Képünk illusztráció
Fotó: Gábos Albin
Az UniCredit bejelentette, hogy Romániában egyesül az Alpha Bankkal, így a helyi piac harmadik legnagyobb bankja jön létre, amelynek együttes piaci részesedése az aktívák tekintetében 12 százalékos lesz.
2023. október 23., 10:392023. október 23., 10:39
„Ez az UniCredit első akvizíciója 15 év óta, amely jelzi azt a potenciált, amelyet Romániában és a kelet-közép-európai régióban látunk. A fúzió által kínált lehetőség jelentős, nemcsak jelenlegi és jövőbeli ügyfeleink, hanem a két intézmény munkavállalói számára is. Örülök, hogy ez a két csapat egyesül, és tudom, hogy sokkal szinergikusabban fognak együttműködni, mint ahogy az külön-külön lehetséges lett volna” – idézte a közlemény Andrea Orcelt, az UniCredit Csoport vezérigazgatóját.
Aki ugyanakkor rámutatott: „ez az akvizíció az UniCredit minőségi növekedés iránti elkötelezettségét bizonyítja, nem beszélve arról az átalakulásról, amelyen az UniCredit az elmúlt két évben keresztülment”.
„Egy ilyen kaliberű partner megnyerése és egy ilyen elkötelezettség vállalása elképzelhetetlen lett volna a régi UniCredit számára, és biztos vagyok benne, hogy ez a bank számára egy sikertörténet kezdete a kelet-közép-európai régióban” – fúzte hozzá.
A tranzakciót a bejelentések értelmében 2024-ben zárják le, miután átmentek a megerősítő átvilágítási folyamaton, megszerezték a törvényi jóváhagyásokat és az összes érintett szabályozó hatóságok jóváhagyását.
Mint ismeretes, mind az UniCredit Bank Románia, mind az Alpha Bank Románia erős pozícióval rendelkezik a vállalati és a lakossági szegmensben, fúziójuk pedig a mostani bejelentés értelmében egy erős pénzügyi intézményt eredményez, amely jobb helyzetben lesz ügyfelei kiszolgálásához és új növekedési lehetőségek megteremtéséhez a román piacon.
– húzza alá a közlemény. Hiszen a tranzakcióval a piac harmadik legnagyobb bankja jön létre a teljes eszközállományt tekintve.
Az Alpha Bank Románia is kiadott közleményt a fúzióról, amely egyebek mellett azt hangsúlyozza, hogy a tranzakció eredményeként ügyfeleik a termékek és szolgáltatások szélesebb köréhez jutnak majd hozzá.
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
szóljon hozzá!