Sulyok Tamás és Kató Béla a kolozsvári Farkas utcai református templomban
Fotó: Facebook/Erdélyi Református Egyházkerület
Villámlátogatásra érkezett szombaton Kolozsvárra Sulyok Tamás, Magyarország köztársasági elnöke.
2024. december 14., 12:022024. december 14., 12:02
2024. december 14., 14:292024. december 14., 14:29
Sulyok Tamás látogatásáról az Erdélyi Református Egyházkerület számolt be Facebook-oldalán.
A poszthoz csatolt fotók tanúsága szerint a köztársasági elnököt Kató Béla, az EREK leköszönő püspöke fogadta, de találkozott Kolumbán Vilmos József frissen megválasztott püspökkel is.
és egy megbeszélésen is részt vett, amelyen jelen volt Bogdán Szabolcs János, a Királyhágómelléki Református Egyházkerület püspöke és Kelemen Hunor RMDSZ-elnök is.
A kolozsvári villámlátogatásról valamivel később Sulyok Tamás is posztolt Facebook-oldalán.
Személyesen is gratuláltam elnök úrnak a választáson elért eredményhez, és örömömnek adtam hangot, hogy az erdélyi magyarságról a jövőben sem születhet döntés a magyarok nélkül.
Az erdélyi magyarság megmaradásának záloga az erős és egységes érdekképviselet.
Együtt mindig sikerül” – írta a bejegyzésben, amelyhez egy olyan fotót csatolt, amelyen Kelemen Hunor RMDSZ-elnökkel látható.
Majd a Kató Bélával való találkozóról is beszámolt egy külön Facebook-bejegyzésben.
– fogalmazott a köztársasági elnök.
Kolumbán Vilmos József eddigi püspökhelyettest választotta püspökké csütörtökön az Erdélyi Református Egyházkerület közgyűlése. Kató Béla utódjának nem volt ellenjelöltje, egyetlen ellenszavazat mellett szavaztak neki bizalmat a kolozsvári tisztújításon.
Mint ismeretes, Kató Béla leköszönő püspök ún. kibúcsúzó istentiszteletét szombaton 12 órától rendezik a kolozsvári Farkas utcai református templomban; az előzetes bejelentések szerint az ünnepségen többek között felszólal Kövér László, az Országgyűlés elnöke és Kelemen Hunor RMDSZ-elnök. Csütörtökön megválasztott utódját, Kolumbán Vilmos Józsefet 2025. február 1-jén, 12 órakor iktatják be az Erdélyi Református Egyházkerület püspökének.
A kommunista diktatúrát megdöntő temesvári forradalom 35. évfordulója alkalmából háromnapos megemlékezést szerveznek a december 13–15. között a Bánság fővárosában.
Sulyok Tamás – amint arról korábban írtunk – a nap folyamán Temesvárra is ellátogat, ahol a temesvári forradalom áldozatainak emlékére szervezett, 19 órától kezdődő gálaműsoron fog felszólalni.
Kató Béla rendkívül örül annak, hogy abban a tudatban adja át a szolgálatot az Erdélyi Református Egyházkerület új vezetősége tagjainak, hogy képesek folytatni azt, amit püspökként megvalósított.
Meg kell erősíteni, tovább kell építeni a belső emberi közösségeket, olyan környezetet kívánunk megteremteni, ahol mindenki megtalálja a helyét – állapította meg a Krónikának Kolumbán Vilmos József, az Erdélyi Református Egyházkerület új püspöke.
Legalább tíz napot késnek a parajdi sóbánya fölött kígyózó Korond-patak elterelési munkálatai, miután a kivitelező cég nem halad elég gyorsan a patak elvezetésére szolgáló csövek összehegesztésével.
A következő két hétben a sokéves átlagnál melegebb lesz, a hőmérséklet az ország déli részein elérheti a 39 Celsius-fokot, viharos időjárásra pedig főként június 30. körül és július 5. után van kilátás.
A digitalizáció nem növeli az autóipari vállalatok nyereségét, de jelentősen javítja az eszközhasználat hatékonyságát – állapítja meg a BBTE és partnerei kutatása, amely a világ legnagyobb autógyártóinak pénzügyi adatait elemezte.
Szomorú vasárnapjuk volt a Marost „dézsmáló” orvhalászoknak: az aradi ügyészség vezetésével a rendőrség lecsapott rájuk. A házkutatások nyomán elkobozták az illegálisan fogott halakat és az orvhalászathoz használt eszközöket.
Alap- és mesterképzésen összesen mintegy 1500 helyre várják a felvételire jelentkezőket július elsejétől a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetemen (EMTE), alapképzésen 34, magiszteri képzésen 13 szak indul.
Az előrendezvényekkel együtt kilenc nap, változatos program, nagyjából száz esemény, mintegy 40–50 ezer résztvevő – vonták meg a szervezők a június 23–29. között „Mindenki fesztiválja” mottóval lezajlott, 13. Szent László Napok mérlegét.
Több mint 2 100 személyt igazoltattak és 1 549 gépjárművezetőt ellenőriztek alkohol- vagy drogfogyasztás szempontjából az elmúlt hétvégén a Bihar megyei rendőrök.
Viharkárok miatt hónapokig lezárva volt, most azonban ismét teljes hosszában bejárható a Meleg-Szamos forrásvidékének körútja (Circuitul Someșului Cald), az Erdélyi-szigethegység egyik leglátványosabb hegyi útvonala.
Megalakult a kincses városban a FREE HPV CITY koalíció a Kolozsvári Ifjúsági Federeció (FTC) kezdeményezésére, melyhez a Kolozs Megyei Ifjúsági Fórum (Kifor) is csatlakozott.
Nem fejeződnek be Parajdon a sürgős munkálatok a július 1-jei határidőig – közölte vasárnap a Facebook-oldalán a gazdasági miniszter.
szóljon hozzá!