Bővítené tevékenységei körét a Romgaz
Fotó: Facebook/Romgaz
Románia legnagyobb gáztermelője, a Romgaz, a villamosenergia- és gázszolgáltatás területén tervezi bővíteni üzleti tevékenységét: a vállalat egy már beágyazódott vállalat felvásárlását fontolgatja, és szemet vetett az E.On Energie-re – értesült piaci forrásoktól a Hotnews.ro hírportál.
2024. március 22., 14:322024. március 22., 14:32
A Romgaz piackutatást végez a gáz- és villamosenergia-szolgáltatás területén aktívák vásárlása végett – erősítette meg a portál megkeresésére Răzvan Popescu, az állami tulajdonban levő vállalat vezérigazgatója. Azt is elmondta, hogy due-diligence, vagyis átvilágítási elemzéseket végeznek – ez magában foglalja a felvásárlásra kiszemelt vállalatok pénzügyi helyzetének, tevékenységének és kockázatainak részletes elemzését.
Az azonban biztosnak tűnik, hogy a Romgaz nagyobb részesedést akar szerezni az energiaszolgáltatás területen, jelentősen növelni akarja ügyfélportfólióját, és jelenleg vizsgálja, hogyan lehet ezt a célt elérni.
Hiszen a Romgaz április 11-ei közgyűlésének napirendjén szerepel egy olyan napirendi pont, hogy „részvények/eszközök/ üzletrészének megszerzéséhez szükséges tanácsadás, segítségnyújtás és/vagy külső jogi képviselet jogi szolgáltatásainak megvásárlásának jóváhagyása egy villamosenergia- és földgázszolgáltatás területén működő társaságtól történő üzletátruházás esetén”.
A tájékoztató szerint a jogi segítségnyújtás „a villamosenergia- és gázszolgáltatás területén működő vállalkozás jogi due-diligence átvilágítását” is tartalmazza, továbbá segítséget nyújt a kiválasztott vállalkozásról szóló végleges döntés meghozatalában, valamint az ügylet tárgyalásában, nyélbe ütésében, működőképessé válásában.
A német E.On csoporthoz tartozó E.ON Energie Románia az egyik legnagyobb gáz- és áramszolgáltató Romániában, mintegy 3,4 millió ügyféllel és több mint 10 százalékos piaci részesedéssel.
Az UniCredit megvásárolta az Alpha Bank Románia többségi részvénycsomagját – írja az Economedia.ro az olasz pénzügyi csoport bankfelvásárlást rögzítő közleménye alapján.
November 4-étől, hétfőtől ismét jegyezhetők a Tezaur program keretében kibocsátott lakossági állampapírok – tájékoztatott a pénzügyminisztérium.
A japán Itochu Corporation építené meg a tárnicai vízerőművet az Erdélyi-Szigethegységben – írja az Economedia.ro a bukaresti energiaügyi minisztérium közleménye alapján.
Romániában 12,8 százalékkal nőtt a külföldi turisták száma 2023 első kilenc hónapjában az előző év azonos időszakához képest – közölte hétfőn az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Az ország újraiparosítása, valamint a kis- és középvállalkozások támogatása a két fő pillére a román gazdaság egészséges fejlődésének – jelentette ki Marcel Ciolacu miniszterelnök szombaton Aradon, miután helyi üzletemberekkel találkozott.
Az európai gazdasági válság Romániában is érezteti a hatását, de nem fog recesszióba lépni az ország – jelentette ki szombaton Marcel Ciolacu miniszterelnök. Elemzők nemrég arra figyelmeztettek, hogy jövőre nem zárható ki a recesszió.
Magasabb fizetéseket ígért a négy évvel ezelőtti választási kampányban a két leghosszabb ideig kormányzó politikai alakulat, a Nemzeti Liberális Párt (PNL) és a Szociáldemokrata Párt (PSD) is. Vajon a politikusok betartották a szavukat?
Az idei év első kilenc hónapjában 5119 cég és egyéni vállalkozó (PFA) jelentett fizetésképtelenséget, 11,82 százalékkal több, mint 2023 azonos időszakában, amikor 4578 esetet regisztráltak.
Kolozs megyében 40–45 százalékkal magasabbak a fizetések az északnyugati régió többi megyéjéhez képest – derül ki a Beszterce-Naszód megyei regionális statisztikai igazgatóság pénteken közzétett elemzéséből.
Hosszas huzavonát követően végre épülhet Románia eddigi legdrágább autópálya-szakasza. Két török cégnek ítélték oda az észak-erdélyi autópálya utolsó két szakaszának megépítését.
szóljon hozzá!