Fotó: Facebook/Aeroportul Internațional Avram Iancu Cluj
A külföldön élő román állampolgárok 79 százaléka (azaz 10-ből nyolc személy) már lefoglalta repülőjegyét a Romániába való hazautazásra az ünnepekre – derül ki a Vola.ro portál által közzétett adatokból.
2023. december 10., 14:342023. december 10., 14:34
Ezek szerint a december 15-e és 31-e közötti időszakra, romániai úti céllal vásárolt repülőjegyek átlagára 211 euró. A legtöbben (67%) a bukaresti Otopeni repülőtéren szállnak majd le, ezt követi Iaşi, Kolozsvár, Temesvár, Suceava és Bákó. A legtöbben azokból az országokból jönnek haza, ahol nagyszámú romániai közösségek élnek: Olaszországból, Nagy-Britanniából, Belgiumból, Franciaországból, Németországból, Spanyolországból. A külföldön élő román állampolgárok közül legtöbben Brüsszelben, Párizsban, Londonban, Dublinban, Milánóban, Rómában, Dortmundban, Madridban, Bolognában vagy Frankfurtban ülnek repülőre – számolt be az Agerpres.
A Szatmárnémetiben, Craiován, Marosvásárhelyen, Nagyváradon, Nagybányán vagy Konstancán leszálló gépekre szóló jegyek átlaga kevesebb, mint 200 euró. A legolcsóbb jegyet erre a periódusra 51 euróért vették, egy Róma–Suceava járatra. A legdrágább jegy 2142 euróba került, ezzel Vancouverből fog repülni valaki Bukarestbe. A portál révén megvásárolt repülőjegyek alapján a külföldön élő és a téli ünnepekre hazatérő román állampolgárok átlagban kilenc napot fognak itthon tölteni.
Az év első két hónapjában 1,6 millió vendéget fogadtak a romániai kereskedelmi szálláshelyeken (beleértve a kiadó apartmanokat és szobákat is), 3 százalékkal többet a 2024 januárjában és februárjában jegyzettnél – küzölte az Országos Statisztikai Intézet.
Idén márciusban 4 664 642 nyugdíjast tartottak nyilván Romániában, számuk megegyezett az egy hónappal korábbival; az átlagnyugdíj 2758 lej volt – derül ki az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) pénteken közzétett adataiból.
A romániai cégvezetők egyelőre megkísérlik felmérni, milyen hatással lesznek majd az ország gazdaságára az amerikai elnök által szerdán bejelentett új vámok.
A kormány elfogadta a különleges ipari létesítményekre kivetett úgynevezett oszlopadó szabályozását módosító sürgősségi rendeletet – jelentette be a Ciolacu-kabinet csütörtöki ülése után a pénzügyminiszter.
Románia schengeni övezeti csatlakozásával 2025-ben 25 százalékkal bővül a nemzetközi szállítási volumen, amit a romániai fogyasztók növekvő külföldi vásárlási kedve és az eladók külföldi piacokon való terjeszkedése táplál – vetíti előre egy elemzés.
Donald Trump elnök döntése, hogy 10 százalékos vámot vet ki az Egyesült Államokba importált legtöbb árura, valamint magasabb vámokat vet ki több tucat országra a riválisoktól a szövetségesekig, felerősítette a globális kereskedelmi háborút.
Nehezen teljesíthető adóemelés nélkül a 2025-ös évi állami költségvetésben rögzített 7 százalékos hiánycél – jelentette ki a Krónika megkeresésére Rácz Béla Gergely, a BBTE Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Karának docense.
Jelenleg két forgatókönyv van terítéken a sokat vitatott különleges nyugdíjak reformjára, ami mérföldkőként szerepel az országos helyreállítási tervben, vagyis 231 millió euró úszhat el, ha nem sikerül rendezni a kérdést.
Az Országos Katasztrófavédelmi Alap április elsején elindított a „Nem a katasztrófa, hanem a felkészültség hiánya az igazi tragédia” elnevezésű figyelemfelkeltő kampányt, amelynek célja felhívni a figyelmet a természeti katasztrófák pusztító hatásaira.
Finn cég vásárolta fel a legnagyobb romániai egészségügyi magánszolgáltatót, a Regina Mariát – írja az economedia.ro a cég közleménye alapján.
szóljon hozzá!