Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
„Kérd a nyugtát a szépségszalonban! Ha a gazdasági szereplő megtagadja, jogosult vagy az ingyenes szolgáltatásra!” – tanácsolja Facebook-oldalán az Országos Adóhatóság (ANAF), amely átfogó, a szépségiparban tevékenykedőket megcélzó kampányt indított márciusban.
2024. április 11., 17:302024. április 11., 17:30
A hivatalos tájékoztatás szerint az intézmény folytatja a 2022-ben indított kezdeményezést, hogy „támogassa az e területen tevékenykedő adófizetőket adókötelezettségeik (regisztráció, bevallás, befizetés) teljesítésében”.
„A megfelelési program célja a tudatosság növelése azon adófizetők körében, akik szépségipari tevékenységből származó jövedelemre tesznek szert vagy fognak szert tenni” – áll a közleményben, amelyben az ANAF azzal érvel, hogy
A közlemény rámutat: a megfelelési program célcsoportjai egyrészt az ilyen jellegű tevékenységből jövedelmet szerző személyek (PFA, II, IF, szakiskolát végzettek, egyéb, nyílt forrásokból azonosított személyek), másrészt a területen dolgozó munkaadók, szakképzési szolgáltatók stb.
A korábbi évekhez hasonlóan az ANAF tájékoztató anyagot fog közzétenni a magánszemélyek által a szépségiparban nyújtott szolgáltatásokból szerzett jövedelmek adóztatásáról, és webináriumokat fog szervezni „Az egységes adóbevallás (212-es nyomtatvány) kitöltése és benyújtása” témában.
Az adóügyekben való segítségnyújtás, valamint az adókötelezettségek helyes és határidőre történő teljesítése érdekében az adófizetők az ANAF call-centeréhez fordulhatnak a 031.403.91.60-as telefonszámon.
Az elmúlt öt évben jelentősen megnövekedett a természetes személyeknél végzett adóhatósági ellenőrzések száma, csupán 2023 első három negyedévében több mint 80 százalékos volt a növekedés az előző évhez képest – derül ki a Deloitte elemzéséből.
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
szóljon hozzá!