-ben kereskedelmi és turisztikai menedzsment szakon.
Az ország áramellátásnak egyharmadát fedező Hidroelectrica 80,06 százalékban állami tulajdonban van, míg 19,94 százalékos részesedéssel a Franklin Templeton által kezelt, a kommunizmus idején államosított ingatlanok tulajdonosainak kárpótlására létrehozott Proprietatea Alap rendelkezik. Idén júliusban ugyanakkor elindult a kereskedés a Hidroelectrica részvényeivel a Bukaresti Értéktőzsdén (BVB), amelynek során ez a kisebbségi tulajdonrész talál gazdára. Akkor Borbély – a cég felügyelőbizottságának tagjaként – a Krónikának úgy nyilatkozott: hosszú évek előkészülete áll a Hidroelectrica tőzsdei bevezetése mögött, amely szerinte maga után vonja többek között a bukaresti börze felminősítését, vonzobbá teszi Romániát a befektetők számára.
Elindul szerdán reggel a Bukaresti Értéktőzsdén (BVB) a Hidroelectrica részvényeivel történő kereskedés, miután Románia eddigi legnagyobb részvényjegyzése keretében egy héttel ezelőtt lezárult a nyilvános ajánlattétel az energiavállalat papírjaira.
Az előző havi 1,1 százalékos csökkenés után márciusban 0,1 százalékkal nőtt az Európai Unióban az építőipari termelés februárhoz képest, Ausztria és Románia építőipara teljesített a legjobban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) kedden ismertetett adatai szerint az idei első negyedévben 32 600 betöltetlen állás volt Romániában, 1700-zal kevesebb, mint az előző negyedévben és 2400-zal kevesebb, mint 2024 első három hónapjában.
A korábbi 2,5 százalékról 1,4 százalékra csökkentette a román bruttó hazai termék (GDP) növekedésére vonatkozó prognózisát a hétfőn közzétett tavaszi gazdasági előrejelzésében az Európai Bizottság.
A befektetők kedvezően fogadták Nicuşor Dan független jelölt választási győzelmét.
Az idei év első négy hónapjában 2214 cég jelentett fizetésképtelenséget, 12,35 százalékkal kevesebb, mint 2024 azonos időszakában, amikor 2526 esetet regisztráltak – közölte hétfőn a cégbíróság (ONRC).
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
szóljon hozzá!