Idén már 7500 lejt kapnak azok, akik leadják a régi autójukat, majd újat vásárolnak
Fotó: Kristó Róbert
Április 26-án elrajtolnak a roncsautóprogramok, a hagyományos program keretében pedig idén már 7500 lejes állami támogatásban részesülhetnek azok, akik kiíratják a forgalomból régi személygépkocsijukat, majd új autót vásárolnak – jelentette be szerdán Tánczos Barna környezetvédelmi miniszter. Közölte: a zöld autók vásárlását támogató program büdzséje a tavalyi összeg kétszerese lesz.
2021. április 21., 11:062021. április 21., 11:06
2021. április 21., 11:452021. április 21., 11:45
Módosítás viszont, hogy a Roncsautó Plusz program keretében vásárolt plug-in hibrid vagy elektromos autókat egy évig nem lehet eladni – ez a kitétel már korábban szerepelt a hagyományos program feltételei között. A tárcavezető elmondása szerint a módosításra azért volt szükség, mivel
A hivatalos bejelentés szerint a hagyományos Roncsautóprogram idei költségvetése 440 millió lej lesz, ami 35 millió lejjel meghaladja a tavaly rendelkezésre álló keretet.
Nő ugyanakkor az állami támogatás összege, idén már 7500 lejes állami támogatásban részesülhetnek azok, akik kiíratják a forgalomból régi személygépkocsijukat, majd új autót vásárolnak. Az ökobónuszok értékét is növelték, a hibridautó vásárlása esetén a 2500 lej helyett 3000 lejt adnak, kisebb kibocsátású, autógázzal (LPG) működő autók vásárlása esetén az eddigi 1000 lej helyett 1500 lej hívható le.
Kiemelten kezeli a különböző roncsprogramok elindítását a Környezetvédelmi Alap (AFM). Tóga István, az intézmény nemrég kinevezett igazgatója a Krónika megkeresésére azt mondta, jelenleg közvitán van az AFM költségvetése, erre még a kormánynak is rá kell bólintania, így a programok nagyjából egy hónap mú
A Roncsautó Plusz költségvetése idén 400 millió lej, ami a tavalyi összeg kétszerese. elektromos autó vásárlása esetén legtöbb 10 ezer eurós, a plug-in típusú hibridautókra 4500 eurós támogatás igényelhető, ám az értékjegy nem haladhatja meg a gépkocsi árának a felét.
A programokat lebonyolító Környezetvédelmi Alap (AFM) költségvetését várhatóan szerdai ülésén fogadja el a bukaresti kormány.
Kiemelten támogatja az energiahatékonyságot a háztartási gépek roncsprogramja, a Környezetvédelmi Alap (AFM) által lebonyolított programra idén 75 millió lejt irányoztak elő. Újdonság továbbá, hogy idén laptopok és táblagépek vásárlásához is igényelhető állami támogatás.
2025 januárjában tíz uniós tagországban 1000 euró alatt volt az országos minimálbér – derül ki az Eurostat csütörtökön közzétett adataiból.
Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke csütörtökön kiadott közleményében üdvözölte Donald Trump amerikai elnök bejelentését a kölcsönös vámok felfüggesztéséről, és azt mondta: ez fontos lépés a globális gazdaság stabilizálása felé.
Romániában 250 ezer üresen álló lakást tartanak nyilván a statisztikák. A lakástulajdonosok vagy nem tartózkodnak az országban, vagy hétvégi házakról, nyaralókról van szó, amelyek az év legnagyobb részében lakatlanok.
Új gyárat nyit Romániában egy német vállalat – jelentette be Marcel Ciolacu a kabinet szerdai ülésének elején. A kormányfő szerint az üzemben utasszállító repülőgépekhez fognak alkatrészeket gyártani.
A bukaresti kormány által az idei év első három hónapjában felvett hitelek összege 94 milliárd lej volt, ami 16,2 milliárd lejjel haladja meg a 2024 első három hónapjában regisztrált szintet – számolta ki a Profit.ro gazdasági szakportál.
A tavalyi negyedik negyedévben 2023 utolsó három hónapjához mérten a lakásárak 4,9 százalékkal, a bérleti díjak 3,2 százalékkal emelkedtek az Európai Unióban – derül ki az Eurostat szerdán közzétett adataiból.
Az oktatási minisztérium szerdán bejelentette, hogy idén is folytatódik az Euro200 elnevezésű számítógép-vásárlási program.
A politikusoknak a romániai fejlődésüknek kedvező feltételeket kell teremteniük külföldi befektetők számára – jelentette ki szerdán Ilie Bolojan ügyvivő államfő.
Az idei év első két hónapjában 5,62 milliárd euró volt a külkereskedelmi mérleg hiánya, 35,1 százalékkal nagyobb, mint 2024 azonos időszakában – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) szerdán közzétett adataiból.
Terv szerint halad Románia OECD-csatlakozásának folyamata, mivel a 25-ből már 13 bizottságban lezárta a tárgyalásokat, legutóbb a vállalatirányítási bizottságban – számolt be szerdán a Facebook-oldalán Marcel Ciolacu kormányfő.
szóljon hozzá!