Fotó: Marcel Boloș/Facebook
Sajátos ötlettel állt elő Marcel Boloș pénzügyminiszter az adócsalás visszaszorítása érdekében: arra buzdítja az állampolgárokat, hogy jelentsék fel az adócsalókat.
2023. november 21., 14:552023. november 21., 14:55
2023. november 21., 15:002023. november 21., 15:00
A miniszter nem csupán az emberek polgári öntudatára apellál, hanem jutalmat is ígér, ráadásul nem csupán erkölcsit:
„Arra gondolunk, hogy az adócsalás összegének egy százaléka legyen az összeg, mert végső soron az, aki észlelte a bűncselekményt, megérdemli. Ha többen vannak, akik ugyanazt a bűncselekményt jelentik, akkor egy arányos ösztönző rendszerben is gondolkodhatunk” – mondta Bolos az Observatornews-nak.
Elmondása szerint
A miniszter ötletelése annak tudható be, hogy az adóhivatalnak a már meglevő keretek között kell növelnie a bevételeit, Marcel Ciolacu miniszterelnök ugyanis kedden ismét biztosítékot adott arra, hogy a kormány 2024-ben nem fog adót emelni, illetve új adókat bevezetni.
„Olyan megoldásokat keresünk, amelyekkel csökkenthetjük a munka adóztatását, és folytatjuk a költségvetési bevételek növelését célzó intézkedéseket az adócsalás elleni küzdelem és a jobb behajtás révén, beleértve az adóhatóság és a vámhatóság jobb irányítását” – mondta Ciolacu.
Ciolacu a múlt heti kormányülésen arról beszélt, hogy az adóhivatal ANAF elkezdte végezni a munkáját, és a kitűzött célértékhez közeli összegeket szed be, októberben a bevételek 40 milliárd lejes rekordszintet értek el, 40 milliárd lej volt.
Mindezt annak kapcsán tartotta fontosnak bejelenteni, hogy a jövő évi nyugdíjemeléshez szükséges összegeket jórészt az adóbevételek növeléséből szeretnék elérni,
A pénzügyminisztérium jövőre 6,1 százalékos költségvetési hiányt vetített előre arra az esetre, ha a parlament által elfogadott új nyugdíjtörvény hatályba lép.
Megnyílt Brassó megyében Románia első, napelemeket újrahasznosító üzeme – jelentette be Adrian Veștea, a Brassó megyei közgyűlés elnöke pénteken.
Az év első két hónapjában 1,6 millió vendéget fogadtak a romániai kereskedelmi szálláshelyeken (beleértve a kiadó apartmanokat és szobákat is), 3 százalékkal többet a 2024 januárjában és februárjában jegyzettnél – küzölte az Országos Statisztikai Intézet.
Idén márciusban 4 664 642 nyugdíjast tartottak nyilván Romániában, számuk megegyezett az egy hónappal korábbival; az átlagnyugdíj 2758 lej volt – derül ki az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) pénteken közzétett adataiból.
A romániai cégvezetők egyelőre megkísérlik felmérni, milyen hatással lesznek majd az ország gazdaságára az amerikai elnök által szerdán bejelentett új vámok.
A kormány elfogadta a különleges ipari létesítményekre kivetett úgynevezett oszlopadó szabályozását módosító sürgősségi rendeletet – jelentette be a Ciolacu-kabinet csütörtöki ülése után a pénzügyminiszter.
Románia schengeni övezeti csatlakozásával 2025-ben 25 százalékkal bővül a nemzetközi szállítási volumen, amit a romániai fogyasztók növekvő külföldi vásárlási kedve és az eladók külföldi piacokon való terjeszkedése táplál – vetíti előre egy elemzés.
Donald Trump elnök döntése, hogy 10 százalékos vámot vet ki az Egyesült Államokba importált legtöbb árura, valamint magasabb vámokat vet ki több tucat országra a riválisoktól a szövetségesekig, felerősítette a globális kereskedelmi háborút.
Nehezen teljesíthető adóemelés nélkül a 2025-ös évi állami költségvetésben rögzített 7 százalékos hiánycél – jelentette ki a Krónika megkeresésére Rácz Béla Gergely, a BBTE Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Karának docense.
Jelenleg két forgatókönyv van terítéken a sokat vitatott különleges nyugdíjak reformjára, ami mérföldkőként szerepel az országos helyreállítási tervben, vagyis 231 millió euró úszhat el, ha nem sikerül rendezni a kérdést.
Az Országos Katasztrófavédelmi Alap április elsején elindított a „Nem a katasztrófa, hanem a felkészültség hiánya az igazi tragédia” elnevezésű figyelemfelkeltő kampányt, amelynek célja felhívni a figyelmet a természeti katasztrófák pusztító hatásaira.
szóljon hozzá!