Valami alakul, de még nem az igazi. Az oltásoknak köszönhetően éledezik a nemzetközi turizmus, de a járvány előtti szint csak 2023 után térhet vissza
Fotó: Pixabay
Néhány nyugati piacot leszámítva idén is a tavalyi szinten fog stagnálni a külföldi turisták száma, ami akár 2400 milliárd dolláros kárt is okozhat a világ idegenforgalmának – derül ki az ENSZ által szerdán közzétett elemzésből.
2021. június 30., 11:592021. június 30., 11:59
Az ENSZ Kereskedelmi és Fejlesztési Konferenciája (UNCTAD) és a Turisztikai Világszervezet (UNWTO) által készített jelentés is hangsúlyozza, hogy a koronavírus elleni oltás és a Covid-igazolványok életfontosságűak a nemzetközi turizmusba vetett bizalom helyreállításában, hiszen az idegenforgalom jelentős bevételeket generál számos ország számára. Példaként a kis szigetországokat emelik ki, amelyek esetében a turizmusra épül a munkaerőpiac is.
„A kilátások az idei évre sem jobbak. Az első három hónap ismét gyenge volt, nemigen utaztak az emberek. A várakozások szerint az év második felében lehet valamilyen szintű fellendülés, legalábbis Észak-Amerikában és Európában” – idézte a Reuters hírügynökség Ralf Peterst, az UNCTAD elemzéseket készítő osztályának igazgatóját, aki egyértelműen úgy gondolja, hogy az oltásoknak köszönhető a fellendülés.
A Görögországba történő belépés módosított feltételei június 19-től léptek életbe, ezek értemében gyors-, azaz antigénteszteket is elfogadnak a határon, és a 12 év alatti gyermekeknek már nincs szükségük vizsgálatokra, míg Spanyolországba június 21-től koronavírus-teszt és oltási igazolvány n&
Az ENSZ elemzése szerint a 2021-es évben három forgatókönyv valószínű, amelyek szerint
„A nemzetközi turizmus terén a 30 évvel ezelőtti szinten vagyunk, vagyis gyakorlatilag visszatértünk a 80-as évekbe…
– kongatta meg a vészharangot Zoritsa Urosevic, az UNWTO képviselője, aki szerint a 2019-es eredményeket csak 2023 után tudja produkálni a nemzetközi turizmus.
Átlagban 2675 lejt költöttek el Romániában az év első három hónapjában ide látogatott turisták – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adataiból.
Sandra Carvao, a Turisztikai Világszervezet elemzéseket készítő osztályának igazgatója ugyanakkor azt mondja,
Meglátása szerint az Európai Unióban csütörtöktől bevezetett digitális Covid-igazolvány jelenti mostanáig az egyetlen kísérletet az idegenforgalom regionális összehangolására.
A koronavírus-járványt ugyan nem sikerült még legyőzni, az oltási kampány felgyorsulása nyomán éledezik ma már a turizmus szerte Európában, az egységes oltási igazolvány bevezetésével pedig még szabadabbá válik az utazás.
Ilie Bolojan miniszterelnök kedd este azt nyilatkozta, ügyvivő államfőként meglepetéssel értesült arról, hogy a bírák és ügyészek átlagosan 48 éves korban vonulnak nyugdíjba és az átlagnyugdíjuk 5000 euró.
A költségvetési hiány korrekciója prioritás Románia számára – jelentette ki Alexandru Nazare pénzügyminiszter kedden, az uniós pénzügyminiszterek tanácsának (Ecofin) ülésén.
Az első deficitcsökkentő csomagról szóló törvénytervezet idén a GDP 0,6 százalékának, jövőre pedig a GDP 3,35 százalékának megfelelő összeggel javít a költségvetési egyenlegen – állapította meg a Költségvetési Tanács.
A benzin és a gázolaj jelentősen drágul augusztus 1-jétől, amikor mind az üzemanyagok jövedéki adója, mind az általános forgalmi adó (áfa/TVA) értéke emelkedik a Bolojan-kormány deficitcsökkentő intézkedéscsomagjának hatályba lépése nyomán.
A nyugdíjpénztárak alkalmazottai ezen a héten minden reggel kétórás munkabeszüntetéssel tiltakoznak a megszorító intézkedések ellen – közölte kedden a Társadalmi Szolidaritás Országos Szakszervezeti Szövetség elnöke.
Ilie Bolojan miniszterelnök szerint fennáll az a veszély, hogy Románia a jövő év közepéig nem tudja lehívni a rendelkezésére álló uniós helyreállítási forrásokat, ezért a kormánynak a megvalósítható beruházásokra kell összpontosítania.
Nicușor Dan kérte, hogy ne legyen áfaemelés, de az államháztartás helyzetének elemzése után a kormány döntése az volt, hogy ezt meg kell lépni – jelentette ki hétfőn este Ilie Bolojan miniszterelnök.
Kétszeresére emelték nemrég a Tarom román légitársaság igazgatótanácsi tagjainak illetményét. A döntést azzal magyarázzák, hogy a cég a 2024-ben profitot termelt, ami „példátlan” az elmúlt tíz évben.
A Romániai Prosumerek és Energiaközösségek Szövetsége (APCE) azzal vádolta meg Diana Buzoianu új környezetvédelmi minisztert, hogy a roncsprogramok és a Zöld ház program 2025-ös programjainak teljes leállítását tűzte ki célul.
Bár a Bolojan-kormány által az óriásira dagadt költségvetési hiány visszaszorítására kidolgozott megszorítások még csak ezután jönnek, a lakosság máris visszafogta a kiadásait.
szóljon hozzá!