Képünk illusztráció
Fotó: Alstom
Kudarcba fulladt a 12 hidrogénvonat megvásárlására kiírt harmadik tender is – licitet kiíró vasúti reformért felelős hatóság (ARF) ezúttal egyetlen ajánlatot sem kapott a gyártóktól.
2024. május 29., 10:562024. május 29., 10:56
2024. május 28., kedd volt a határidő az ajánlatok benyújtására a 12 hidrogénvonatra vonatkozó, 1,6 és 2,5 milliárd lej közötti összegű szerződésre, amelyet az országos helyreállítási tervből (PNRR) több mint 100 millió euróval terveztek finanszírozni, azonban ezúttal senki sem nyújtott be ajánlatot – írja az Economica.net gazdasági portál.
A kiírási feltételek értelmében a tender nyertesének a szerződés aláírásától számítva legkésőbb 24 hónapon belül kellene leszállítania az első szerelvényt, az utolsónak pedig legkésőbb 33 hónapon belül kellene megérkeznie.
Az ARF 900 millió lejt fizetne a szerelvényekért, 15 éves szervízeléssel 2,4 milliárd lej, 30 éves szervízeléssel pedig legfeljebb 4,1 milliárd lej lenne a beruházás értéke.
Amint arról korábban írtunk, az ARF 2022-ben írta ki az első közbeszerzési eljárást a hidrogénvonatokra, azonban arra egyetlen ajánlat sem érkezett. A tendert 2023 februárjában érvénytelenítették, majd március 26-án újabb kiírással rukkoltak elő.
Erre a közbeszerzési eljárásra érkezett egy ajánlat az Alstom Transport Rt. és a Linde Gaz Romania Kft. alkotta társulás részéről, azonban az sem a szállítási határidők, sem pedig egy sor műszaki feltétel terén nem felelt meg a kiírási feltételeknek, így
A román közlekedési minisztérium gazdasági-műszaki bizottsága tizenkét hidrogénüzemű, egyenként 160 férőhelyes vonat beszerzését hagyta jóvá, amelyek a dízelüzemű motorvonatokat váltanák ki több, nem villamosított dél-romániai útvonalon.
A bukaresti kormány elképzelései szerint a hidrogénvonatok az ország déli részén, a Bukarest–Pitești–Craiova, Bukarest–Târgoviște, Bukarest–Pitești-Curtea de Argeș és Bukaresti–Henri Coandă Nemzetközi Repülőtér nem villamosított vasúti szakaszokon közlekednének.
Érvénytelenítették a hidrogénvonatok vásárlására kiírt második tendert is – jelentette be keddi közleményében a vasúti reformért felelős hatóság (ARF).
Donald Trump magabiztos győzelme az amerikai elnökválasztáson új „arcot” ad nemcsak az Egyesült Államoknak, hanem az egész világnak.
Az Európai Unió statisztikai hivatala, az Eurostat csütörtökön közzétett adatai szerint 2023-ban a teljes munkaidőben foglalkoztatott munkavállalók éves kiigazított átlagbére 37 900 euró volt az EU-ban.
Több mint 1,2 milliárd lejt fordít a kormány a tömegközlekedés korszerűsítésére – jelentette be a csütörtöki kormányülés elején Marcel Ciolacu miniszterelnök.
Megközelítőleg 100 millió eurós állami támogatást nyújt a kormány a Nokian Tyres nagyváradi üzemének. Az erről szóló határozatot csütörtöki ülésén hagyja jóvá a kabinet.
Csütörtökön nyílik meg a forgalom előtt a moldvai (A7-es) autópálya első, 11 kilométer hosszú szakasza – jelentette be szerdán Marcel Ciolacu miniszterelnök.
Különleges reklámhadjárat keretében Nagy-Britanniában népszerűsíti turisztikai célpontként Románát a bukaresti gazdasági minisztérium.
A romániai hiteligénylők 500–800 lejjel, vagyis 100–150 euróval magasabb banki törlesztőrészletet fizetnek, mint a szomszédos európai uniós országokban élők – derül ki a román hitelpiacon működő AVBS Broker de Credite cég elemzéséből.
Elutasította szerdán az Európai Unió Bírósága (EUB) a Wizz Air keresetét, amelyet a Tarom állami légitársaságnak megítélt román állami támogatásról szóló határozat ellen nyújtott be.
A romániai lakosság egyharmada tervezi, hogy legalább 1000 lejt költ a 2024-es fekete pénteken, de több mint 43 százalékuk azt állítja, hogy nincs félretett pénze, hanem a fizetésére vagy a hitelekre támaszkodik – derül ki egy felmérésből.
Az eMAG csoporthoz tartozó futárcég, a Sameday, becslései szerint regionális szinten – Románia, Bulgária, Magyarország – több mint 40 százalékkal nő idén a fekete pénteken kézbesített csomagok száma a tavalyi évhez képest.
szóljon hozzá!