Fotó: Marcel Boloș/Facebook
Sajátos ötlettel állt elő Marcel Boloș pénzügyminiszter az adócsalás visszaszorítása érdekében: arra buzdítja az állampolgárokat, hogy jelentsék fel az adócsalókat.
2023. november 21., 14:552023. november 21., 14:55
2023. november 21., 15:002023. november 21., 15:00
A miniszter nem csupán az emberek polgári öntudatára apellál, hanem jutalmat is ígér, ráadásul nem csupán erkölcsit:
„Arra gondolunk, hogy az adócsalás összegének egy százaléka legyen az összeg, mert végső soron az, aki észlelte a bűncselekményt, megérdemli. Ha többen vannak, akik ugyanazt a bűncselekményt jelentik, akkor egy arányos ösztönző rendszerben is gondolkodhatunk” – mondta Bolos az Observatornews-nak.
Elmondása szerint
A miniszter ötletelése annak tudható be, hogy az adóhivatalnak a már meglevő keretek között kell növelnie a bevételeit, Marcel Ciolacu miniszterelnök ugyanis kedden ismét biztosítékot adott arra, hogy a kormány 2024-ben nem fog adót emelni, illetve új adókat bevezetni.
„Olyan megoldásokat keresünk, amelyekkel csökkenthetjük a munka adóztatását, és folytatjuk a költségvetési bevételek növelését célzó intézkedéseket az adócsalás elleni küzdelem és a jobb behajtás révén, beleértve az adóhatóság és a vámhatóság jobb irányítását” – mondta Ciolacu.
Ciolacu a múlt heti kormányülésen arról beszélt, hogy az adóhivatal ANAF elkezdte végezni a munkáját, és a kitűzött célértékhez közeli összegeket szed be, októberben a bevételek 40 milliárd lejes rekordszintet értek el, 40 milliárd lej volt.
Mindezt annak kapcsán tartotta fontosnak bejelenteni, hogy a jövő évi nyugdíjemeléshez szükséges összegeket jórészt az adóbevételek növeléséből szeretnék elérni,
A pénzügyminisztérium jövőre 6,1 százalékos költségvetési hiányt vetített előre arra az esetre, ha a parlament által elfogadott új nyugdíjtörvény hatályba lép.
Idén januárban és februárban 1,26 millió tonna kőolaj-egyenértékű (toe) földgázt termelt Románia, 1,9 százalékkal (23 800 toe) kevesebbet, mint 2024 első két hónapjában – közölte az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A kedvezőtlen klímaviszonyok, a jégeső és az aszály miatt 2023-hoz képest mintegy 19,8 százalékkal 3,7 millió hektoliterre csökkent tavaly Románia bortermelése; ez volt az egyik legjelentősebb visszaesés európai uniós viszonylatban.
Megvásárolná a román kormány a Moldovai Köztársaság egyetlen dunai kikötőjét – írta az economedia.ro. Az olajterminállal is rendelkező giurgiulești-i kikötő tengeri hajók fogadására is alkalmas.
Románia nincs olyan helyzetben, hogy a Nemzetközi Valutaalaphoz (IMF) kelljen fordulnia segítségért, és kormányválságra utaló jelek sincsenek – közölte szerdán az elnöki hivatal.
Amerikai vállalatok új romániai beruházásainak lehetőségéről is tárgyalt Marcel Ciolacu miniszterelnök az Egyesült Államok kongresszusi delegációjának tagjaival kedden a Victoria-palotában. Erről a szerdai kormányülés elején beszélt.
Az Európai Unió éves inflációs rátája márciusban tovább csökkent, 2,5 százalékra a februári 2,7 százalékról, Románia viszont ismét a legmagasabb inflációval rendelkező ország lett, 5,1 százalékos éves áremelkedéssel – közölte az Eurostat.
Bár a román hatóságok váltig állítják, nem áll fenn a teljes áramszünet veszélye húsvétkor, a példátlan óvintézkedések hallatán sejteni lehet, hogy ilyen közel ritkán kerül az ország a rettegett „blackouthoz”.
Nyolc hónapos késéssel, de az illetékesek szerint most már tényleg a végéhez közeledik a nyugdíjak újraszámítása.
A megfontoltság a jelszó a legtöbb romániai háztartásban húsvét közeledtével is.
Elfogadja a kormány szerdai ülésén az üdülési csekkek odaítélésének szabályait rögzítő határozattervezetet – jelentette be az ülés elején Marcel Ciolacu miniszterelnök.
szóljon hozzá!