Képünk illusztráció
Fotó: Gábos Albin
Az UniCredit bejelentette, hogy Romániában egyesül az Alpha Bankkal, így a helyi piac harmadik legnagyobb bankja jön létre, amelynek együttes piaci részesedése az aktívák tekintetében 12 százalékos lesz.
2023. október 23., 10:392023. október 23., 10:39
„Ez az UniCredit első akvizíciója 15 év óta, amely jelzi azt a potenciált, amelyet Romániában és a kelet-közép-európai régióban látunk. A fúzió által kínált lehetőség jelentős, nemcsak jelenlegi és jövőbeli ügyfeleink, hanem a két intézmény munkavállalói számára is. Örülök, hogy ez a két csapat egyesül, és tudom, hogy sokkal szinergikusabban fognak együttműködni, mint ahogy az külön-külön lehetséges lett volna” – idézte a közlemény Andrea Orcelt, az UniCredit Csoport vezérigazgatóját.
Aki ugyanakkor rámutatott: „ez az akvizíció az UniCredit minőségi növekedés iránti elkötelezettségét bizonyítja, nem beszélve arról az átalakulásról, amelyen az UniCredit az elmúlt két évben keresztülment”.
„Egy ilyen kaliberű partner megnyerése és egy ilyen elkötelezettség vállalása elképzelhetetlen lett volna a régi UniCredit számára, és biztos vagyok benne, hogy ez a bank számára egy sikertörténet kezdete a kelet-közép-európai régióban” – fúzte hozzá.
A tranzakciót a bejelentések értelmében 2024-ben zárják le, miután átmentek a megerősítő átvilágítási folyamaton, megszerezték a törvényi jóváhagyásokat és az összes érintett szabályozó hatóságok jóváhagyását.
Mint ismeretes, mind az UniCredit Bank Románia, mind az Alpha Bank Románia erős pozícióval rendelkezik a vállalati és a lakossági szegmensben, fúziójuk pedig a mostani bejelentés értelmében egy erős pénzügyi intézményt eredményez, amely jobb helyzetben lesz ügyfelei kiszolgálásához és új növekedési lehetőségek megteremtéséhez a román piacon.
– húzza alá a közlemény. Hiszen a tranzakcióval a piac harmadik legnagyobb bankja jön létre a teljes eszközállományt tekintve.
Az Alpha Bank Románia is kiadott közleményt a fúzióról, amely egyebek mellett azt hangsúlyozza, hogy a tranzakció eredményeként ügyfeleik a termékek és szolgáltatások szélesebb köréhez jutnak majd hozzá.
Teljesen új vasúti koncepcióval kötnék össze Európa valamennyi országát: egy dán agytröszt olyan szupergyors vonat hálózatának tervezetét dolgozta ki, mely 400 kilométer/órás sebességgel száguldó szerelvényeket képzel el.
A finn Nokian Tyres megkezdi a gumiabroncsok szállítását abból a gyárból, amelyet hivatalosan 2024 szeptemberében nyitottak meg Nagyváradon, 650 millió eurós beruházás nyomán.
Egy év alatt több mint 22 százalékkal nőtt az átlagnyugdíj Romániában. Érdekesség, hogy a 2024-ben országos szinten a legnagyobb összeget felmutató dél-erdélyi megyében az átlagnyugdíj értéke nincs messze az átlagfizetéstől.
Meghaladta a 200 ezret a romániai napelemes áramtermelő-fogyasztók, azaz a prosumerek száma, akik egy évvel korábban még csak 114 ezren voltak. A prosumerré válás „motorja” az állami támogatást nyújtó Zöld ház program.
A romániai lakosság az elmúlt három évben kezdett ráérezni az aranybefektetések ízére – állapította meg Victor Dima, a nemesfémek és devizák értékesítésével foglalkozó Tavex Románia igazgatója.
A romániai sörértékesítés kilencven százaléka a hipermarketekben, szupermarketekben és kisboltokban zajlik, míg a vendéglátóhelyek – éttermek, bárok és kávézók – csupán tíz százalékos részesedéssel bírnak.
Az Egyesült Államok a jelenleg tervezettnél „jóval nagyobb” mértékű vámokat vethet ki az Európai Unióra és Kanadára, ha közösen próbálnak fellépni az amerikai vámok ellen – közölte Donald Trump amerikai elnök a saját közösségi oldalán csütörtökön.
Beruházási és Fejlesztési Bank (Banca de Investiții si Dezvoltare – BID) néven megkezdte működését az új román állami bank.
Év eleje óta több mint 670 millió italcsomagolást váltottak vissza a fogyasztók Romániában a betétdíjas visszaváltási rendszeren keresztül, a rendszert működtető RetuRO vállalat pedig 50 000 tonna csomagolást már átadott az újrahasznosító állomásoknak.
Az elhúzódó választási ciklus valószínűleg legalább 2025 második feléig késleltetni fogja a további költségvetési konszolidációs intézkedéseket, és további intézkedések nélkül a 2025-re a GDP 7,5 százalékára várt hiánycélt kockázatok terhelik.
szóljon hozzá!