Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
„Kérd a nyugtát a szépségszalonban! Ha a gazdasági szereplő megtagadja, jogosult vagy az ingyenes szolgáltatásra!” – tanácsolja Facebook-oldalán az Országos Adóhatóság (ANAF), amely átfogó, a szépségiparban tevékenykedőket megcélzó kampányt indított márciusban.
2024. április 11., 17:302024. április 11., 17:30
A hivatalos tájékoztatás szerint az intézmény folytatja a 2022-ben indított kezdeményezést, hogy „támogassa az e területen tevékenykedő adófizetőket adókötelezettségeik (regisztráció, bevallás, befizetés) teljesítésében”.
„A megfelelési program célja a tudatosság növelése azon adófizetők körében, akik szépségipari tevékenységből származó jövedelemre tesznek szert vagy fognak szert tenni” – áll a közleményben, amelyben az ANAF azzal érvel, hogy
A közlemény rámutat: a megfelelési program célcsoportjai egyrészt az ilyen jellegű tevékenységből jövedelmet szerző személyek (PFA, II, IF, szakiskolát végzettek, egyéb, nyílt forrásokból azonosított személyek), másrészt a területen dolgozó munkaadók, szakképzési szolgáltatók stb.
A korábbi évekhez hasonlóan az ANAF tájékoztató anyagot fog közzétenni a magánszemélyek által a szépségiparban nyújtott szolgáltatásokból szerzett jövedelmek adóztatásáról, és webináriumokat fog szervezni „Az egységes adóbevallás (212-es nyomtatvány) kitöltése és benyújtása” témában.
Az adóügyekben való segítségnyújtás, valamint az adókötelezettségek helyes és határidőre történő teljesítése érdekében az adófizetők az ANAF call-centeréhez fordulhatnak a 031.403.91.60-as telefonszámon.
Az elmúlt öt évben jelentősen megnövekedett a természetes személyeknél végzett adóhatósági ellenőrzések száma, csupán 2023 első három negyedévében több mint 80 százalékos volt a növekedés az előző évhez képest – derül ki a Deloitte elemzéséből.
Nehezen teljesíthető adóemelés nélkül a 2025-ös évi állami költségvetésben rögzített 7 százalékos hiánycél – jelentette ki a Krónika megkeresésére Rácz Béla Gergely, a BBTE Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Karának docense.
Jelenleg két forgatókönyv van terítéken a sokat vitatott különleges nyugdíjak reformjára, ami mérföldkőként szerepel az országos helyreállítási tervben, vagyis 231 millió euró úszhat el, ha nem sikerül rendezni a kérdést.
Az Országos Katasztrófavédelmi Alap április elsején elindított a „Nem a katasztrófa, hanem a felkészültség hiánya az igazi tragédia” elnevezésű figyelemfelkeltő kampányt, amelynek célja felhívni a figyelmet a természeti katasztrófák pusztító hatásaira.
Finn cég vásárolta fel a legnagyobb romániai egészségügyi magánszolgáltatót, a Regina Mariát – írja az economedia.ro a cég közleménye alapján.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) kedden közzétett szezonális és naptárhatásoktól megtisztított adatai szerint 2025 februárjában 5,6 százalék volt a munkanélküliségi ráta Romániában, 0,1 százalékponttal nagyobb, mint januárban.
Teljesen új vasúti koncepcióval kötnék össze Európa valamennyi országát: egy dán agytröszt olyan szupergyors vonat hálózatának tervezetét dolgozta ki, mely 400 kilométer/órás sebességgel száguldó szerelvényeket képzel el.
A finn Nokian Tyres megkezdi a gumiabroncsok szállítását abból a gyárból, amelyet hivatalosan 2024 szeptemberében nyitottak meg Nagyváradon, 650 millió eurós beruházás nyomán.
Egy év alatt több mint 22 százalékkal nőtt az átlagnyugdíj Romániában. Érdekesség, hogy a 2024-ben országos szinten a legnagyobb összeget felmutató dél-erdélyi megyében az átlagnyugdíj értéke nincs messze az átlagfizetéstől.
Meghaladta a 200 ezret a romániai napelemes áramtermelő-fogyasztók, azaz a prosumerek száma, akik egy évvel korábban még csak 114 ezren voltak. A prosumerré válás „motorja” az állami támogatást nyújtó Zöld ház program.
A romániai lakosság az elmúlt három évben kezdett ráérezni az aranybefektetések ízére – állapította meg Victor Dima, a nemesfémek és devizák értékesítésével foglalkozó Tavex Románia igazgatója.
szóljon hozzá!